Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
anex

Strona kontakt

Polecane posty

witam,

 

mam pytanie do forumowiczów. Jaki rodzaj kontaktów Waszym zdaniem powinien być umieszczony na stronie o nazwie kontakt? Informuję, że strona jest osoby prywatnej. Mam 3 rzeczy do wyboru i zastanawiałam się, które wybrać : GG, Skype, formularz kontaktowy. Jakie informacje Waszym zdaniem umieścić na stronie kontakt ? Czy wystarczy tylko formularz kontaktowy? Czy może dorzucić jeszcze GG i Skype ? Czy jak będzie tylko formularz to znaczy będzie tak profesjonalnie, a resztę sobie podarować ? Proszę o opinie i wypowiedzi co Wy byście umieścili na stronie osoby prywatnej w dziale kontakt. A może wypowie się ktoś kto ma prywatną stronę www i podpowie co ma na swojej stronie w dziale kontakt. Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie na stronie prywatnej z kontaktem powinien być każdy typ kontaktu, poprzez który można się z Tobą skontaktować. Jeżeli używasz gg - wstaw gg, jeżeli używasz skype - wstaw skypy ale podstawą jest adres e-mail, który zawsze powinien być uwidoczniony.

Natomiast formularz kontaktu jest zbędny a mnie osobiście zniechęca taka forma kontaktu z dwóch podstawowych powodów - nie wiem kto jest odbiorcą wiadomości i nie mam kopii tego co wysłałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Przecież formularz można podpiąć nawet pod email w domenie.

Tomek zawsze znajdziesz coś, chce to doda GG, Skype albo sam formularz czy mail.

 

http://regdos.com/ - telefony i mailto, żadnej rewelacji. Osobiście wolałbym Formularz.

Zresztą nawet nie wiem czym Pan właściciel się zajmuje bo na stronie jest TYLKO logotyp.

 

W Twojej wypowiedzi nie ma żadnych konkretów TYLKO Twoje osobiste doznania: mnie osobiście zniechęca taka forma kontaktu - Ciebie ale może innym bardziej przyda się Formularz.

 

Poza tym w Formularzu z góry narzucisz ogólny content i nie ma syfu poprzez: Odpowiedz nadawcy, robią się te beznadziejne: Re: Re: Re: Fwd...

 

Ale Ty ciągle to samo, miej SWOJĄ RACJE... :)

http://www.youtube.com/watch?v=Tb1XTIcqaa4&feature=player_detailpage#t=56s

 

A ja Ci odpowiem:

http://www.youtube.com/watch?v=Tb1XTIcqaa4&feature=player_detailpage#t=75s

 

I tyle ode mnie ;)

 

Autor tematu jak będzie chciał tak sobie zrobi. A z Tobą nie będę się wdawał w dyskusję bo mowa - trawa.

Edytowano przez GrandBB (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@GrandBB - wycieczki słowne sobie już robisz :)

Są gusta i guściki o których się nie dyskutuje :)

 

@regdos - ja też lubię minimalizm :) Chociaż dla mnie mało, brakuje określenia branży, lecz jeśli to wizytówka to pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@GrandBB

Nie bardzo rozumiesz w czym masz problem ze mną (a tym bardziej z firmą i stroną) ale proszę odpuścić sobie.

 

Autor wyraźnie pytał:

Jaki rodzaj kontaktów Waszym zdaniem
Jakie informacje Waszym zdaniem
Proszę o opinie i wypowiedzi co Wy byście umieścili na stronie osoby prywatnej

 

i zrobiłem to co pisał autor wyraziłem swoje zdanie dokładnie podkreślając, że to moje zdanie a nie obowiązująca wykładnia.

 

Co do Twoich argumentów

* formularz można podpiąć pod co się chce - bazę danych i/lub maila ale dla mnie jako dla użytkownika, który chce się z kimś skontaktować lepszym rozwiązaniem jest napisanie maila na podany adres bo tak jak pisałem mam kopie tej wiadomości z datą kiedy została wysłana a kontaktuje się z osobą prywatną to i mail jest taki bardziej osobowy

 

* Re: Re: Re: Fwd...

- Jeżeli komuś wyślę wiadomość oczekując odpowiedzi to liczę że dostanę Re: bo do mnie nikt nie odpiszę formularzem tylko mailem

- Fwd: nie będzie bo będziemy tylko sobie odpowiadać.

- wielokrotne Re: Re: Re: zawdzięczamy słabym czytnikom choć aktualnie większość zostawia jedno Re: i nie jest to problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Regdos: dobrze zaimplementowany formularz wcale nie musi być wynalazkiem z piekła rodem. Jeśli prócz pól na imię, maila i wiadomość dasz odwiedzającemu jeszcze coś, np. proste rozwijane listy czy buttony, dzięki którym będzie mógł w prosty sposób sprecyzować o co mu chodzi, do tego skrypt będzie wysyłał kopię wiadomości do nadawcy, to nie widzę problemu. Mnie ostatnio swoją prostotą implementacji a jednocześnie bogatą funkcjonalnością urzekła wtyczka wordpressowska o nazwie Contact Form 7 ( http://contactform7.com/ ), w połączeniu z WP-Mail-SMTP ( http://www.callum-macdonald.com/code/wp-mail-smtp/ ) daje fantastyczne narzędzie do stworzenia idealnego formularza kontaktowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację skomplikowany formularz jest fajny przy stronie firmowej gdzie są jakieś departamenty, itp. ale autor chce to do

Informuję, że strona jest osoby prywatnej.
więc skomplikowany formularz jest armatą na muchę. Ja mając do wyboru równolegle formularz lub e-mail zawsze wybiorę e-mail. Będąc osobą, która chce skorzystać z kontaktu nie wiem czy po wypełnieniu formularza dostanę kopię czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Moim zdaniem kazdy z Was ma racje.

Ja uwazam, ze najmniej istotne jest jak to bedzie wygladalo. Najwazniejsza jest taka forma kontaktu, ktora bedzie skuteczna. Jesli na gg ktos jest sporadycznie to po co podawac?

Osobiscie jestem za forma "Skontaktuj sie" poprzez email. Jesli dodatkowo jest opcja "przeslij kopie na moj adres" to juz bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Formularz to dobra rzecz, szczególnie prosty i łatwy do wypełnienia.

Osobiście jednak wolę linki, klikam, otwiera mi się klient pocztowy i wysyłka jest zapisana w historii. Wiem co wysyłałem, co napisałem i do kogo.

 

Dobrze jest mieć kilka form kontaktu na stronie z kontaktem, GG, email, telefon, Itp. wtedy każdy wybierze co mu najbardziej odpowiada.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Irek dobrze pisze. Na stronie można mieć adres mailowy jako link (program pocztowy), gg, skype, telefon i takowy formularz kontaktowy. Dla każdego coś się znajdzie, każdy wybierze sobie coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×