Skocz do zawartości
krbodzio

Instrukcja konfiguracji, zabespieczenia i podpięcia domen do serwera

Polecane posty

Witam!

 

Ostatnio dostałem 3 SERWERY od firm którym po prostu te serwery już nie wystarczały. Chciałbym na nich zrobić serwery hostingowe, dlatego proszę o pełną instrukcję konfiguracji tj. jaki system najlepiej zainstalować żeby był wydajny (słyszałem że dobrym systemem jest freebsd), instalacja apache, mysql, php, panel administracyjny itp., jak dobrze zabezpieczyć serwer, i jak podpiąć domeny pod stały adres ip tak aby każdy użytkownik miał podpięte pod tą domenę konto hostingowe (słyszałem że można zrobić porty na adresie ip tak, aby każdy port odpowiadał użytkownikowi <nie wiem czy to jest prawda>) . Proszę także o orientacyjne koszty (bez kosztów zarejestrowania działalności gosp. ponieważ nie chcę zarabiać na tych serwerach.) a także o pełne i konkretne instrukcję.

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję!

 

PS. bardzo mi zależy na zrobieniu tego, kiedyś się przymierzałem ale miałem za słaby sprzęt i za małą wiedzę.

 

PS2. Nie chodzi o to żeby dawać pod postem linki, ponieważ one nic mi nie dają, a tylko wprowadzają chaos i proszę nie pisać że było, albo żebym poszukał w google, ponieważ to robiłem i nie znajdywałem kompletnych i jasnych instrukcji

 

 

 

Edytowano przez krbodzio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samemu bez żadnej wiedzy będzie bardzo ciężko. Być może będziesz w stanie je skonfigurować, ale co w czasie padu? Co gdy ktoś zhakuje Ci serwer (gdy coś źle skonfigurujesz taka sytuacja może się zdarzyć)? Najlepiej i najbezpieczniej (przynajmniej moim zdaniem) dla przyszłych klientów będzie gdy zatrudnisz administratora.

Edytowano przez king_arthur (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę już jakąś mam, więc może uda mi się coś zrobić. Na pewno miałem już do czynienia z serwerami www, bo pracowałem już w takiej firmie, ale na innym stanowisku, więc nie wiedziałem jak to było skonfigurowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na nich zrobić serwery hostingowe, dlatego proszę o pełną instrukcję konfiguracji tj. jaki system najlepiej zainstalować żeby był wydajny (słyszałem że dobrym systemem jest freebsd), instalacja apache, mysql, php, panel administracyjny itp., jak dobrze zabezpieczyć serwer, i jak podpiąć domeny pod stały adres ip tak aby każdy użytkownik miał podpięte pod tą domenę konto hostingowe (słyszałem że można zrobić porty na adresie ip tak, aby każdy port odpowiadał użytkownikowi ) . Proszę także o orientacyjne koszty (bez kosztów zarejestrowania działalności gosp. ponieważ nie chcę zarabiać na tych serwerach.) a także o pełne i konkretne instrukcję.

A może frytki do tego?

Chyba nie sądzisz, że kążdy Cie za rączke poprowadzi i poda Ci wszystko na tacy. Poza tym się zdecyduj. Chcesz znać koszta konfiguracji czy chcesz mieć za darmo instrukcje?

Nie chcesz zarabiać? Czyli albo robisz krzaka, albo planujesz dokładać do biznesu, bo masz za dużo pieniążków :)

 

Ostatnio dostałem 3 SERWERY od firm którym po prostu te serwery już nie wystarczały.

[...]

PS. bardzo mi zależy na zrobieniu tego, kiedyś się przymierzałem ale miałem za słaby sprzęt i za małą wiedzę.

Teraz sprzęt może i masz lepszy. Jednak wiedza raczej cały czas na tym samym poziomie.

 

PS2. Nie chodzi o to żeby dawać pod postem linki, ponieważ one nic mi nie dają, a tylko wprowadzają chaos i proszę nie pisać że było, albo żebym poszukał w google, ponieważ to robiłem i nie znajdywałem kompletnych i jasnych instrukcji

Oczywiście, że było. Użyj szukajki i googla, howtoforge, cyberciti, itd, itp.

 

Wiedzę już jakąś mam, więc może uda mi się coś zrobić. Na pewno miałem już do czynienia z serwerami www, bo pracowałem już w takiej firmie, ale na innym stanowisku, więc nie wiedziałem jak to było skonfigurowane ;)

Jakaś tam wiedza może okazać się niewystarczająca. I będzie potrzebny Ci administrator, który to opanuje. Co wiąże się raczej z niemałymi kosztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może frytki do tego?

