Skocz do zawartości
vet0

Polecenie - kto jest na serwerze

Polecane posty

Chciałbym napisać skrypt do wyświetlania ile w danym momencie mam osób korzystających z mojego serwera.

 

Jestem w konsoli na root, mam serwer apache. Mam kilka kont i stron. Na każdą stronę wchodzi X osób. Jakim poleceniem wyświetlić wszystkie osoby na tych kontach które w danym momencie wysyłają jakieś zapytanie do mojego serwera ? Czyli generalnie informacje o osobach które są na serwie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło. who pokazuje zalogowanych użytkowników w SYSTEMIE, a ja potrzebuje osoby które wysyłają jakieś zapytania do SERWERA APACHE w tym momencie. Coś w stylu ile osób mam online, ale nie zalogowanych w systemie, tylko na stronach www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Może po prostu nestat -tanp z roota i masz pokazane wszelkie polaczenia? Ewentualnie iptables z LOG i do sqla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Cie dobrze zrozumialem, ale jesli chcesz wyswietlic ilosc osob na stronie online to na 4programmers.net jest przygotowany taki kod

 

http://4programmers.net/PHP/FAQ/Jak_wy%C5%9Bwietli%C4%87_na_stronie_przybli%C5%BCon%C4%85_ilo%C5%9B%C4%87_os%C3%B3b_on-line

 

Swoja droga mozes wyciagnac kod zrodlowy np. na skrypcie SMF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj co znaczy "bycie na serwerze". Jak ktoś sobie otworzył pudelka i czyta od 10 minut jakiś artykuł to jest na serwerze czy nie jest? A jak ktoś ściągnął stronę pudelka i za 2 sekundy zniesmaczony zamknął przeglądarkę, to jest na serwerze czy nie jest? Teraz - jak chcesz odróżnić jednego od drugiego, skoro od strony serwera widać tylko że w tej i tej godzinie, minucie i sekundzie pobrał jakiś dokument www?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym napisać skrypt do wyświetlania ile w danym momencie mam osób korzystających z mojego serwera.

 

Jestem w konsoli na root, mam serwer apache. Mam kilka kont i stron. Na każdą stronę wchodzi X osób. Jakim poleceniem wyświetlić wszystkie osoby na tych kontach które w danym momencie wysyłają jakieś zapytanie do mojego serwera ? Czyli generalnie informacje o osobach które są na serwie.

 

 

 

AFAIR mod_status + komenda ServerStatus w konfigach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem o co Ci chodzi, ale podejrzewam, że nie da się tego zrobić co chcesz :)

 

Najbardziej szczegółową i ogólną rozpiskę osób przeglądających zasoby serwera www jest właśnie mod_status

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×