Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
przypal

Serwis ALEPRZYPAL.pl - zarabiający, jak kwejk

Polecane posty

Przedmiotem aukcji jest serwis AlePrzypal.pl - agregator obrazków którego tematyką są wpadki i zabawne screeny z Facebooka. Strona wystartowała kilkanaście dni temu a już może pochwalić się sporą popularnością. Jest to strona oparta o skrypt na bazie popularnego Kwejk.pl. Nie jest to jednak kolejna jest wersja, tylko całkiem nowy pomysł, stąd stale rosnąca popularność strony.

 

Na tej aukcji licytujesz:

 

- Domenę i markę AlePrzypal.pl

- Skrypt do zarządzania treścią

- Serwis z całą bazą

- Konto serwisu na Facebooku z 48 fanami (na tę chwilę)

 

Funkcjonalność skryptu i serwisu AlePrzypal.pl:

 

- System rejestracji i logowania dla użytkowników

- Dodawanie obrazków przez użytkowników

- Dodawanie filmów z YouTube przez użytkowników

- Udostępnianie obiektów na Facebooku

- Profile użytkowników

- Zarządzanie użytkownikami

- Możliwość nadania rangi moderatora użytkownikom

- Poczekalnia dla nowych obiektów

- Wyświetlanie autora i daty dodania obiektu

- Generowanie losowego obiektu

- Reklama w wybranym miejscu lub pod losowym obiektem

- Zarządzanie obiektami z poziomu panelu admina

- Zmiana ustawień z poziomu panelu admina

- Znak wodny na każdym nowym dodanym obiekcie

i wiele innych

 

Trochę statystyk:

 

- Liczba zarejestrowanych userów: 53

- Liczba obiektów na głównej: 160

- Start strony: 02.08.2011 (14 dni temu)

 

Statystyki wg Stat4u.pl - liczba UNIKALNYCH użytkowników

 

222.PNG

 

 

Administrowanie serwisem jest bardzo proste. Dla administratorów dostępna jest osobna podstrona na której można zarządzać obrazkami - jednym klikniecięm można dodać, usunąć lub edytować obiekt.

 

Co chyba najważniejsze - serwis zarabia sam na siebie. Strona jest w pełni zaakceptowana przez Google Adsense oraz TradeDoubler. Przez 9 dni obecności w Adsense zarobiła na siebie prawie 2.5 euro.

 

 

333.PNG

 

 

Wszelkie pytania i oferty proszę kierować przez opcję "Zadaj pytanie sprzedającemu". Zachęcam do licytacji, jest to naprawde perspektywiczna strona, ja jednak od października nie będę miał czasu dlatego oddam ją w dobre ręce. Zastrzegam sobie możliwość do zakończenia aukcji wcześniej, jeśli otrzymam satysfakcjonującą ofertę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Wiec kolejny szukający wrażeń dzieciak.

 

Okazuje się, że domena nie jest własnością sprzedającego (dane sprzedającego są podobno inne niż dane w domenie). Aukcja jest kolegi i w żaden sposób nie chce udokumentować praw do domeny.

Natarczywe dążenie do zapłaty i kontakty jedynie na gg z pominięciem allegro ;)

Pomimo kilkukrotnej prośby o udokumentowanie praw do domeny otrzymuje jedynie odpowiedzi z naciskiem na "zapłać", pominę ton, bezczelność i impertynencję. Po podaniu gg nagle pojawia sie kilku sprzedających.

Konto wpłaty jest kontem wirtualnym przypisanym do wirtualnej karty BZWBK, którą można wyrobić podając kosmiczne dane osobowe na stronie banku.

Ci co mnie znają wiedzą, że sprawy tak nie zostawie ;)

 

Przestrzegam przed dokonywaniem transakcji z tym osobnikiem.

Coraz dalej posuwają sie niektórzy w pogoni za łatwym pieniądzem.

 

Treść korespondecji do wglądu zainteresowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Napisałem do niego i dostałem odpowiedź

Witam,Strona była wystawiona na aukcji, jednak osoba która ją kupiła okazałasię niepoważnym człowiekiem, chcąc wykonania cesji domeny przedzapłatą. Oczywiście nie mogłem się na to zgodzić i strona znów jestna sprzedaż.Moja propozycja ceny to 450 PLN. Domena jest zarejestrowana w firmie AZ.pl, w przypadku sprzedaży wystawiamserwis na Allegro.pl z opcją kup teraz za ustaloną kwotę. Oczywiścierobimy cesję domeny jednak dopiero po wpłacie pieniędzy na konto.Pozdrawiam

Bartosz

 

 

Więc wszystko jest robione poprzez Allegro więc jeżeli Cię oszuka, idziesz na Policję itp. do allegro wysyłasz stosowne dokumenty i zwracają kasę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@hdmagc - z całym szacunkiem dla Ciebie, ale mam pytanie.

