Skocz do zawartości
nvu

Po co telefon firmie hostingowej?

Polecane posty

Jak dałbyś normalną stacjonarkę to miałbym do Ciebie jak i wielu innych za darmo czyli taniej niż teraz czyli jest drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@UPhost.pl albo nie umiesz czytać albo nie umiesz rozumieć

 

Większość VOIPów pobiera np. 35gr za 0801 a 7gr lub darmo za normalne stacjonarki, często nawet za darmo. Dalszą część sobie dopisz. Mam nadzieję, że już rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu dzwonić do firmy hostingowej?

 

W zasadzie tylko w dwóch sprawach:

  1. powiadomić o ewentualnej awarii (co z resztą nie ma i tak sensu bo admini prawdopodobnie wiedzą już dawno o takim zdarzeniu)
  2. zapytać o ofertę czy jakieś inne drobne sprawy

Żadna poważna firma nie udzieli żadnych informacji dotyczących danych serwera, danych klienta itp. ze względu na to, że brak możliwości potwierdzenia osoby która dzwoni.

Od takich kontaktów jest specjalistyczny software, który może być zintegrowany z panelem klienta, zapisuje w logach IP, wszelką treść wiadomości itp.

 

Telefon to w zasadzie dodatek oczywiście, że taniej tym lepiej dla potencjalnego klienta, ale przecież nikt nie rozmawia tam codziennie przez kilka godzin.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna poważna firma nie udzieli żadnych informacji dotyczących danych serwera, danych klienta itp. ze względu na to, że brak możliwości potwierdzenia osoby która dzwoni.

Od takich kontaktów jest specjalistyczny software, który może być zintegrowany z panelem klienta, zapisuje w logach IP, wszelką treść wiadomości itp.

 

home.pl weryfikuje tożsamość przez telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się da. Dla chcącego nic trudnego.

 

Ale banki mają specjalne procedury przygotowane pod takie sprawy, wyszkolonych pracowników, sprzęt itd.

Nie możecie porównywać małej firmy do możliwości Home. Wprowadzenie takiego systemu to dodatkowe koszty, i co wcale niemałe.

 

home.pl weryfikuje tożsamość przez telefon

I poprosisz panią przez telefon o cesję na domenę, kasację konta czy zmianę DNS?

Takich rzeczy nie wykonują poprzez telefon, weryfikacja może być w sprawach płatności czy coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie macie się czego czepiać tylko numeru telefonu? Jest dużo form kontaktu i nie musicie dzwonić można napisać maila / ticket i po sprawie! Ewentualnie pomoc online.

 

Jest to sprawa firmy jaką formę kontaktu sobie ustali i nie możecie żądać od firmy aby ustawiła inny numer. Co najmniej to nie poważne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możecie porównywać małej firmy do możliwości Home. Wprowadzenie takiego systemu to dodatkowe koszty, i co wcale niemałe.

 

 

ja nie porównuję, odnoszę się do Twojej wypowiedzi

 

edit :

 

@Kamikadze

 

telefon działa natychmiast, odpowiedź na ticket będzie w zależności od firmy po jakimś (czasami dłuższym) czasie

Edytowano przez slasar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W bardziej priorytetowych dla mnie projektach telefon jest rzeczą nieodzowną, do uzyskania aby informacji o stanie naprawy danej usterki w trybie natychmiastowym, gdy na drugim telefonie stoi klient z zapytaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W bardziej priorytetowych dla mnie projektach telefon jest rzeczą nieodzowną, do uzyskania aby informacji o stanie naprawy danej usterki w trybie natychmiastowym, gdy na drugim telefonie stoi klient z zapytaniem.

 

W takim przypadku bierzesz sobie hosting dedykowany za 200-300 złotych miesięcznie i masz czas reakcji do 30 minut.

Przecież to dana firma ustala, jakie formy kontaktu z klientem jej odpowiadają, klient to akceptuje lub nie.

Na rynku jest taki wybór, że łatwo znaleźć sobie hosting pod swoje potrzeby.

 

Do nas czasami dzwonią ludzie do firmy z Polski nawet z komórki, jakoś nikt nie płakał o koszty, bo jak już dzwonią to w naprawdę ważnej sprawie. Odpowiedź na ticket z reguły 15 minut, więc nawet im by się to nie opłacało.