Chyba nie sądzisz, że kążdy Cie za rączke poprowadzi i poda Ci wszystko na tacy. Poza tym się zdecyduj. Chcesz znać koszta konfiguracji czy chcesz mieć za darmo instrukcje?

 

KĄżdy mnie nie poprowadzi, ale może pomóc, a jeśli chodzi o koszta to internet, utrzymanie itp. a nie koszty instrukcji.

 

 

Nie chcesz zarabiać? Czyli albo robisz krzaka, albo planujesz dokładać do biznesu, bo masz za dużo pieniążków :)

 

Mam dużo pieniążków ;)

 

 

Oczywiście, że było. Użyj szukajki i googla, howtoforge, cyberciti, itd, itp.

 

Gdybyś uważnie przeczytał, to wiedział byś że napisałem: [...]ponieważ to robiłem i nie znajdywałem kompletnych i jasnych instrukcji.

 

 

Teraz do Sponsi:

 

No WTF???

Bana w cholerę!

 

No widzisz, są chyba osoby na tym forum, które chcą pomóc, jeśli Ty nie chcesz no nie bądź w stosunku do mnie nie fair.

Edytowano przez krbodzio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przecież taka usługa będzie Cię kosztowała jakieś 300-1000 zł u administratora! Myślisz że zrobi ci to za darmo na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szczerze, to chyba jednak nikt tu nie chce pomóc, więc nie wiem o czym piszesz.

Miłosz napisał z nutką irytacji, ale tego nie zauważyłeś.

 

Zresztą tu nie chodzi o chęć pomocy, tutaj co 3 dni ktoś przychodzi z wiedzą informatyczną na poziomie pierwszej klasy publicznego gimnazjum i chce, by wypisać jak skonfigurować VPSa/dedyka od A do Z. Były takie wątki, były podpowiedzi, wszystko w szukajce.

Jeśli nie umiesz tego znaleźć, to śmiem twierdzić, że z tymi samouczkami też nie dasz rady.

 

Jak masz "dużo pieniążków", to zatrudnij admina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KĄżdy mnie nie poprowadzi, ale może pomóc, a jeśli chodzi o koszta to internet, utrzymanie itp. a nie koszty instrukcji.

To powysyłaj zapytania do firm oferujących kolokację, określ jakie łacza chcesz itp. Tylko, żebyś sie nie obalił z wrażenia. Bo przypominam, że nie chcesz zarabiać na tym. A jak nie chcesz zarabiać, to znaczy, że najprawdopodobniej będziesz dokładał. A jak juz poznasz koszta, to weź lepiej te pieniążki w rękę i idź zanieś do jakiegoś domu dziecka.

 

Mam dużo pieniążków ;)

Ta, a potem się okazuje, że budżet 157 zł miesiecznie, brutto... Już paru takich było na tym forum.

 

Gdybyś uważnie przeczytał, to wiedział byś że napisałem: [...]ponieważ to robiłem i nie znajdywałem kompletnych i jasnych instrukcji.

Nie mów, że nie widziałeś nic na howtoforge lub cyberciti :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież taka usługa będzie Cię kosztowała jakieś 300-1000 zł u administratora! Myślisz że zrobi ci to za darmo na forum?

 

Ja nie proszę o zrobienie tego, tylko o instrukcję, a ja zrobię sobie to sam, ja całą resztę.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

A może frytki do tego?

 

Troche nie rozumie twojego podejścia Miłosz.

Powinieneś być bardziej precyzyjny i otwarty.

Nic nie piszesz ile tych frytek? Czy dokładasz jakiś dip albo chociaż czy solone? Co z kosztami dostawy?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie proszę o zrobienie tego, tylko o instrukcję, a ja zrobię sobie to sam, ja całą resztę.

To napisz nam, jak chcesz to zrobić skoro nie umiesz poszukać trzech tutków na krzyż? hm?

 

hdmagc, nie wiem ile wyjdzie z 1 kg ziemniaków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko o instrukcję, a ja zrobię sobie to sam,

 

Myśl troche, po co ma Ci ktoś dawać swoją receptę na sukces, za którą może dostać nawet 1000zł? Ogarnij się

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy też jak często będzie zmieniał olej. Jeśli tak, jak nad polskim morzem, to może starczyć na całkiem długo ;;; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zresztą tu nie chodzi o chęć pomocy, tutaj co 3 dni ktoś przychodzi z wiedzą informatyczną na poziomie pierwszej klasy publicznego gimnazjum i chce, by wypisać jak skonfigurować VPSa/dedyka od A do Z. Były takie wątki, były podpowiedzi, wszystko w szukajce.