Co się stanie jak powyższa osoba zrobi już cesję na Ciebie, a Ty mu nie zapłacisz pieniędzy?

335,24 zł to niezbyt wielkie pieniądze więc niska szkodliwość czynu i przejmiesz domenę.

 

Wydaje mi się uzasadnione, że konto allegro (które widnieje zresztą w korespondencji ze sprzedającym) ma tylko 1 komentarz (fakt pozytywny, ale tylko jeden). Ja osobiście także nie miałbym zamiaru przekazać wszystkiego bez wpłaty na konto (w szczególności użytkownikowi, który ma tylko jeden komentarz).

Proces: Zamawiasz -> płacisz -> otrzymujesz produkt.

 

Reasumując dziwi mnie Twoje oburzenie. Fakt faktem, możesz starać się o otrzymanie informacji o właścicielu o domenie. Ale jakiego potwierdzenia oczekujesz? Potwierdzenia od az.pl na piśmie?

 

Co wskazuje WHOIS?

NAZWA DOMENY: aleprzypal.pl

typ abonenta: osoba fizyczna

serwery nazw: ns7.webd.pl. [94.75.225.48]

ns5.webd.pl. [95.211.31.65]

utworzona: 2011.08.01 11:33:57

ostatnia modyfikacja: 2011.08.01 20:00:31

Czyli fakt. WHOIS nic nam nie mówi o właścicielu domeny.

 

Sama data na screenie z panelu az.pl też nie jest dowodem. Dlaczego? Nie raz w internecie wystawiali fałszywki wpłat pocztowych więc i tego nie podrobią? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

@KOWR z całym szacunkiem, ale zapoznaj sie z zasadami cesji w AZ, kiedy domena w rzeczywistości zostaje przepisana, kiedy nastepuje przeniesienie domeny na innego usera oraz z tym co napisałem.

 

Nie ma słowa o tym, że zrobi cesje a ja dopiero zapłace! Jedynie stwierdzenie, żeby przedstawił dokument w którym beda dane osoby/właściciela oraz wypełnienie i przesłanie mi wniosku. Po tym, jak napisałem dokonam wpłaty. Cesja trwa do 72h od momentu złozenia dokumentu w AZ.

Nie chce nic sugerować, ale moze wczytasz sie dokładnie jak to 4 razy padaja różne sformułowania kto jest włascicielem domeny.

Czy Ty sprzedając domene (hipotetycznie) gdybys nie miał nic na sumieniu, robiłbys ceregiele w pokazaniu screena z danymi rejestracyjnymi domeny? Przecież dane mam i tak po zakonczeniu aukcji dostepne w panelu allegro. Jeden screen, potwierdzajacy i po sprawie. No ale przecież jasno jest przyznanie, że sprzedajacy nie jest włascicielem. Nic dodać, nic ujać.

 

mail6 czeka na odpowiedz, bedzie update jak bedzie

Edytowano przez hdmagc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie można było skorzystać z płacę z allegro ?

 

To ja ci sprzedam przez allegro na wirtualnych danych domenę WHT szybko wybiorę kasę z płace z allegro później przeleje na konto Pana X on do Pana Y i wkońcu trafi do mnie gotówka...

 

Ty stracisz 400zł i będziesz biegał po urzędach i instytucjach dzięki czemu stracisz 2 do 3 miesięcy Mnie nie odnajdą i tyle. Lub odnajdą podasz mnie do sądu otrzymasz ode mnie zwrot w ramach przyznania się i sąd zobaczy że zrozumiałem błąd i wybulisz jakieś 2-3 tysiące kosztów... Ale kasę otrzymasz. Ja jako że nie byłem karany i jest to mała szkodliwość to nic zbytnio mi nie zrobią.

 

 

Idziesz na taki układ? :D

 

(nie zamierzam oszukiwać i nie chcę dawać wzoru do oszustw jedynie ostrzegam osoby o możliwym podobnym działaniu osób trzecich. Nie ponoszę odpowiedzialności za wykorzystanie tego "poradnika oszusta" :D)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

a co ci daje "Płace z Allegro" ?

Nic.

