Skocz do zawartości
Hpbf.pl

Domena .TK - lepsza niż inne?

Polecane posty

W 2006 roku w internecie pojawił się anglojęzyczny serwis Dot.TK, oferujący na początku przekierowanie typu "z costam.tk na costam.hostyng.tk". Już wtedy robił furorę, jednak ci od Dot TK chcieli czegoś więcej, ich klienci zresztą też. Rok, może dwa lata później rozpoczął się sezon darmowego rejestrowania domen NA ZAWSZE z końcówką .TK. Była w pełni funkcjonalna, były ustawiania DNS, była możliwość użycia jej jako alias do emaila. I można było ją "apgrejdować" za parę euro (ponieważ dla darmówek był warunek, że w domenę w ciągu 90 dni musi kliknąć 25 różnych IP. I jest tak teraz. No, przynajmniej nie do końca.

Niedawno, czyli ze dwa miesiące temu, założyciele Dot.TK chyba odczuła brak kasy, więc serwis przeszedł renowację - teraz domenę można zarejestrować za darmo na 12 miesięcy by potem bulić 19 euro za rok (albo dwa, zapomniałem), lub od razu kupić ją za 8 "juro".

 

Jednak większość POLSKICH stron z tą końcówką jest postrzegana jako zwykły śmieć - "bo jest za darmo i facio nie chciał płacić". Nic bardziej mylnego. Domena ta, przynajmniej jak przeglądałem statystyki, dorównuje popularnością do domen .EU! Poza tym tylko 48% użytkowników Dot.TK rejestruje domeny za darmo - płatna jest "strzeżona".

 

Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat: czy któraś z firm hostingowych odważyłaby się sprzedawać taką domenę u siebie, lub zapewnić klientowi darmową domenę twojanazwa.firma.tk? Mówcie, bo jestem ciekaw. ^ ^"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Domena .tk jest darmowa czyli jest do bani. Dodatkowo nie ma żadnego skojarzenia z żadną nazwą czy instytucją. Plebs się na to rzucił bo jest ZA DARMO, nieważne że wszyscy traktują tę domenę jako śmiecia.

 

Domena .eu jest dla mnie niemal identyczna jak w/w domena .tk tyle że za .eu trzeba bulić kasę. Niby ojro domena, full wypas plastik fantastik, ale jak się okazuje furory z tego nie ma. Pewnie niedługo jak będzie rząd europejski i będziemy mieli prezydenta UE czy innego durnia to będzie mus na używanie domen .eu. Najpierw zrobią je tańsze niż krajowe, potem zrobią nazwa.pl.eu a na końcu będzie tylko .eu bo w końcu jesteśmy częścią ZSRE i musimy się jednoczyć w imieniu jałowości.

 

Najlepsze są firmy które bulą 600 zeta rocznie za hosting w home.pl i biorą domenę .tk bo jest ZA DARMO. W takich sytuacjach przydałoby się jakieś blokowanie wyników danej domeny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest za darmo, ale TYLKO NA ROK - tak jak inne simple, np .pl czy .com. Potem, by ją odnowić, trza zabulić 19 euro, czyli... 19 razy 4... no, nawet trochę za to jest, ale mamy ją na dwa lata. :F

Albo można taniej, bo za siedem(osiem?) "ojro" można zakupić od razu, na roczek. Wcześniej była za darmo "for lajf", ale trzeba było spełniać warunki, jakie wypisałem w moim poście rozpoczynającym wątek. A teraz... Teraz jest tak jak wszędzie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy któraś z firm hostingowych odważyłaby się sprzedawać taką domenę u siebie

Tu wypadało by zdefiniować, co znaczy jej sprzedać.

 

Domenę .tk jak najbardziej można kupić na rok, jak każdą inną tld.

Zachowuje się wtedy przez rok jak każda inna tld.

 

Można ją także zarejestrować za darmo. Początkowo to było tylko jako alias (przekierowanie iframkowe), teraz także można wydelegować ją na zewnętrzne serwery DNS. Problem tylko w tym, że registrar dot.tk sprawdza, czy domena jest używana - czyli czy istnieją jakieś odwołania do tej strony. Jak one są mierzone (szczególnie w przypadku delegacji na własne NSy) to już opisane nie jest.

Jeśli nie będzie iluśtam odwiedzin, to domena jest blokowana i usuwana.