Jeśli nie umiesz tego znaleźć, to śmiem twierdzić, że z tymi samouczkami też nie dasz rady

Już zrobiłem na podstawie samouczków jeden serwer i z doświadczenia wiem, że większość samouczków jest niekompletna, z błędami, przez co nie zawsze taki serwer się udawał. Więc znowu mówię że szukać umiem, ale jak widać Wy nie umiecie zrobić porządnych samouczków i dlatego ja tutaj piszę.

 

 

2. Moja wiedza akurat myślę że jest większa niż 1 gim. więc nie jestem taki jak inni że co 3 dni przychodzę bez wiedzy i chcę zrobić, tylko proszę o samouczek żeby to zrobić, koniec kropka.

 

3. To że Wy nie chcecie pomóc, to nie znaczy że inni na tym forum także nie chcą. A na pewno porządny samouczek wszystkim się przyda i jeśli byście pisali to normalnie, a nie tak jak tutaj że najpierw się wymądrzają, to może już więcej nikt by takiego wątku nie napisał.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśl troche, po co ma Ci ktoś dawać swoją receptę na sukces, za którą może dostać nawet 1000zł? Ogarnij się

 

Nie sądzę żeby oni sami wymyślili tą receptę, na pewno ktoś im pomagał, a teraz Wy nie chcecie mi pomóc.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zrobiłem na podstawie samouczków jeden serwer i z doświadczenia wiem, że większość samouczków jest niekompletna, z błędami, przez co nie zawsze taki serwer się udawał. Więc znowu mówię że szukać umiem, ale jak widać Wy nie umiecie zrobić porządnych samouczków i dlatego ja tutaj piszę.

To skorzystaj z dokumentacji, przeczytaj i zrozum dokładnie a potem to co się nauczysz wykorzystaj praktycznie do konfiguracji a następnie przygotuj śliczny tutorial i wrzuć go tutaj na forum żeby na przyszłość inni mogli z tego skorzystać.

 

Nie sądzę żeby oni sami wymyślili tą receptę, na pewno ktoś im pomagał, a teraz Wy nie chcecie mi pomóc.

Oni za tę wiedzę zapłacili, zapłać i Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ostatnio z jednym właścicielem firmy hostingowej, który chciał mi pomóc, ale nie miał wtedy czasu, więc wysłał mnie na to forum i powiedział że tutaj na pewno mi pomogą. No to chyba się pomylił bo jak widać na forum gdzie z założenia pomaga się w sprawach hostingowych, rejestrują się ludzie, którzy popisują się jacy to oni są cudni, a ja to mam wiedzę 1 gim. Zaczynam myśleć że jest odwrotnie. Bardzo dziękuję za pomoc i oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sądzę żeby oni sami wymyślili tą receptę

 

Istnieją dokumentacje, nie wiem czy słyszałeś o czymś takim... Jeśli ktoś zdobywał doświadczenie przez lata i na nim zarabia, chyba nie oczekujesz, że nagle od tak za darmo rozpisze Ci je całe byś mógł stać się jego konkurencją a on stracił swój dorobek? Prosze Cie..

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przychodzisz na forum, wysuwasz swoje żądania i oczekujesz tego, że ktoś udostępni Ci wiedzę, ciężko zdobywaną przez miesiące, na której sam zarabia, za darmo?

Pamiętaj, że wiedza też kosztuje. A jeżeli Ci jej brakuje, to pozostaje się albo doszkolić albo zapłacić komuś za konfigurację lub naukę.

Pomoc na forum? Oczywiście. Ale nie w postawieniu serwera produkcyjnego od zera do hostera.

Będziesz miał jakiś konkretny problem z informacjami, które znajdziesz w tutorialach, to wtedy opisz co nie trybi, dokładny komunikat błędu, co robiłeś, wersję OS...

Nie oczekuj, że ktoś odwali za Ciebie całą robotę, a Ty będziesz spijał śmietankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Rozmawiałem ostatnio z jednym właścicielem firmy hostingowej, który chciał mi pomóc, ale nie miał wtedy czasu, więc wysłał mnie na to forum i powiedział że tutaj na pewno mi pomogą. No to chyba się pomylił bo jak widać na forum gdzie z założenia pomaga się w sprawach hostingowych, rejestrują się ludzie, którzy popisują się jacy to oni są cudni, a ja to mam wiedzę 1 gim. Zaczynam myśleć że jest odwrotnie. Bardzo dziękuję za pomoc i oby tak dalej.

