Skocz do zawartości
TabNet

Telemarketing

Polecane posty

Witam.

Zastanawiam się od niedawna nad sprzedażą swoich usług drogą telefoniczną.

 

Myślałem nad pobraniem bazy telefonów do firm z jakiejś np. panory firm czy strony tego typu.

 

Chciałbym Was spytać, czy mogę na takie numery bez problemu dzwonić i przedstawiać swoją ofertę ?

 

Oczywiście byłoby to coś w stylu:

 

J - ja

K - klient

 

J: Dzień dobry, nazywam się Jan Kowalski, reprezentuję firmę XXX i chciałbym przedstawić Państwu indywidualnie przygotowaną ofertę handlową.

Czy możemy o niej chwilę porozmawiać ?

 

Jeśli:

K: Tak

J: <przedstawienie oferty>

 

Jeśli:

K: Nie

J: W takim razie dziękuję i do usłyszenia.

 

 

Czy coś takiego jest w ogóle legalne ?

Pozdrawiam

Grzegorz Tabor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Ostatnio dzwoniła do mnie Pani pytając czy mam okna PCV w domu. Odpowiedziałem, że tak więc podziekowała mi kulturalnie za rozmowę. Sądzę, że właśnie coś takiego chcesz zrobić...

 

Moja dziewczyna pracuje w telemarketingu od roku, z tego co się od niej dowiedziałem bazy numerów telefonów są dość drogie, jeśli masz ochotę na ich zakup wówczas powinieneś skontaktować się z dystrybutorami lub po prostu firmami zajmującymi się odsprzedażą takich baz. Swojego czasu Orange i dawna Era odsprzedawały bazy swoich Klientów za spore sumki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firm sprzedających baz danych jest pełno ale są bardzo drogie. Jeżeli interesuję Cię kampania telemarketingowa odezwij się moja firma prowadzi coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z pobraniem tej bazy numerów z jakiejś przypadkowej stronki, np. z panoramy firm ?

 

Bo chciałbym coś takiego sam zorganizować dla swoich produktów w celu zdobycia jakiegoś doświadczenia właśnie w telemarketingu ;) Jednak chciałbym działać w 100% legalnie i dlatego pytam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pierwsze, do kogo się dodzwaniasz.

Jeśli to są firmy, to tu sprawa jest w miarę lekka, bo dane firmowe to nie są dane osobowe.

Ograniczają cię jedynie ToS danego usługodawcy (co byś np. od Panoramy Firm nie dostał faktury za takie użycie danych).

 

Problem będzie, jak dodzwonisz się do jakiejś osoby prywatnej.

Wtedy nie mając papierkowych pewnych umów, możesz narazić się na różnorakie problemy związane z nielegalnym gromadzeniem i przetwarzaniem danych osobowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbierał będę wyłącznie telefony firmowe, które będą "oficjalnie" udostępnione na stronach internetowych.

 

Jeszcze co do samych rozmów.. Powinienem je nagrywać ?

Czy może mi się takie coś do czegoś przydać czy jest to zbędne ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się podszkolić ze sprzedaży to polecam Audiobook'a:

 

Brian Tracy - Zamykanie Sprzedaży.

 

Jak chcesz to ci moge podesłac...

 

 

Wracając do tematu brania telefonów z internetu, nie ma z tym żadnego problemu.

 

Swojego czasu Orange i dawna Era odsprzedawały bazy swoich Klientów za spore sumki.

 

zgadza się Era sprzedawała takie bazy, i potem dzwonił koleś i chciał wcisnąć mi Szwajcarską Maszynkę do golenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×