 

Dla mnie do jakichkolwiek użytecznych stron, to branie takiej darmowej domeny, której żywotność nie jest gwarantowana, to nie jest dobry pomysł. Ale od strony użytkownika do pierwszej strony na informatykę; od strony usługodawcy dla jakichś darmowych hostingów to rzecz niezastąpiona.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Jeszcze nie widziałem porządnej polskojęzycznej strony w domenie .tk. Same śmietniki. Może źle szukam, ale żadnej nie widziałem. Wątpię żeby Google tą domenę zbanowało, ale na pewno nie jest ona lubiana przez wyszukiwarkę. Cena .pl czy innej domeny globalnej/krajowej to dzisiaj są grosze i osoba, która poważnie myśli nad jakimś projektem ją zakupi. Widać, że rejestrator .tk zobaczył, że rozdawanie domen za darmo w ogóle się nie opłaca i wprowadził opłaty. 19 euro? Toć za tą cenę macie już .pl i każdą globalną.

 

Pewnie teraz będzie tak, że nasi rodacy porejestrują domeny, nie doczytają regulaminów i za rok będzie spam na forach, że jakieś rachunki poprzychodziły na maila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Devil:

Przecież to dotyczy STRONY co.cc, to jest subdomena, a przy Dot.Tk nie robimy domeny jako CosTam.Dot.TK tylko CosTam.tk - to działa jak każda inna domena, np CosTam.pl.

I czemu sądzisz że te domeny to szajs? Nawet nie podałeś solidnego argumentu. :F

 

Kafi, sprzedać, w sensie... No, tu muszę się trochę rozpisać.

Jest taki amerykański hosting Reseller, powiedzmy że nazywa się Badziev. Badziev udostępnia swoim klientom konta wraz z możliwością dodawania końcówek, które na przyszłym hostingu (założonym na Badziev) będą do zakupienia. Tam można - za pośrednictwem innego portalu - zakupić wszelakie TLD w niskiej cenie na rok, ale nie ma końcówki .TK. Klient Badzieva wtedy ręcznie dodaje daną domenę, ustala cenę zakupu, odnowienia i transferu. Inne domeny, które zakupił w tym Innym portalu, będą dodawane automatycznie. Domeny .TK jednak - już ręcznie, za pośrednictwem portalu Dot.TK. I tu właśnie to moje zdanie, "czy któraś z firm hostingowych odważyłaby się sprzedawać taką domenę u siebie", jest związane z pytaniem - czy sprzedawanie domen po innej cenie, które się rejestruje w Dot.TK, jest legalne?

 

Dawid, jest np strona Darmowa.TK, czy jakoś tak, gdzie po polsku opisują kolejne poziomy zakładania domen. :) Może polskojęzycznych jest mało, bo to domena głównie zagraniczna, poza tym przez "młodszych" polaków jest ona używana by podrobić inne strony do wyłudzania haseł. ^^'

Wpisz w Góglach "Free .TK domain" to na pierwszym miejscu powinien pojawić się adres serwisu. To znaczy, że jest popularna poza Europą, a przynajmniej poza Polską.

Edytowano przez Artix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domeny .TK jednak - już ręcznie, za pośrednictwem portalu Dot.TK.

dot.tk udostępnia dla zainteresowanych hostingodawców api do rejestracji tych domen.

 

Tam można - za pośrednictwem innego portalu - zakupić wszelakie TLD w niskiej cenie na rok, ale nie ma końcówki .TK.

Domenę .tk da się kupić na rok, nawet i w az.pl; wtedy nie obowiązują jej restrykcje związanych z limitem czasu.

Z resztą - sprawdźcie sobie whois - domeny darmowe mają wpisane jako abonenta dot.tk; jeśli ją kupisz jak jak i inne końcówki, to są właściwe dane abonenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 darmowe domeny .tk od roku i nie ma problemów. Nie zauważyłem nigdzie informacji, że po roku wygasają, jedynie że trzeba min. 25 odwiedzin na 90 dni. Wydaje mi się, że taka domena jest mimo wszystko lepsza niż subdomena u hostera, bo krótsza i łatwa do zapamiętania. Na moje potrzeby w zupełności wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak teraz, podczas rejestracji, wybiera się na ile miesięcy chcesz mieć domenę za darmo - od 3 do 12 miesięcy, im mniej tym taniej. I przez ten czas darmowy należy spełniać warunek, który ty podałeś. Prawda, jest lepsza, choć czasem i mi zdarzają się głupoty typu wpisania .pl zamiast .tk. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Domena .tk jest darmowa czyli jest do bani.

 

Idąc twoim tokiem myślenia, to linux też jest do bani, openoffice jest do bani.

