Skocz do zawartości
MrLei

[ispconfig 3 ] 2 domeny 1 strona www

Polecane posty

Mam pytanie jak zrobić w ispconfigv3 2 domeny do jednej strony? Domeny to *.pl i *.net

Obydwie domeny mam na DNS'ie zewnętrznym i jest przekierowanie na IP serwera gdzie mam ispconfig3.

Domena *.pl została dodana do ispconfig3 jako domena oraz strona www i to dział poprawnie.

Potrzebuje teraz zrobić domene *.net aby kierował na katalog ten z domeny gdzie jest serwis z *.pl.

Interesuj mnie rozwiązanie problemu za pomocą ispconfig3 a nie edycja w plikach konfiguracji apache ( no chyba że się po prostu nie da...)

Nie przewiduje żeby DNS, który używam na ispconfig3 obsługiwał te domeny... ( no chyba że się nie da....:-) )

Zależy mi na rozwiązaniu tego problemu bo w przyszłości klient będzie chciał to obsługiwać sam i z wiadomych powodów wole mu konsoli nie dawać :-)

 

Artur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić przekierowanie z jednej domeny na drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę dać przekierowania z *.net na *.pl bo domena *.net obsługuje inne wersje językowe.

 

ps.

Na razie AliasName w vhost dla *.pl do domeny .net działa poprawnie ale myślę że powinno się to dać zrobić w samym ispconfig...

Nikt tego nie przerabiał?

 

A.

Edytowano przez MrLei (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy dodawaniu domeny w ISPConfig 3 masz ustawienia zaawansowane z tego co pamiętam to chyba była ostatnia zakładka, pierwsza to ta gdzie ustawiasz transfer etc.. ostatnia ma ustawienia ścieżek dla domeny i tam będzie jedno pole określające adres na serwerze do katalogu webxx, dostęp do tych ustawień na administrator ISPConfig nie wiem jak to się ma do reseller-a. W ostateczności dajesz dostęp użytkownikowi do ssh, jeśli domeny są w zasięgu tego samego użytkownika możesz z poziomu ssh dodać link symboliczny między katalogami z net na pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×