Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Canav

[wirtualny] średnie forum

Polecane posty

Witajcie.

Obecnie wynoszę się z http://www.strefa.pl/ pakiet srebrny za tydzień wygasa mi zamówienie - za wolne działanie

Szukam hostingu pod swoje forum skrypt: WoltLab Burnig Board 3.1.1

Statystyki forum:

Posty: 364 548

Użytkownicy: 78 649

średnio ludzi online: około 2 tysięcy

dziennie dochodzi około: 700 postów i 50 użytkowników

Zależy mi:

- szybki serwer , czyli na forum jest przykładowe 2 tysiące osób i forum ma chodzić bez żadnego zamulania

- szybkie FTP

- nielimitowane konta e-mial

- ogarnięty support

Budżet do: 500 zł rocznie

Edytowano przez Canav (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

A nie lepiej juz vps? Mozliwe ze za bardzo obciazasz, a strefy nie znam, mozliwe ze maja gdzies zasoborzernosc (temu wolno dziala).

 

Moga Cie wygonic z roznych firm jezeli wykupic konto www.

 

 

Ale sprawdz http://www.mzone-net....php?d=kontawww (MZ FOUR+ CP za 432 zl/rok)

+

Wpisz kod o nazwie LATO przy zamówieniu, a uzyskasz zniżkę ceny aż o 10% za powyższy produkt (abonament roczny)*.
Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie na VPS takie forum się już nadaje.

 

Możesz spróbować w kei.pl ale raczej i tak szybko na VPS będziesz musiał się przenieść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no okej VPS - będzie to mój pierwszy także nie wiem jak się to konfiguruje i administruje.

 

Może zaproponujecie jakąś firmę która utrzyma moje forum i co najważniejsze pomoże na początku skonfigurować to ? chodzi mi o doprowadzenie tego Vpsu do administracji ograniczającej się do DA albo c panelu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi:

 

- szybki serwer , czyli na forum jest przykładowe 2 tysiące osób i forum ma chodzić bez żadnego zamulania

- szybkie FTP

- nielimitowane konta e-mial

- ogarnięty support

 

Budżet do: 500 zł rocznie

 

 

 

Ile miejsca potrzebujesz na dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 500 złotych rocznie dostaniesz VPS, który będzie miał nie więcej niż 500 MB RAM i na pewno nie będzie zarządzany.

Poza tym 500 RAM i tak może szybko się okazać niewystarczające do obsługi HTTP, MySQL, FTP i do tego DA.

 

Chyba, że coś z totalnych budżetówek w stanach znajdziesz. Ale te raczej nie pomogą w przyspieszeniu działania forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Ja mialem vpsa, na nim DA, apache, mysql itp... + kanal ts, stron bylo z 100-200 (uzytkownikow tez cos w tym stylu ). glownie radia internetowe i instalowali oni php/extreme fusion, wordpressy itp. Byly takze fora na phpbb by przemo (nikt nie lubi phpbb3? :() i ramu bralo 400-500 MB.

 

Raczej zadnej optymalizacji nie bylo...

 

Ale co prawda, to wszystko zalezy od szczegolow, nie da sie ustalic bez probowania, ale sprobuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spróbuj na site5 przez miesiąc za darmo - jeśli Ci się spodoba możesz zostać ;-)

Ja tam mam dwa dość duże fora na jednym sharedzie i nic się nie dzieje.

Szczegóły u mnie w podpisie.

 

Przy okazji zaoszczędzisz trochę grosza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okej dziękuje za pomoc smile.gif faktycznie przejdę na VPs lecz którym administruje dana firma a mi daje gotowy DA do administracji rolleyes.gifbiggrin.gif

edit

----

dziękuje Kolpik w takim razie chyba faktycznie zastanowię się nad ofertą mzone

 

 

 

 

Edytowano przez Canav (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okej dziękuje za pomoc smile.gif faktycznie przejdę na VPs lecz którym administruje dana firma a mi daje gotowy DA do administracji rolleyes.gifbiggrin.gif

chyba zdecyduje się na to: http://vipower.pl/Konta-Reseller na ofertę: VisR starter - na początek starczy , opinie mają dobrą zobaczmy ...

 

To konta reseller, a nie serwery VPS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą.

Hostdell.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie waży około 3 GB z kawałkiem lecz po przeniesieniu się na jakiś porządny serwer będę chciał rozbudować serwis i zaprosić więcej osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie waży około 3 GB z kawałkiem lecz po przeniesieniu się na jakiś porządny serwer będę chciał rozbudować serwis i zaprosić więcej osób

 

Przygotowujemy właśnie ofertę Hostingu Dedykowanego w oparciu o technologię chmury - Cloud.

 

Konto przeznaczone jest dla użytkowników którzy potrzebują dużo mocy obliczeniowej przy niedużej zajętości powierzchni - konta pod pojedyncze duże projekty.

 

Szczegóły techniczne konta:

Procesor - 8GHz (4x 2GHz)

Pamięć RAM - 2GB

Powierzchnia dyskowa - 4GB

Transfer miesięczny - bez limitu

Przepustowość - do 100mbps

Panel administracyjny - DirectAdmin

 

Cena - 130zł/mc

 

Konto objęte jest administracją w zakresie instalacji/aktualizacji/konfiguracji od strony systemu operacyjnego - klient dostaje gotowe środowisko nic nie musi instalować czy konfigurować od strony administracyjnej.

 

Jeśli jest Pan zainteresowany zapraszam na PW.

Edytowano przez Vogan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×