Skocz do zawartości
analfabeta

[wirtualny] przechowywanie i synchronizacja max 20GB danych

Polecane posty

Witam,

 

szukam czegoś pod przechowywanie (i synchronizację) do 20GB danych. Myślę, że transfer, który jest mi potrzebny oferuje każda firma hostingowa (jednorazowe wrzucenie tego, potem tylko synchronizacja i w razie czego ściągnięcie części danych). Cena- fajnie by było zmieścić się w 150zł/ rok.

 

Przeczytałem już parę tematów i więcej już chyba nic nie wymyślę. Prosiłbym o podzielenie się opinią- który z poniższych serwerów wirtualnych byłby najlepszy (głównie zależy mi na niezawodności):

 

uphost.pl (dość dobry)

kylos.pl

ovh.pl (dość dobry)

kei.pl (dość dobry)

az.pl (zdarzają się pady)

biznes-host (ten zdaje się nie ma najlepszej opinii)?

 

W nawiasach, to co "wydedukowałem" z forum. Jeżeli gdzieś się pomyliłem to prosiłbym o naprostowanie.

 

Z góry dzięki za każdą pomoc.

Edytowano przez analfabeta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie shareda, lepiej pomyśl od razu o VPSie.

W promocji w Alvotech ( http://www.alvotech.de/vserver/amsspecial?lang=en ) dają teraz VPSy w Holandii (0,5GB RAM gwarantowanego + 2GB SWAP, 30GB miejsca, transfer nielimitowany - 1TB na rurce 1Gbps, później 10Mbps) za 19,50 Euro za 6 miesięcy, po promocji jest 3,90 Euro miesięcznie (płatne za pół roku z góry). Czyli wychodzi w sumie za rok 42,90 Euro, co daje jakieś 170-kilka zydli. A firma jest naprawdę solidna i ma maszyny szybkie jak babcie w zatłoczonym tramwaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jaki sposób synchronizacji danych?

rsync, ftp czy narzędzie własne?

 

Myślałem o ftp.

 

Odpuść sobie shareda, lepiej pomyśl od razu o VPSie.

W promocji w Alvotech ( http://www.alvotech....special?lang=en ) dają teraz VPSy w Holandii (0,5GB RAM gwarantowanego + 2GB SWAP, 30GB miejsca, transfer nielimitowany - 1TB na rurce 1Gbps, później 10Mbps) za 19,50 Euro za 6 miesięcy, po promocji jest 3,90 Euro miesięcznie (płatne za pół roku z góry). Czyli wychodzi w sumie za rok 42,90 Euro, co daje jakieś 170-kilka zydli. A firma jest naprawdę solidna i ma maszyny szybkie jak babcie w zatłoczonym tramwaju.

 

Wirtualne są aż tak beznadziejne? O VPSach na razie nawet nie myślałem- sądziłem, że moje wymagania nie są zbyt duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniesz przewalać pliki w tę i z powrotem, to niejeden dostawca sharedów Cię wykopie w kosmos, bo mu będzie I/O i wykorzystanie przepustowości łącza skakać. VPSy mają to do siebie, że najczęściej na jednej matce jest mniejszy ruch dyskowy niż na współdzielonych, przez co wszystkim żyje się lepiej. Do tego nikt się nie przyczepi, że generujesz za duże obciążenie łącza - masz swoje do wykorzystania i nikogo nie będzie obchodziło, co z tym robisz. Szczególnie, jak weźmiesz coś na matce z rurką 1Gbps (jak to jest w Alvotech na przykład).

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planowo będzie to ileś giga plików i będą tylko dochodziły nowe. "Orać" w tą i z powrotem nie zamierzam, może okazjonalnie będzie jakaś większa paczka. Na co dzień będzie to naście MB.

 

Chyba, że przykładowy limit 100GB transferu na sharze to fikcja? (podejrzewam, że zmieściłbym się w pojedynczych GB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w takim przypadku współdzielony może wystarczyć. Myślałem, że będziesz codziennie przewalał sporą ilość plików - najgorsze dla maszyny nie są pojedyncze wielkie pliki, ale właśnie duża ilość małych pliczków jeżdżących w tę i z powrotem.

100GB to wbrew pozorom wcale nie jest jakiś kosmiczny transfer. Jest to sporo, ale nie powala i da się wyrobić na współdzielonym (o ile nie ma na nim oversellingu z kosmosu).

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi o robienie mirrora jakiegoś katalogu przez ftp, proszę jeszcze o częstotliwość mirrora i podeślę wówczas ofertę na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ d.v

Niestety, ale wiem co robią tysiące małych pliczków :).

 

A mógłbys powiedzieć coś o hostingach z pierwszego postu? Miałeś jakieś doświadczenia z nimi, ewentualnie które z nich cieszą się najlepszą opinią?

 

@ Hostname.pl

 

Nie wiem, czy dobrze rozumiem- jak często będę synchronizował pliki?

Edytowano przez analfabeta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się nie zrozumieliśmy. Czy synchronizacja będzie robiona manualnie czyli łączysz się przez ftp i sobie coś wgrywasz, czy automatycznie przez program, który synchronizuje z jakimś innym katalogiem na innym serwerze poprzez FTP.