Żadne dodatkowe zabezpieczenie. Allegro nie ma żadnych narzędzi, które daja gwarancje kupujacemu. Nawet ichniejszy "Program ochrony kupujących" oparty jest na działaniach organów scigania, które i tak nie sa wiażace dla allegro. Pomine już 280 dni które dzieli trefny zakup od odzyskania kasy (jesli się uda).

http://allegro.pl/co...ndex.php?page=1

Nie masz szans na skuteczne działąnie Policji jeśli kase wpłacasz na wirtualne konto.

Osobiscie sprawdziłem. Załozyłem konto wirtualne BZWBK korzystajac z proxy i 10 minutemail, otrzymałem karte visa. Dane: Jan Fasola, Porzeczkowa 14. Dokonałem 1zł poprzez blucash i teraz mam aktywne konto. Moge ci podać do wpłacenia za cos. Dalej to juz szukaj wiatru w polu. Na dodatek samo Allegro w swoich zasobach ma karty wirtualne do kupienia. Czy nadal czujesz sie pewnie?

 

Co daje ci "Płace z allegro" masz tutaj http://allegro.pl/co...ges/1/0/pza.php

 

Dlaczego warto korzystać z Płacę z Allegro?

 

Kupujesz

 

Płacę z Allegro za zakupy

Wybierasz sposób zapłaty dopasowany do Twoich potrzeb, nie musisz nawet mieć konta w banku.

 

Dane uzupełnią się automatycznie, a Twój numer rachunku i inne informacje finansowe nie są widoczne dla Kontrahenta.

 

Możesz płacić razem za kilka przedmiotów, a w razie potrzeby Program Ochrony Kupujących obejmuje cenę zakupu łącznie z kosztami wysyłki.

 

 

 

Powalajace!

 

Jak sam nie zadbasz o swoje bezpieczeństwo to napewno nie zadba o nie Allegro.

 

Na podsumowanie odpowiedx Allegro na pytanie dotyczace gwarancji transakcji oraz bezpieczeństwa transakcji i egzekwowania zawartej umowy:

Witam.

Dziękuję za wiadomość.

 

Umowy zawarte za pośrednictwem serwisu Allegro są wiążące. Bardzo mi przykro, że spotkała Pana taka sytuacja, nie mamy jednak możliwości ani uprawnień, by w stosunku do tego Użytkownika wyegzekwować spełnienie świadczenia. Serwis jest jedynie techniczną platformą umożliwiającą zawiązywanie umów. Za warunki i przebieg transakcji odpowiedzialni są Kontrahenci.

 

Zachęcam, aby podjął Pan kolejną próbę kontaktu z Kontrahentem. Wierzę, że uda się Państwu dojść do porozumienia.

 

W przypadku pojawienia się pytań zachęcam do ponownego kontaktu.

 

Serdecznie pozdrawiam,

 

--

Łukasz Bukowiak

Zespół Allegro

http://www.allegro.pl

 

http://www.allegro.pl/regulamin/

http://www.allegro.pl/pomoc/

 

Grupa Allegro Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, 60-324 Poznań, przy ul. Marcelińskiej 90, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000268796, o kapitale zakładowym w wysokości 33 474 500 zł, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 5272525995.

 

 

Allegro stałó sie hodowlą oszustów, którzy bazuja na ludzkiej naiwności i wierzących w magię haseł Allegro.

Edytowano przez hdmagc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

he, he, jakby taka opcja była możliwa, to już wogóle cyrk na kółkach.

Wyobraź sobie... sprzedajesz procesor, kupujacy ci wpłaca, ty zaraz lecisz wysłać, wracasz do domciu a tu chrgeback i nie masz kasy i procka. No chyba, że zrobisz "chargeback" na listonoszu ;)

Edytowano przez hdmagc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem osobą która wystawiła tą aukcję i sprzedawała strone.

 

Chciałbym poinformować użytkownika hdmagc, że sprawa została zgłoszona na policję ponieważ nazywanie mnie w tej sytuacji oszustem jest pomówieniem. Kupujący wylicytował przedmiot, poinformowałem go, że został za pośrednictwem konta znajomego, ale faktycznym właścicielem jestem JA. Później skończyła się już jakakolwiek dyskusja z tą osobą. Zostałem wyzwany od oszustów, paserów (!) (dokładnie takie słowa). W każdym mailu hdmagc straszył mnie sądem, rządając PRZED ZAPŁATĄ dokonania cesji. Pisała to osoba z 1 komentarzem na Allegro. Po tym wszystkim zadzwoniłem do tej osoby w celu wyjaśnienia sytuacji, niestety nie przyznał się do swojego imienia i nazwiska twierdząc, że zaszła pomyłka. Dziwnie, że po paru minutach numer w profilu na Allegro został zmieniony. Kupujący powołuje się na stronę firmy Ontrack twierdząc, że jest jej właścicielem. Informuję, że zgłosiłem to, że zgłosiłem to do firmy Ontrack. Oszustem można byłoby mnie nazwać wtedy gdybym wziął pieniądze i nie zrobił cesji lub odmówił przekazania strony.

