Skocz do zawartości

Polecane posty

Mam pytanie odnośnie serwera VPS, Powiedzmy, że jest tam panel Administracyjny DirectAdmin. Czy mam tam dostęp do DirectAdmin User Czy DirectAdmin Admin i wszystkiego co jest dalej czyli Reseller i User, czy tylko do ostatniego do panelu Użytkownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to bardziej się opłaca kupić VPS niz resellera

 

Tak, tylko że Reseller masz zarządzany, VPS root nie. Musisz wszystko sam zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Nie bierz się za hosting jak nawet nie potrafisz odróżnić direct admina od wirtualizacji ... Na szczęście jeszcze tylko niecałe 2 tygodnie wakacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam się zamiaru brać, nie miał bym czasu na takie coś. Ale robię strony dla lokalnego biznesu, jakieś pizzerie, itp. I trzymam strony na koncie na linuxpl.com, i mają dostęp po ftp do serwera. A chce tak by mieli własny panel administracyjny.

 

A więc powiedzmy, że kupie serwer VPS 1 w ViHost.pl i będę miał zainstalowany panel Administracyjny. I będę mógł już działać bez problemu czy niekoniecznie. Czy będzie coś więcej trzeba zrobić, by działać jak na zwykłym koncie hostingowym w linuxpl.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić VPS który ma w swojej ofercie DirectAdmin, z reguły są one droższe od VPSów nie posiadających DA. Możesz także sobie kupić zwykły root vps i zainstalować jakiś darmowy panel, ale z tym to sobie z tego co widze nie poradzisz(trzeba wklepać około 5 komend!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupno VPSa z DirectAdmin to jedno a utrzymanie go w działaniu to drugie. Co jakiś czas aktualizacje są na pewno niezbędne.

 

Sam serwer VPS to czysty system Linux, wszystko musisz zainstalować sam. Nieliczne firmy oferują kompleksową usługę VPS Managed, Hosting dedykowany lub inaczej nazwane, zawierające w sobie komplet serwer + licencja DirectAdmin + zarządzanie tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradzę na starym pc zainstalowalem OpenPanle na debianie ale jakoś średnio podchodzi. Udało się za pierwszym razem.

 

Jaki byście polecili darmowy Panel Administracyjny, tak by miał takie opcje jak:

Zarządzenie FTP - działające na zasadzie DirecAdmin

Zarządzanie MySQL - na sadzie DirecAdmin

menadżer plików

Mile widziane katalogi na hasło

Zarządzenie Kontami pocztowymi tak jak w DA, zwłaszcza by było Roundcube

SSH, ale to się osobno doinstalowywuje chyba i nie zależne od panelu

Przekierowywanie domen stron

Robienie Buckap serwera, plików jak i bazdanych

System powiadomień/support (Jeśli dany użytkownik przekroczy transfer dostanie powiadomienie oraz by mógł wysłać zgłoszeni przez PA (nie koniecznie))

System zarządzania DNS (też nikoniecznie ale przydało by się)

 

Nie musi być po polski sam, sobie mogę przetłumaczyć.

 

A i by była opcja Nie tylko admin i user ale i jeszce reseller było by naprawdę za***iście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie kupisz sobie po prostu zwykłego Resellera? Nie ogarniesz VPSa po tym co Ty wypisywałeś do tej pory..

 

A nawet jeśli cokolwiek wgrasz, tak szybko będziesz miał włamanie, że się nie pozbierasz ;)

 

 

Edytowano przez ZooMpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumując szybko to na VPS, muszę sobie wszystko samemu zainstalować. Wszystkie aktualizacje wykonywać ręcznie samemu, a nie jak w przypadku resellera bądź zwykłego hostingu, gdzie wszytko za mnie robi administrator hostingu. Czyli zanim kupie sobie VPS, muszę pierw to wszytko samemu opanować na swoim lokalnym komputerze, a potem jak będę wiedział co i jak mogę się przenieść na VPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz opcję managed VPS + licencję DirectAdmin Internal, masz wszystko co potrzeba

 

np.

http://www.ionic.pl/vps_managed.php ["]http://www.ionic.pl/...ja_managed.pdf]

http://dhosting.pl/o...ps_managed.html

etc.....

 

bądż resellera z danym panelem

np.

http://vps.serveradm...a-reseller_f_16

etc...

 

I nie musisz się już wysilać z nauką linuxa, jeśli tak bardzo Tobie zależy na bezstresowej obsłudze klientów.

Edytowano przez Marcin K (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej to ja chcę się nauczyć. Postawie sobie chyba serwer na Starym pc zainstaluje sobie wszytko i podepnę pierw stronę jakąś lokalną i zobaczymy jak będzie wszystko działać to może kupię vps, ale pierw zadam wam wiele pytań, zanim to zrobię do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozumując szybko to na VPS, muszę sobie wszystko samemu zainstalować.

 

Jeśli nie wiesz co to jest VPS, to lepiej podaruj sobie. ZooMpl poradził Ci, reseller wystarczy i masz profesjonalną pomoc administratora.

Kupisz VPS, wydasz kupę pieniędzy, domorośli admini będzie Ciebie kasowali za każdą drobną rzecz, a Ty po nocach nie będziesz spał.

 

VPS to droga zabawka, szczególnie jeślinie nie znasz Linuxa. To tak jakbyś miał samolot, a nie miał licencji pilota. Umiesz latać a rozbijesz sie przy pierwszej drobnej awarii "bezpiecznika".

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbytniego nie mam pojęcia o Linux lecz, chcę się przenieść bo winda mnie n\denerwuje trochę. Macie racje VPS to nie dla mnie kiedyś jak opanuje Linux to pomyśle nad kupnem ale narazie nie. Możecie temat zamknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×