Skocz do zawartości
Groszeq

Serwer VPS pod stronę

Polecane posty

Witam,

mam pytanie, mianowicie otwieram już niedługo portal z downloadem programów i zastanawiam się nad dwoma VPSami.

Jedna firma to SuperHost pakiet VPS mini: http://superhost.pl/hosting/serwery-vps/pakiety/ i na początek myślę, że takie coś by wystarczyło. Bądź firma eXone VPS:

  • 70 GB Dysku Twardego
  • 512 MB RAM
  • 1 GHz Procesor
  • 500 GB - Łącze 100 Mbit

I tutaj moje pytanie, która firma będzie najlepszym rozwiązaniem pod tego typu tematykę strony. Ewentualnie mile widziane propozycje z innych firm.

Pozdrawiam serdecznie,

Patryk Pawlak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty chcesz zamieszczać programy na własnym serwerze i umożliwiać ich ściągnięcie z własnej lokalizacji, czy chodzi Ci jedynie o linkowanie?

Jeśli to pierwsze to 200GB czy nawet 500GB to będzie najprawdopodobniej zdecydowanie za mało, a na samą stronę to w zupełności wystarczy.

Do downloadu szukaj czegoś za granicą z dużym transferem albo bez limitów (np. hetzner.de czy hosteurope.de) i nastaw się na 1GB ramu.

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z mojego serwera, lecz początkowo nie będzie nawet 100GB miesięcznie wykorzystywane. Poszperam na s4y, hetznerze i innych jeszcze. Podałem na razie VPS takie z powodu, że z czasem przejdę tam na wyższy pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać że nie każda firma w przypadku VPSów oferuje migracje na wyższy pakiet w locie, czyli z przeniesieniem plików i pełnej konfiguracji, czasem po prostu uruchamiają drugi serwer VPS i dają Ci kilka dni na przeniesienie manatków. Druga kwestia, nawet w przypadku migracji na wyższy pakiet u tych usługodawców których podałeś za wiele Ci nie da, bo transfer nadal nie będzie aż taki duży, a skoszą Cię jak za zboże.

Bo w Polsce nie dostaniesz taniego serwera z dużym bądź nielimitowanym transferem :), bo tego typu serwisy to pożeracze transferu, taniej i lepiej za zachodnią granicą, tym bardziej że u Ciebie ping nie jest aż tak ważny.

 

-edit-

Teraz zobaczyłem że w przypadku zwykłych serwerów wirtualnych SuperHost daje lepszą i tańszą ofertę na Twoje potrzeby, aniżeli w przypadku VPS, tylko pytanie czy po jakimś czasie nie wyrzuciliby Cię z shared :)

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HostEurope VPS na początek transfer nielimitowany, zapewne po przekroczeniu 2 TB ucinają mnie do 10mb ze 100 łącza. I tutaj pytanie ma ktoś u nich serwer? Jak jest z pomocą i awaryjnością serwerów. Dodatkowo, czy umożliwiają migrację na wyższy pakiet bądź z VPS na Dedyka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie męczenia VPSa klienta właśnie w HE. Posiada VPS Linux XL 4.0. Ze stabilnością nie ma problemów. Łącze jest 1G.

Dziwna jest troche dla mnie ich polityka zmiany pakietu/systemu na VPSie. Robi sie to przez zmianę produktu, wybiera się nowy system i zostaje uruchamiany nowy serwer VPS z nowym adresem IP. Stary serwer działa jeszcze przez 7 dni, czyli czas na migrację danych. Na moje to trochę bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To całkiem bez sensu, ale niemieckie serwerownie w większości przypadków to lenie patentowane (a podobno Niemcy to taki pracowity naród) i po prostu nie chce im się inaczej - tak jest najłatwiej, mają na określonych maszynach ustawione określone pakiety i jak chcesz zmienić pakiet, to idziesz na inny serwer-matkę. Miałem podobne numery z innymi serwerowniami, jak coś sobie ustalą, to niech się pali, niech się wali, nie zmienią tego (to akurat jest bardzo niemieckie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam serwer VPS'a w HostEurope od kilku miesięcy i oprócz jednego przestoju który był wcześniej zaplanowany (wysłali email z informacją), wszystk odziałało dobrze, no może raz były problemy z dostępem do kontenera Virtuozzo bo strasznie mulił,

ale sam serwer odpowiadał bez zająknięcia, po zgłoszeniu ticketu naprawili problem.

Co do przycinania łącza to wyczytałem żę w przypadku VPS'ów gwarantowana jest przepustowość min. 50Mbits, o tutaj nawet o tym napisali: http://www.hosteurope.de/content/Traffic-Flatrate-VS

@Miłosz - dam sobie uciąg głowę że w wątku o HE ktoś pisał że zmianę pakietu przeprowadzają w locie jeśli im się to zaznaczy przy zamówieniu.