Jeżeli to 2 to jak często ma się uruchamiać skrypt do synchronizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich w zasadzie znam najbliżej OVH, stamtąd na pewno nikt Cię z takimi wymaganiami nie wywali, nawet nie zauważą, że tam coś robisz. Może i są budżetówką, ale ostatnimi czasy ich oferta nabrała nieco rumieńców. Z uphost bym uważał, bo Damian już raz sprzedał hosting, bo nie miał na niego czasu/chęci, kylos i kei mają wyrobione marki, szczególnie tę drugą mogę w ciemno polecać, az unikaj jak ognia, bo to szmelc - takie półdarmowe konta dodawane do domen (ogólnie az to taki polski odpowiednik godaddy - podobna oferta, podobny kicz na stronie, podobnie badziewne usługi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się nie zrozumieliśmy. Czy synchronizacja będzie robiona manualnie czyli łączysz się przez ftp i sobie coś wgrywasz, czy automatycznie przez program, który synchronizuje z jakimś innym katalogiem na innym serwerze poprzez FTP.

Jeżeli to 2 to jak często ma się uruchamiać skrypt do synchronizacji?

 

Zdecydowanie pierwsze opcja- manualnie.

 

@ d.v

 

Dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kylos.pl

 

Ja konto u tej firmy użytkuję od początku lipca i na razie złego słowa powiedzieć nie mogę, choć zdarzyło mi się przy wrzucaniu dużej ilości danych trafić dwa razy na "zwiechę" FTP (serwer nie chciał przyjąć przez kilka minut plików i strasznie spowolniał transfer; może to celowe). Przy normalnej pracy na FTP wszystko funkcjonuje bez problemów.

Edytowano przez Chris (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pod synchronizację i backupowy serwer z danymi wybrałbym coś z allegro.

Jesteś w stanie zapłacić ok 150 zł/rok za profesjonalne rozwiązania, a IMHO lepiej kupić 2x shared na allegro i wydać na to 50 zł :D A za resztę kasy pójść z kobieta do restauracji!

 

http://allegro.pl/ho...1740472808.html - 12GB za 11zł/rok

http://allegro.pl/na...1741333278.html - 13GB za 11zl/rok

Nawet mniej niż 50 zł się wyda ;] Jedyny minus, że konta nie mają 20GB, ale myślę, że można się z takimi firmami dogadać i podciągną limity za drobną opłatą.

 

Do backupu danych naprawdę takie konta wystarczą. Lepiej kupić dwa, że jak jedno padnie, to zawsze drugie będzie. Bo pewnie jakość usług w tej cenie będzie dość znikoma :)

Edytowano przez BlueMan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do backupu danych naprawdę takie konta wystarczą. Lepiej kupić dwa, że jak jedno padnie, to zawsze drugie będzie. Bo pewnie jakość usług w tej cenie będzie dość znikoma :)

 

Zalezy jakie dane chcesz backupowac, ale jeśli coś poważniejszego - to jeszcze warto pamiętać o "bezpieczeństwie" takiego konta z allegro.. ;)

Więc może nie jeden serwer, a dwa, a także może szyfrować dane jeszcze ;)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej kupić VPS`a lub jakiś mały serwer z OVH, znacznie bezpieczniej. Z ofert na Allegro to można postawić sobie stronkę, wizytówkę. Tak by potem nie płakać za długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Allegro raczej odpada. Wole jeden, ale w miarę porządny.

 

Skoro już ktoś poruszył kwestię bezpieczeństwa. Mam na dysku nieszyfrowane dane. Synchronizuje je total commanderem lub allway synciem (także raczej nic subtelnego). Jak mogę dodatkowo zabezpieczyć dane na serwerze? Szyforwanie zdaje się odpada (tzn na tą chwilę nie wiem jak można synchronizować dane zaszyfrowane i niezaszyfrowane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci ta oferta odpowiada to mogę Ci zaproponować VPS20H.

 

Miesięczny koszt utrzymania serwera to tylko 30 złotych.

Wprawdzie jest prawie dwukrotnie drożej od Twoje prośby, ale będziesz spać spokojnie.

Dla bezpieczeństwa Twoich plików, jest możliwość systematycznego kopiowania danych na nasz serwer backupowy ( opcja dodatkowa)

 

http://mzone-net.eu/index.php?d=vps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o to, żeby płacić za to czego potrzebuje. VPS to za dużo. Przestrzeń dyskowa jest ok (takiej potrzebuje), ale nie jest mi potrzebny nielimitowany transfer oraz niewiadomo jakie łącze. Dzięki za ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jak często będziesz wgrywał/zgrywał/kompresował dane to może powodować obciążenie na hostingu shared.

Niestety nic taniej nie jestem Ci w stanie zaoferować, ale "zapukaj" do castpol.pl (Miłosz z forum) właściciel może Ci wydzieli te 20 GB na jakimś dedyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to możemy dla Twojego konta FTP ustawić dostęp na konkretne IP (jeżeli masz stałe).

Co do szyfrowania plików to we własnym zakresie.

Więcej informacji na PW.

Edytowano przez Hostname.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zawsze można wynegocjować sFTP (a na VPSie samemu skonfigurować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×