 

Ja zamierzałem transakcję przeprowadzić w następujący sposób - bezpieczna wpłata przez płacę z allegro, a następnie cesja domeny i przekazanie reszty danych. Jeśli hdmagc mając 1 komentarz myśli, że jak zagrozi mi sądem i nie wiadomo czym, a ja podkule ogon i oddam mu domenę za darmo a potem będe go szukał, żeby przelał mi WIELKĄ KWOTĘ 350zł to chyba jest j******y.

 

Przebieg transkacji można sprawdzić na mailach które hdmagc zamieścił na swojej stronie co jest, mówiąc na marginesie - dowodem w sprawie.

 

Osobiscie sprawdziłem. Załozyłem konto wirtualne BZWBK korzystajac z proxy i 10 minutemail, otrzymałem karte visa. Dane: Jan Fasola, Porzeczkowa 14. Dokonałem 1zł poprzez blucash i teraz mam aktywne konto.

 

Otrzymał kartę VISA z piątku na sobotę? Założył konto na Jasia Fasolę, nie podpisując umowy? Gratuluje wyobraźni. Mam propozycję - skończ się człowieku ośmieszać. Tyle z mojej strony.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Otrzymał kartę VISA z piątku na sobotę? Założył konto na Jasia Fasolę, nie podpisując umowy? Gratuluje wyobraźni. Mam propozycję - skończ się człowieku ośmieszać. Tyle z mojej strony.

 

 

 

Tu to ma racje, ja też se załozyłem kartę kredytową (VV) i nie podpisywałem niczego... Jest to możliwe więc on się nie ośmiesza w tej sprawie, ale prawdą jest że dziwnie się zachował

 

 

Edit:// Założysz ją tutaj : http://prepaid.bzwbk.pl/

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

przypal - jesteś dla mnie oszustem i powiem to otwarcie!

Regulamin Allegro jasno mówi, że sprzedać można tylko rzecz, której jest sie właścicielem. Sam potwierdziłeś, że sprzedający nie jest właścicielem. to znowu w rozumieniu prawa jest paserstwem.

Prosiłem o przedstawienie potwierdzenia, że sprzedający jest właścicielem domeny, czego do dnia dzisiejszego nie otrzymałem.

Prosiłem równiez o wypełnienie wniosku i przesłanie go do mnie, co nie jest jednoznaczne z wykonaniem cesji.

Dla wyjaśnienia: w momencie otrzymania wniosku o cesje obie strony sa informowane mailowo o wpłynieciu takiego wniosku i maja prawo zatrzymac taka transakcje. Informacja pochodzi od konsultanta AZ. Pytam wiec oszuście, kto, kogo chciał oszukac? Do tego oczekujesz wpłaty na konto przypisane do karty wirtualnej !!! Ponaglasz do wpłaty bo zaraz wyjeżdzasz.

Jakbyś nie zauwazył, konto założone 10 lat temu i miałem prawo zmienić numer. Numer poprawiłem na prawidłowy zaraz po informacji,że dzwoniłeś.

Ja bardzo chetnie spotkam sie z tobą -oszuście, przed Sądem, gdzie udowodnie, że twoje postepowanie uzasadniało moje obawy.

Dla mnie temat zamkniety i gdy tylko wróce do Polski oddaje sprawę swojemu wydziałowi prawnemu.

Dla mnie temat zamknięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam potwierdziłeś, że sprzedający nie jest właścicielem. to znowu w rozumieniu prawa jest paserstwem.

Wtrącę się, bo szczerze, to się trochę uśmiałem z tego co tu wypisujesz, no i chyba troszeczkę po trochu kompromitujesz, a to wszystko za 335,24 zł brutto.

