Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam.

 

OVH postanowiło opowiedzieć nam trochę o swoim IV datacenter :)

Zapraszam do obejrzenia filmiku:

 

 

Fajnie pokazane jak montowane są serwer :D jaka masówka hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

normalnie fabryka, taśma.

 

(poprawiłem ci linka, forum źle wyświetla)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tjaa... po raz kolejny przekonałem się, że nienawidzę tego języka... arrrghhh...

W sumie to wygląda jak blok z serwerami i chłodzeniem, ale praktycznie bez biur i dodatków, ale to pewnie jakiś barak obok po to stoi ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...jak ja nie lubie kiedy prowizorke i taniosc ludzie przedstawiaja jako racjonalizacje koszow, innowacyjne rozwiazania itp.

 

Ewidentnie widac,ze jada po taniosci i poki dziala to jest git.

 

Osobiscie sparzylem sie na OVH za bardzo zeby nie wyrazic swojej opinii o tej marketingowej bablaninie.

Zresza http://status.ovh.com i ilosc zgloszen powinno wszystkim uswiadamiac ze to typowa prowizorka.

 

Sent from my Android using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Człowieku przy kilkuset tysiącach serwerów tyle awarii to raczej nie ma się co dziwić. Kilkanaście serwerowni (z tego co dostałem to właśnie uruchomiono 15stą). Policzyć nie trudno że 15 x (plus minus) 30 000 serwerów = 450 000 serwerów plus własne światłowody i inne pierdoły

 

 

Gdyby to była prowizorka to minimum 100k a nie tak jak teraz:

 

Showing tasks 1 - 50 of 1639

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku, to sa statystyki tylko z ostatniego roku. 15ste pomiesczenie pod sprzet komputerowy a nie 15 serwerownie.

 

Taka sama priwizorke odwalaja firmy rowniez w Polsce, wystarczy pogladac oferty under 280zl w dc i na laczach w polsce z wyzszym (blizej nie okreslonym) SLA.

 

Niska cena duza rzesza klientow, ja rowniez nim bylem i naleze do tej grupy, ktora juz im nie zaufa. Jakosc i gwarancja musi miec swoja cene i ja to rozumiem.

 

Takie jest moje zdanie podparte doswiadczeniem w pracy wieloma dc w kraju i za granica, wiec chyba mi pozwolisz je wyrazic ;)

 

I prosze, nie czlowiekuj mnie - mam swoje lata i imie ogolnodostepne;)

 

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH ma 4 datacenter.. Co do liczby "15" to chodzi o pomieszczenia prawdopodobnie. Ja korzystam z ich usług i na razie nie miałem żadnych większych problemów (od ponad 2 lat). Zobaczymy jak to dalej z nimi będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Możliwe że jakąś pomyłkę popełniłem w rozumieniu maila od ovh ale cóż :)

 

I tak moim zdaniem jest wiele firm które sobie chwalą ovh (m.in. castpol). Dodatkowo owe firmy mają bardzo wysoki poziom usług i są chwaleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszane uczucia co do OVH. Od jakichs 2 lat juz nie korzystam z ich uslug, ale przez 2 wczesniejsze bylem ich klientem

 

W sumie mialem chyba 6 serwerow i 5 dzialalo perfekcyjnie, ale jedna sztuka dala mi niezle w kosc. 3x padl mi dysk i raz pamiec. Kazda interwencja technikow trwala conajmniej kilkanascie godzin za co oczywiscie dostalem potem rekompensate. Jednak nie zawsze byla mi przyznawana odrazu i bez problemow. Raz doszlo do sytuacji kiedy Pan z supportu sie uparl zebym wyslal reklamacje na pismie. Moim zdaniem bylo to ewidentne utrudnienie mi sprawy, bo przeciez tam sie wszystko zalatwia mailowo. Nawet faktury wysylaja w PDF-ach co nie jest do konca legalne w naszym kraju.

 

Takze jak trafisz na bezawaryjna maszyne to sie cieszysz i chwalisz firme. Jednak pomoc techniczna na dosc slabym poziomie. Pomijam juz, ze w ogole nie ma polskojezycznych technikow. Ja rozumiem, ze pracuja w innym kraju, ale skoro OVH ma oddzial w Polsce to klient powinien byc obsluzony w jezyku polskim. Nie wyobrazam sobie wspolpracowac z OVH bez znajmosci angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Nawet faktury wysylaja w PDF-ach co nie jest do konca legalne w naszym kraju.

 

Czemu niby nielegalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

legalne legalne od tego roku, nie róbcie offtopa ;) nie było w czasie jak autor był klientem ovh ;) (ale mi wtedy słali poczta i tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak masz status firma w panelu, to faktury wysyłają ci również pocztą.

 

Pewnie, ze mialem status firmowy, bo faktury na firme byly. Ze 3x sie zdarzylo, ze dostalem i PDF-em i poczta, ale nie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostałem newsletter od OVH w którym się chwalili, że przekroczyli ilość 100k maszyn. Ja mam tam od jakiś 8 miesięcy jeden serwer dedykowany, jak do tej pory miałem 3 pady po ok 30 - 40 min. Co do supportu niestety nie mogę się pozytywnie wypowiedzieć. Kiedyś kupiłem licencję na cPanel w buycpanel.com, gdy OVH zaczęło oferować też licencje postanowiłem ją tam wykupić, żeby wszystko było na jednej FV, zamówiłem i opłaciłem ją 3 dni przed wygaśnięciem w poprzedniej firmie. Niestety źle zrobiłem bo okazało się że w OVH na uruchomienie licencji na cPanel co powinno trwać 30 sek. trzeba czekać 8 dni. Ani telefony ani emaile nie pomagały.

 

Ogólnie z ich usług jak do tej pory jestem zadowolony ale z supportem muszą coś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiskiWujek

Też miałem u nich serwer dedykowany i po ok 3 miesiącach miałem 2 pady. Byłem zadowolony i tak samo jak kolega wyżej support kiepski. Tyle o nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×