Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tiaro

Jaki serwer pod kilkadziesiąt stron?

Polecane posty

Witam

 

Od razu przejdę do rzeczy mam kilkanaście stron, które do tej pory stoją na serwerze nazwa.pl. Wszystko byłoby okej gdyby nie słynne ograniczenia na transfer bazy danych. W planach mam uruchomienie kilku stron opartych na bazach danych MySql. W celu ograniczenia transferu przerobiłem kilka stron na sqlite, mam jednak świadomość, że takie zabiegi są tylko chwilowym ratowaniem sytuacji, które przedłużają agonie współpracy z tą firmą.

 

Niestety wzrost liczby użytkowników zwiększa z dnia na dzień słupek na wykresie w panelu administracyjnym, a meile od nazwy.pl grożące zerwaniem umowy stają się irytujące.

 

Moje strony odwiedza średnio około 1-2k użytkowników co przekłada się na około 10k odsłon. Jak już wspomniałem chcę wypuścić kilkanaście serwisów które teraz dopieszczam na localhoscie. Myślę, że w początkowym okresie liczba użytkowników wzrośnie w granicach od 5k do 10k na dobę.

 

Zatem mam pytanie czy dedyk czy vps? Dodam, że mniej więcej połowa stron jest/będzie na polski rynek reszta na świat.

 

Sprawdzałem już oferty niektórych usługodawców i martwi mnie cena, czy znajdę coś do 300 zł na miesiąc bez „dziwnych ograniczeń”. Nie interesują mnie oferty transfer bez ograniczeń, a później się okazuje, że jest transfer na bazy danych itp.

 

Jak wygląda sprawa z administracją serwera dedykowanego, czy sam grzebie w ustawieniach instaluje programy, czy jak w przypadku nazwa.pl wrzucam stronę i heja? Bo wolałbym unikać jakichkolwiek 'grzebań' w serwerze ;-) Np. na helzner mam do wyboru systemy operacyjne, wybrałbym linuxy (ze względu na koszty) ale jak to się później ma do administracji?

 

p.s. Mam kilka domen zarejestrowanych w nazwie, gdzie opłaca się je przenieść by zaoszczędzić? Jak to później wygląda doczepiania ich na innym serwerze?

Edytowano przez tiaro (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domeny do Masternet lub Glowa...

W serwerze dedykowanym sam instalujesz aplikacje lub kogo tam zatrudnisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Były już takie tematy... przynajmniej kilkanaście.

Szczerze, to mi osobiście już nie chce się odpisywać po raz kolejny na te same pytania...

 

Może będzie taki ficzer w przyszłości na WHT, że baza wiedzy, czy coś. Ciągle to samo - "mam naście stron, XXzł miesięcznie i nazwa.pl/home.pl/inny gniot wymięka". I potem lecą oferty, dysputy na temat obciążenia, czy Polska czy Niemcy, czy to czy tamto, że VPS wymaga admina itd. itp... fajnie sobie tak popisać o panelach i hostingach, ale ciągle prawie to samo.

 

Błagam, popatrz trochę na tym forum po tematach wątków, podejrzewam, że góra na drugiej stronie w "prośbach" czy coś znajdziesz podobne pytania i nasze dysputy.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Były już takie tematy... przynajmniej kilkanaście.

Szczerze, to mi osobiście już nie chce się odpisywać po raz kolejny na te same pytania...

 

Poczułem się niezwykle wzruszony, tym iż zechciałeś zabrać głos w temacie założonym przez mnie, nie mniej jednak, stara zasada obowiązująca na forach mówi, że jak nic nie wnosisz do tematu to się nie udzielaj.

 

Bez urazy, ale mam problem, napisałem w miejscu, w którym według mnie udzielają się pomocni i obcykani w temacie ludzie.

 

Przeglądam "podobne" posty już od tygodnia na wielu forach i im więcej ich czytam tym mam większe wątpliwości. Każdy nowy temat z cyklu co polecacie itp dotyczy wbrew pozorom czegoś innego. Nie szukam "serwera X który ma nielimitowany transfer" "piętnastordzeniowy procesor" itp Tylko serwera, który nie wyłoży mi się z byle powodu.

 

Moje pojęcie o serwerach jest nijakie, oczekuję tylko merytorycznych odpowiedzi na temat hostingu po moje strony, czy to zbyt wiele na forum o tej tematyce Miłoszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

szukaj czegoś w rodzaju hostingu dedykowanego, najlepiej nie wydzielanego jako VPS. Wydaje się, że to będzie najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Jak zaczniesz robić większy ruch to zostanie Ci już tylko osobne (wirtualne lub nie) konto / serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczułem się niezwykle wzruszony, tym iż zechciałeś zabrać głos w temacie założonym przez mnie, nie mniej jednak, stara zasada obowiązująca na forach mówi, że jak nic nie wnosisz do tematu to się nie udzielaj.

Wiesz - tak samo my możemy napisać "jak nie masz nic nowego do napisania, to nie pisz". Bo takich tematów jest naprawdę mnóstwo na forum.

 

No i niestety - odpowiednia wydajność serwera (także brak limitów) wiąże się z wyższym wydatkiem. Wiem, że wszyscy by chcieli unlimited za 11zł/rok ale nie da się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje strony odwiedza średnio około 1-2k użytkowników co przekłada się na około 10k odsłon. Jak już wspomniałem chcę wypuścić kilkanaście serwisów które teraz dopieszczam na localhoscie. Myślę, że w początkowym okresie liczba użytkowników wzrośnie w granicach od 5k do 10k na dobę.