Mi ostatnio zwiększyli licencje pleska na 100 domen po mailu, bo w formularzu migracji istniała tylko możliwość zmiany licencji przy przejściu na wyższy pakiet, a chciałem pozostać przy aktualnym, zmienili stosunkowo szybko i to w weekend, a co do opłaty to policzyli ją proporcjonalnie do ilości pozostałych dni w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli sam muszę przerzucać pliki jeżeli będę chciał przejść na wyższy pakiet tak? I przy zamówieniu coś zaznaczyć muszę dodatkowo w takim wypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerzucenie dotyczy tylko w przypadku kiedy musiałbyś iść na większą maszynę.

Łatwiej zrobić nowy pakiet, niż przenosić kilkadziesiąt GB danych, chociaż czasami to niestety konieczne.

Raczej nie będzie z tym problemu, ale najlepiej zapytaj w tej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak zrobić nowy pakiet? Utworzą mi nowy pakiet i tak czy siak VPS będzie pusty i będę musiał przerzucić pliki. Zależy mi na tym, żebym nie musiał plików przerzucać bo to kilkanaście GB będzie i zmiana IP, nowy VPS co za tym idzie zabezpieczanie go ponowne, zmiana dns i wiele innych czynników. Chociaż to mógł bym przeboleć, gorzej z przerzutem tych kilkunastu GB plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo przerzucenie danych to nie problem.

 

Maq, pierwszy raz miałem styczność z HE. Pokierowali mnie właśnie tak, że zmiana systemu wiązała się z utworzeniem nowego VPSa. Poza tym zmiana licencji pleska to wgranie jednego, nowego pliczku z licencją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zauważyłem ofertę alvotech.de i zainteresował mnie serwer z NL: I tutaj moje pytanie czy DC gdzie znajduje się ten serwer jest odpowiednie? I jak jest z supportem w tej firmie, oczywiście VPS ma służyć pod stronę www.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ogólnie są zadowoleni z alvotech jak na tą cenę, ale musisz zauważyć że po przekroczeniu 1TB przycinają łącze do 10Mbits...

Alvotech ma też ofertę na serwery w Niemczech (bez dopisku NL).

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad serwerem dedykowanym. Kimsufi od ovh chodzą po 70zł/mc a masz "unlimieted" bandwith http://www.kimsufi.pl/ . Ja osobiście hostuję się w http://hostineuro.com masz tam pakiet z 2GB RAM, 40GB HDD i BW 1000GB, za ~42zł netto. Ale szczerze powiem - nie mam porównania z innymi ofertami, jest to mój pierwszy VPS i jestem z niego zadowolony ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiąca korzystam z ViHosta - załapałem sie na promocję i jestem bardzo zadowolony. Stabilność - OK / Jakość - również. No i oczywiście cena super ;) (za http://vihost.pl/serwery-vps.php# VPS 1 - 19,68 - to śmieszna cena za taki sprzęcik a i przedstawiciel / właściciel bardzo miły człowiek i ugodowy - potrzebowałem postawić serwer gry do testów zezwolił )

 

Więc ja polecam ładować kasę w polskie firmy - niech się rozwijają i kwitną :)

Edytowano przez Pantheon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiąca korzystam z ViHosta - załapałem sie na promocję i jestem bardzo zadowolony. Stabilność - OK / Jakość - również. No i oczywiście cena super ;) (za http://vihost.pl/serwery-vps.php# VPS 1 - 19,68 - to śmieszna cena za taki sprzęcik a i przedstawiciel / właściciel bardzo miły człowiek i ugodowy - potrzebowałem postawić serwer gry do testów zezwolił )

 

Więc ja polecam ładować kasę w polskie firmy - niech się rozwijają i kwitną :)

 

To niech Vihost ładuje w polskie serwerownie ;-) Bo w niemczech nie sztuka postawić i zaoferować taki serwer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niech Vihost ładuje w polskie serwerownie ;-) Bo w niemczech nie sztuka postawić i zaoferować taki serwer...

 

ViHost raczej nigdy nie będzie ładował w Polsce serwerownie, bo to marka nastawiona na lokalizację europejską.

Za to w tym miesiącu pojawi się oferta na ViPower.pl.

 

Taki przedsmak tego co będzie: http://vipower.pl/new-vps.png

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ViHost raczej nigdy nie będzie ładował w Polsce serwerownie

 

 

A nie mieliście na początku w ofercie polskiej serwerowni ATM? Tak mi się wydaje, że coś było... Ale to tak [/ot]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×