Kompletnie nie rozumiesz prawa, nie wiesz nawet co to pasarstwo, a na domiar wszystkiego, łamiesz to prawo pomówieniami i jestem pewien, że gdy dojdzie do rozprawy (raczej cyrku) to @przypal "zje Cię" na pierwsze śniadanie, a osobiście radziłbym mu brać do tego jeszcze prawnika, abyś podczas wypłacania kasy za sprawę, odczuł to dotkliwiej i owego prawnika mu sfinansował. Zaowocuje to na przyszłość i być może Cię uchroni przed bardziej dotkliwymi konsekwencjami, a także przed rzucaniem tego typu słów na publicznych forach. Łamanie prawa, a łamanie regulaminu Allegro - to dwie inne sprawy, skoro tam obcujesz już 10 lat, to pewnie juz wiesz, że od dawna są tam aukcje "grzecznościowe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku tematu gdy hdmagc próbowałeś cokolwiek wyjaśniać, szukać, trzymałem Twoją stronę, teraz niestety zwyczajnie się ośmieszyłeś. W pełni zgadzam się z 0700xzc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można nie zauważyć tylu nieścisłości i matactwa ze strony sprzedającego czego wyrazem jest popieranie jego działań poprzez w/w wpisy.

Może ja za stary na to jestem. Niemniej jednak od zawsze wiem, że sprzedawanie nie swojej rzeczy nie jest legalne.

Powstrzymywałem sie przed wpiasniem mojego zdania, ale gdy dziś rano zobaczyłem przedmiot wystawiony ponownie z cena kup teraz znacznie niższą od oferentów podczes licytacji, uznałem za stosowne. Z tego można domniemać, że licytujący, poza tym co kupił też byli koleżkami, bo przeciez dawali znacznie wiecej niż kup teraz a jakoś nie rzucają się na zakup. Dodatkowo fakt wystawienia do sprzedaży towaru, który został sprzedany w niecałe 2 dni od zakończenia aukcji jest jawnym naciąganiem. Przecież jest weekend i zaden przelew bezpośredn do banku BZWBK nie ma prawa dojść. Dodatkowo zawsze kupujący może zapłacić zwykłym przelewem. W regulaminie allegro nie ma również jasno określonego czasu, w jakim kupujacy musi zapłacic za przedmiot. kupił i ma zapłacić. Wystawienie ponowne jest delikatnie ujmujac niepoprawne. Ciekawe co zrobi sprzedający jak otrzyma wpłatę z pierwszej aukcji.

Może warto przeanalizowac głebej zanim powstana takie wpisy jak wyżej aprobujace sposób działania sprzedajacego.

Nie nazwę tego tak ostro jak kupujacy, ale podpisuje sie pod tym sformułowaniem.

Andrzej Caban.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Andrzeju

Mówienie o sprzedaży nie swojej rzeczy, że jest nielegalne - to w tym wypadku trochę naciągane i z treści udostępnionych materiałów, jasno wynika, że sprzedaż była przeprowadzona z "koleżeńskiego" konta na allegro. Dalej twierdzę, że dość komicznie podszedł do finalizacji transakcji hdmagc, gdzie zaczął po prostu, żądać i wymyślać niestworzone historie i teorie spiskowe. Możesz zobaczyć jego wpis na e-oszust (czy coś) - gdzie kompletnie się kompromituje swoją "dziecinną" rozmową, jak i analizą screna, z rejestracji domeny w AZ. Nie mam w AZ zakupów, ale podejrzewam, że to zrzut z maila potwierdzającego w dniu rejestracji domeny (takie coś mi też z home przychodziło) i dlatego taka data tam widnieje, a nie tak jak próbuje hdmagc twierdzić, że to spreparowane - bo data zapytania o taki zrzut była późniejsza :)

Sama postawa sprzedającego nie skłania do myślenia, że kręci - a to że wystawia ją ponownie, świadczy tylko o zdrowym rozsądku, bo osobiście po transakcji z takim pieniaczem, także bym sobie darował dalsze rozmowy. Z powodów dość prostych, mam swój honor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś przed 12 kupujący wybrał sposób dostawy i zapłaty w aukcji jako zwykły przelew. Teraz pewnie będe czekał na zapłate miesiącami a i tak się nie doczekam. Albo kupujący będzie twierdził, że zapłacił za przedmiot po to żeby potwierdzić swoje chore teorie. Ciesze się, że sprawa jest już na policji i od jutra się tym zajmą.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

he, he, jakby taka opcja była możliwa, to już wogóle cyrk na kółkach.

Wyobraź sobie... sprzedajesz procesor, kupujacy ci wpłaca, ty zaraz lecisz wysłać, wracasz do domciu a tu chrgeback i nie masz kasy i procka. No chyba, że zrobisz "chargeback" na listonoszu ;)

 

Chargeback trzeba udokumentować oczywiście, że nie otrzymało się tego za co się zapłaciło i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×