Napisz dokładniej jaki ruch generują wszystkie strony łącznie.

 

Jaki budżet?

 

Sam sobie z administracją nie poradzisz. Dla świętego spokoju weź usługę managed / hosting dedykowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to wklej jakieś explainy ze slowlogow - o ile nazwa przesyla takie cos. Jakie masz obecnie przydzielone zasoby - RAM i procesor. Ile generujesz transferu miesiecznie w nazwie? Jak duze sa bazy? Moze masz jakas tabele z duza iloscia rekordow i tym zazynasz serwer mysql. Na tym forum byly juz takie tematy, ale byloby milo gdybys nam przyblizyl wiecej szczegolow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość, że temat wtórny i itp. Jednak do 18 sierpnia mam serwer na nazwa.pl i muszę szybko się z niego usunąć ;-) transfer z do bazy danych to w tej chwili 2-3 giga, po tym jak mi w jednym serwisie baza danych "poszła w ..." serwis działa na 1/4 gwizdka, gdyż podzieliłem go na części i nie reaktywowałem do końca. Przed "awaria" baza danych przekroczyła 1gb. transfer z do bd wynosił 12-19 gb wywaliłem co sie dało by zmniejszać obciążenie serwera, prawie wszystkie serwisy działają na sqlite.

 

Jednak w większości przypadków duży conntent uniemożliwia dostęp do podstawowych opcji np. statystyki odsłon które wyłączyłem. Sqlite wymięka w dużej częsci przeznaczeń serwisów. W ciągu ostatnich tygodni zoptymalizowałem większość serwisów na maxa. Udało mi się dzięki temu wyciągnąć około 9 giga transferu w lipcu, kiedy to częściej wyświetlana była strona o awarii serwisów opartych na mysqlu. Transfer ogólny w moich obliczeniech nie powinien przekroczyć 100 gb na miesiąc.

 

Mam zagwostke, bo administracja dedykiem mnie przeraża nie mam kompletnie pojęcia jak to ugryźć, nie wiem czy "opiekowanie" sie serwerem to pikuś czy wspinaczka na himalaje.

 

Z postów w tym temacię wyciągnąłem kilka dróg na przyszłośc, może dla niektórych to nic wielkiego, ale czasami "hasło" rzucone od niechcenia potrafi nakierować na rozwiązanie, za co dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu Kimsufi 16G z oferty http://www.kimsufi.pl/. Z tego co pamiętam mają tam dystrybucje gotowe do użytku wraz z jakimś panelem administracyjnym po instalacji np. plesk czy te systemy: Release 1 i 2 ale mimo wszystko przydał by się jakiś admin....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałem już oferty niektórych usługodawców i martwi mnie cena, czy znajdę coś do 300 zł na miesiąc bez „dziwnych ograniczeń”.

 

Weź sobie VPS zarządzanego z jakieś firmy, masz tam pomoc administratora i panel. Firma skonfiguruje wszystko pod Twoje potrzeby.

Jeśli VPS nie wystarczy wtedy już tylko serwer dedykowany, ale w kwocie 300 złotych na miesiąc + administracja, to może być mały problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chcesz administrowac serwerem to dobrym rozwiazaniem bedzie usluga typu VPS Managed:

 

- 3it.pl [korzystam tam z serwera VPS w wersji root] - reflink w stopce

- hekko.pl [Hosting dedykowany]

- vipower.pl [administracja +200 miesiecznie do ceny VPSa]

- ionic.pl

 

W vipower oraz ionic jeden ze znajomych posiada serwery w wersji root i jest zadowolony z jakosci uslug jak i kontaktu z supportem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz mocy obliczeniowej to mamy przygotowaną ofertę w oparciu o Cloud:

 

Parametry dedykowane:

Procesor - 8GHz (4x2GHz)

Pamięć RAM - 2GB

Dysk HDD - 4GB

Transfer - bez limitu

Łącze - do 100mbps

Zarządzanie kontem - panel DirectAdmin

Koszt 130zł/mc

 

Ale jeśli potrzebujesz więcej przestrzeni dyskowej to bardziej odpowiednie będą konta z oferty HD - hosting dedykowany - http://www.hosting-dedykowany.pl

 

Oba rozwiązania obejmują licencję na panel administracyjny i zarządzanie kontem przez naszych administratorów. Oferta HD_Cloud nie jest jeszcze publicznie dostępna na naszej stronie więc zapraszam do kontaktu na PW w przypadku zainteresowania usługą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłbym na Twoim miejscu to raczej skłaniał bym się ku serwerom dedykowanym. Za 300 złotych już coś znajdziesz. Jednak bez administratora.

Jeśli faktycznie Twoja wiedza na temat administracji jest marna, to serwer bez administracji może Cię pogrzebać.

Dlatego tak jak mówił Ireneusz, poszukaj coś w VPS. Jak podrzuć w temacie trochę statystyk to na pewno ktoś Ci pomoże.

 

OT:

A jak statystyki okażą się naprawdę ciekawe to możesz liczyć na pomoc nawet jaśnie tu skrobiących :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×