 

Naucz się korzystać z forum.

Przykład:

 

Źle: "Cze, chcem mieć serwera dedykowanego super skonfigurowanego. Pomocy!"

 

Dobrze: "Cześć, korzystam z poradnika Bluemana do skonfigurowania serwera takiego a takiego w firmie takiej a takiej, mam system taki a taki, jestem w punkcie 4, instaluję teraz .... i wywala mi błąd ...., czy myślicie, że coś źle zrobiłem w .... czy może coś innego? Z góry dzięki."

 

Swoją drogą sam widzisz - gośćiu "nie miał czasu"...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zrobiłem na podstawie samouczków jeden serwer i z doświadczenia wiem, że większość samouczków jest niekompletna, z błędami, przez co nie zawsze taki serwer się udawał. Więc znowu mówię że szukać umiem, ale jak widać Wy nie umiecie zrobić porządnych samouczków i dlatego ja tutaj piszę.

Bo trzeba myśleć co sie robi! A nie kopiować na pałe to co jest w tutkach! Jak nie znasz usług, to skopiowanie poleceń niewiele ci da. Bo zazwyczaj nie rozumiesz co wklejasz. Więc jakt o ma działać?

 

2. Moja wiedza akurat myślę że jest większa niż 1 gim. więc nie jestem taki jak inni że co 3 dni przychodzę bez wiedzy i chcę zrobić, tylko proszę o samouczek żeby to zrobić, koniec kropka.

To się nią wykaż i zrób coś sam. Wtedy wróć z konkretnym problemem, którego nie dajesz rady zrobić nawet z googlami.

 

 

3. To że Wy nie chcecie pomóc, to nie znaczy że inni na tym forum także nie chcą. A na pewno porządny samouczek wszystkim się przyda i jeśli byście pisali to normalnie, a nie tak jak tutaj że najpierw się wymądrzają, to może już więcej nikt by takiego wątku nie napisał.

Gdzie jest napisane, że nie? Ale by bardzo chętnie pomagamy. A nie stawiać serwery od zera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naucz się korzystać z forum.

 

Po co mi to piszesz? Nie widzę w moich postach czegoś takiego jak: Cze, chcem mieć serwera dedykowanego super skonfigurowanego. Pomocy!

 

 

Swoją drogą sam widzisz - gośćiu "nie miał czasu"...

 

Ciekawie czemu nie miał czasu? Może dla tego że był zajęty, a wy pisząc tu pierdoły chyba macie czas?

 

 

Do Miłosza:

 

Bo trzeba myśleć co sie robi! A nie kopiować na pałe to co jest w tutkach! Jak nie znasz usług, to skopiowanie poleceń niewiele ci da. Bo zazwyczaj nie rozumiesz co wklejasz. Więc jakt o ma działać?

 

Do tej pory jak robiłem serwy to wiedziałem co oznaczają odpowiednie komendy, i jak w niektórych znajduje błąd to poprawiam. Nie wiem czemu od początku zakładacie że macie do czynienia z głąbem, który nie ma pojęcie co to jest system operacyjny, serwer itp. Równie dobrze mogę o was tak pomyśleć, szczególnie że na razie się wiedzą nie wykazujecie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie czemu nie miał czasu? Może dla tego że był zajęty, a wy pisząc tu pierdoły chyba macie czas?

Hmm.. no ciekawe.. Chyba nie sądzisz, że za darmo postawiłby sobie swoją konkurencje? :D

 

Do tej pory jak robiłem serwy to wiedziałem co oznaczają odpowiednie komendy, i jak w niektórych znajduje błąd to poprawiam. Nie wiem czemu od początku zakładacie że macie do czynienia z głąbem, który nie ma pojęcie co to jest system operacyjny, serwer itp. Równie dobrze mogę o was tak pomyśleć, szczególnie że na razie się wiedzą nie wykazujecie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Serw ;)

 

Zakładamy tak, bo inaczej sie nie da. Wyskakujesz z konopii i chcesz mieć perfect zrobiony serwerek. Tzn zrobione tutki tak, żeby można było dobrze skonfigurować serwer. Wybacz, ale tak sie nie da. Wiedza kosztuje. Zwłaszcza zbierana przez lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×