 

Nie traktujcie wszystkiego co darmowe jak by to było coś najgorszego na świecie... Płatne rozwiązania też nie są bez wad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też zabrzmiało głupio, równie dobrze bym mógł powiedzieć że domena .pl jest do bani bo na rok za darmo.

 

 

Nawet jeśli ten filtr nałoży, zawsze pozostaje wyszukiwarka od Yahoo i ta z AVG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu w sumie nie chodzi o to, że jeśli jest darmowa to do bani. Tylko w sumie ona nic nie znaczy - ni tu jakiś skrót, ni tu jakieś słówko po angielsku, ni tu jak ją dokończyć. No chyba, że ktoś robi stronę o Tokelau to jak najbardziej się nadaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli ten filtr nałoży, zawsze pozostaje wyszukiwarka od Yahoo i ta z AVG...

 

A powiedz mi kto w Polsce używa yahoo albo AVG? Po nałożeniu filtra jest ona z z punktu seo widziana jako bezwartościowa.

Edytowano przez Xatoos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd pojawiło się na co.cc aż tyle spamu ? Dlatego że można było w pakiecie za bodajże 1000usd kupić parę/paręnaście tysięcy domen. Domena .tk jest darmowa, także myślę że może w pewnym momencie może zadziałać dość podobny mechanizm.

 

Taki filtr trafił już jakiś czas pewnego dostawcę usług typu no-ip i całej jego domeny nie ma do dzisiaj w indeksie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy wszyscy tak naciskacie na Polskę? Ja tu o tym mówię pod względem, powiedzmy, europejskim, a przecież nie wszyscy używają google.

 

Kuurde... Mogłem wcale nie mówić że ta domena jest darmowa. Dżizas Krajs, przecież już który raz tłumaczę że zachowuje się ona od niedawna jak każda inna domena? Dokonujemy tylko DARMOWEJ REJESTRACJI domeny od 3 do 12 miesięcy, a potem trza bulić więcej - tak jak te domeny w Home.pl, gdzie dostajemy domenkę za darmo na rok, a potem płacimy 50 złotych. Serwis Dot.tk jest uznawany za szajs tylko i wyłącznie, że ludzie majacy taką opinię żyją w 'przeszłości' tego serwisu, a domeny były wykorzystywane przez polskie 'nupki' do łatwego wyłudzania haseł, m.in. z gier MMO (widziałem stronę WoWfree.tk).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D odkopałem stary temat więc opiszę o co chodzi z tymi domenami, można je mieć za darmo i na ile się chce. Wystarczy że co roku 14 dni przed wygaśnięciem się przedłuży [bo wtedy można znów za darmo przedłużyć] i masz na kolejny rok domenę ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko z darmowymi to jest tak, że dziś są a jutro ich może nie być. Już raz .tk dostało karę od google i wszystkie strony tej domeny zostały wyindeksowane z wyszukiwarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedtem było dot.tk, teraz to jest freenom.com.

 

Bardzo fajne domeny za darmo https://tibiawt.tk, po co bawić się w darmowe subdomeny:

 

Z freenom dodatkowo doszły też https://tibiawt.cf https://tibiawt.ml https://tibiawt.ga https://tibiawt.gq

Faktem że jak strona zacznie zarabiać to i tak kupisz com, pl lub eu,
by nie bać się że kiedyś ci ją odbiorą, bo okazuje się

że domenę zarejestrowaną za darmo może każdy kupić.

A jak raz zapomnisz przedłużyć za darmo, okaże się że już zawsze będzie płatna.

post-48477-0-77995300-1516002223_thumb.jpg

Edytowano przez zlotowinfo2 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, ale tak to nie działa. Zaloguj się z innego konta i zobacz że tych domen nie można kupić, to jest przedłużenie na kolejne lata. A ty to widzisz ponieważ są to twoje domeny, też w to wpadłem i się wystraszyłem ale sprawdziłem i nie da się kupić. Dla testów twoją wpisałem i też nie da, znajomy ma domene .tk od 2010 roku za darmo w 100% w sumie były znajomy bo go zablokowałem wszędzie gdzie się da przez swoją nachalność i spam ;d no co życie, zaczął już denerować i irytować Ale z 999 domen do dzisiaj ma i serwer teamspeak na tym który siedzi 200 osób dziennie

Edytowano przez muchomor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku darmwoej domeny .tk kiedy zapomnicie jej "odnowić" można ją kupić przez bodajże 2 tyg. Po tym czasie jeśli nikt jej nie kupi jest znowu wolna i można ją mieć za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×