Panowie nie przesadzacie z tymi wymaganiami?

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Osobiście wolę odpisać na email z konkretnymi pytaniami i konkretnie niż odpowiadać na pytania przez telefon.

 

Chyba odpisać z konkretnymi odpowiedziami... nie dziwie się że masz problem z telefonem skoro nawet tu nie potrafisz się wysłowić (bez urazy).

 

@@ edit

Chyba jednak źle zrozumiałem twoją odpowiedź, zwracam honor i proszę o usunięcie postu.

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku.... śpij tyle co ja i pisz...

Nie zwalaj na spanie. Ja sypiam średnio po 3-4h i nie narzekam ;)

Ja osobiście też wolę kontakt mailowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę też mailowy z uwagi, że zostaje to w historii.

 

Ale są sytuacje kiedy telefon jest niezbędny np.

- potrzebuję coś szybko się dowiedzieć albo czy ktoś jest na miejscu lub będzie bo chcę podjechać

- chcę o wiele spraw spytać ale kolejne pytania wynikają z tych wcześniej zadanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Wiem że też czasami piszę nie na temat... ale :P

Temat : [Opinie] Uphost.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo nie liczy się jak długo się śpi, tylko z kim ;;; )

Niektórzy się dziwią, bo śpią z misiem, innym wystarczy 4-5 godzin z kobietą : )P

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że po tych wszystkich wpadkach firm hostinKowych telefon bardziej służy do tego,

aby się upewnić, iż w firmie faktycznie pracuje ktokolwiek kompetentny i problemem się zajmie.

 

Jako administrator uważam, że załatwianie czegokolwiek stricte technicznego przez telefon nie ma sensu.

Lepiej żeby sobie druga strona spokojnie:

 

- przeczytała co napisaliśmy

- zerknęła na zawartość naszego konta hostingowego i ustawień w panelu

- sprawdziła poprzednie zgłoszenia

- uzgodniła czy nasze życzenie da się w ogóle spełnić

- etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jako administrator uważam, że załatwianie czegokolwiek stricte technicznego przez telefon nie ma sensu.

 

 

trochę sensu ma : niedawno z supportem home.pl przez telefon "przejrzeliśmy" logi serwera pocztowego i problem został zdiagnozowany momentalnie.

 

ps

 

nie jestem fanbojem ani nie pracuję w home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę sensu ma : niedawno z supportem home.pl przez telefon "przejrzeliśmy" logi serwera pocztowego i problem został zdiagnozowany momentalnie.

To co napisałeś jest swoistym wyjątkiem potwierdzającym to co napisałem.

Gdybyś miał 100% pewności, że trafisz na osobą życzliwą i kompetentną,

a Twój ticket zostanie obsłużony na biegu - nie zadzwoniłbyś wcale, prawda?

bo łatwiej wysłać e-mail niż wisieć z kimś na telefonie pół godziny, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość VOIPów pobiera np. 35gr za 0801 a 7gr lub darmo za normalne stacjonarki, często nawet za darmo. Dalszą część sobie dopisz. Mam nadzieję, że już rozumiesz.

Biedactwa, nie stać was na telefon? Na pocieszenie napiszę wam, że co niektórzy support świadczą na liniach np. z prefiksem 703.

Nie bez powodu. Jak będziesz musiał zapłacić (nawet niekoniecznie premium) to będziesz dzwonił, kiedy będziesz musiał, bo w reszcie niemusiejących przypadków wyślesz maila; a jak już dodzwonisz się to będziesz się streszczał i dzięki temu nie blokował operatora bezsensownymi pierdołami.

 

Poza tym, dla osób dzwoniących z sieci "tradycyjnych" operatorów telekomunikacyjnych opłata będzie widoczna jako lokalna, niezależnie skąd dzwonią. Chyba, że wg waszych widzimisię obowiązkiem providera jest zapewnić numery z każdej strefy geograficznej, do tego jeszcze niegeograficzne 309, no i numery komórkowe wszystkich dostępnych operatorów i MVNO, żeby każdy miał kontakt za darmo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mnie się wydaje, że po tych wszystkich wpadkach firm hostinKowych telefon bardziej służy do tego,

aby się upewnić, iż w firmie faktycznie pracuje ktokolwiek kompetentny i problemem się zajmie.

 

Wystarczy zadzwonić w godzinach szkolnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×