Skocz do zawartości

Polecane posty

Tomek, ja pomimo tego, że piszę z konta firmowego jestem użytkownikiem.

Dla US już nigdy nie będziesz zwykłym obywatelem ;)

 

I nie dziwię się, skoro forum zarabia na firmach, to chyba ma pieniądze, aby dać zarobić młodzieży za zrobienie kilkunastu manuali.

Obecnie 100% przychodu idzie w rozwój, owszem zmieniłem ostatnio samochód ale na kredyt ;)

 

W przypadku bazy wiedzy czekamy jedynie na ipb 3.2, które nam to zadanie ułatwi, po co mamy pisać coś nowego skoro będziemy mieć gotowe narzędzie.

 

Miała być forma dla zapytań o ofertę i tez jej nie ma.

Hmmm co? Rozwiń myśl bo nie kojarzę o co Ci chodzi.

 

Tylko nie krzycz na mnie Tomek, to tylko moje moje zdanie. :)

Za konstruktywną krytykę zawsze będziemy wdzięczni, byleby nie opierała się na inwektywach i bezpodstawnych oskarżeniach, bo z tego nijak nie da się wyciągnąć wniosków.

 

Wszystko się zmienia, całe szczeście, że webhostingtalk.com nie idzie w tym samym kierunku.

Słabo się orientujesz, http://www.webhostingtalk.com/memberships/ mają już ładnych paru lat. Reklam też mają kilkukrotnie więcej. CPA http://www.webhostingtalk.com/web-hosting-providers/ itd. itp.

 

Ale oczywiście masz rację WHT.com nie idzie w tym kierunku, WHT.com poszło w tym kierunku parę lat przed nami ;) Tylko tam jest taka różnica, że nikt nie widzi w tym nic zdrożnego i złego, na zachodzie jakoś lepiej się trawi komercjalizację projektów, może u nas też tak kiedyś będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabo się orientujesz, http://www.webhostin...om/memberships/ mają już ładnych paru lat. Reklam też mają kilkukrotnie więcej. CPA http://www.webhostin...ting-providers/ itd. itp.

 

Ale oczywiście masz rację WHT.com nie idzie w tym kierunku, WHT.com poszło w tym kierunku parę lat przed nami ;)

 

Mówiłem raczej o wartości dyskusji prowadzonych tutaj, a na WHT.com. Trudno nie stwierdzić, że na WHT.pl rozmawia się obecnie praktycznie wyłącznie o pieniądzach, pomijając dyskusje nt. "sprzedania się forum" to pozostaje ciągła wymiana ofertami, brzydkie zagrywki konkurencji, milion pomysłów na założenie DG. Targ rybny.

Nic nie zarzucam, co najwyżej komentuję. Więc nie musisz nic odpierać, chill. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem raczej o wartości dyskusji prowadzonych tutaj, a na WHT.com. Trudno nie stwierdzić, że na WHT.pl rozmawia się obecnie praktycznie wyłącznie o pieniądzach, pomijając dyskusje nt. "sprzedania się forum" to pozostaje ciągła wymiana ofertami, brzydkie zagrywki konkurencji, milion pomysłów na założenie DG. Targ rybny.

Nic nie zarzucam, co najwyżej komentuję. Więc nie musisz nic odpierać, chill. ; )

Widzisz pewną niekonsekwencję w swoich słowach? Czemu sam nie przyczynisz się do lepszej zawartości WHT? Czemu nie kreujesz ciekawych tematów? Rozumiem, że może Ci się po prostu nie chcieć, ale nie krytykuj wtedy skoro sam nie chcesz świecić przykładem :)

 

Gdyby tak 100 userów wzięło i się postarało, spokojnie można by tę sytuację odwrócić ... tylko trzeba wpierw chcieć ;)

 

Co do ofert itd. to chcemy to właśnie wyciągnąć z forum aby można na WHT na spokojnie pogadać a od ofert zostawić katalogi czy wyszukiwarkę. Pomału do tego dążymy ale to wszystko zajmuje czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak więc, w najbliższym czasie działy z poradami, faq, q&a, bazami wiedzy, artykułami będą systematycznie rozbudowywane aby edukować, pomagać i kształcić nowe osoby którym pośrednio będziemy pomagać w rozwoju zawodowym (bo do zleceń będziemy zatrudniać osoby właśnie z WHT).

Obiecujecie i obiecujecie. Niech słowa staną się w końcu czynami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką fajną propozycje :-) Skoro oferujecie taką usługę gdzie wasi specjaliści coś tam robią to może najpierw te osoby zaczęłyby się udzielać na WHT np. jako "SPECJALISTA WHT". Wasza usługa miałaby jeszcze lepszą reklamę, więcej by się działo na forum i dodatkowo użytkownicy widzieliby aktywność tych specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką fajną propozycje :-) Skoro oferujecie taką usługę gdzie wasi specjaliści coś tam robią to może najpierw te osoby zaczęłyby się udzielać na WHT np. jako "SPECJALISTA WHT". Wasza usługa miałaby jeszcze lepszą reklamę, więcej by się działo na forum i dodatkowo użytkownicy widzieliby aktywność tych specjalistów.

O i bardzo dobry pomysł. Dopiero budujemy stały zespół, ale jak najbardziej pomysł godny uwagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla US już nigdy nie będziesz zwykłym obywatelem wink.gif

Dla tego będę: http://www.hmrc.gov.uk/index.htm :)

 

Wracając do dyskusji:

 

Tomek od dłuższego czasu robicie ogromne zmiany na forum. Oczywiście macie takie prawo, jest to Wasz "folwark" i nikt tego nie kwestionuje. Nikt też nie zarzuca Wam, że nie robicie tego dla użytkowników forum. To co wszyscy próbują Wam powiedzieć, że nie słuchacie ludu.

 

WEBH dał super pomysł, tylko zastanawiam się, czy to na tym forum zadziała. Na innych forach wszyscy robią to jako hobby, przygotowują manuale, poradniki, udzielają się na forum, i aktywni dostają jakieś rangi. Tak to działa na większości for. Na WHT zrobiliście inaczej, z bezpłatnego fajnego forum zrobliście komercyjnego molocha. Chyba nikt z użytkowników nie spodziewał się takiego stanu rzeczy.

 

Odnośnie oferowanych usług, wszystko ok. Tylko jak chcecie kasować ludzi bez cennika?. Czy to będzie tak, że w środy będzie taniej, a w soboty drożej. Czy może to będzie tak, że jak ktoś napisze na PW po zniżkę. Z doświadczenia wiem, że taki widełkowaty cennik nie jest dobry, jest bardzo szkodliwy dla klienta końcowego. Klientowi wydaje się, że ma taniej, jednak to tylko takie wrażenie.

 

Wydaje mi się, że byłoby dobrze abyście przygotowali stronę zawierająca dane takiego zespołu. Powinny tam się przede wszystkim znaleźć referencje tych osób. Powinny zawierać moim zdaniem zdjęcie i powinny to być osoby naprawdę zweryfikowane przez WHT, nie jakiś kolega kolegi. To taka mała sugestia z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że byłoby dobrze abyście przygotowali stronę zawierająca dane takiego zespołu. Powinny tam się przede wszystkim znaleźć referencje tych osób. Powinny zawierać moim zdaniem zdjęcie i powinny to być osoby naprawdę zweryfikowane przez WHT, nie jakiś kolega kolegi. To taka mała sugestia z mojej strony.

Tylko, że oni chcą to robić pod marką WHT, a jak to będą obecne referencje, to wystawione na jakąś tam firmę. Klient wtedy pójdzie bezpośrednio do osoby, która jest podwykonawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, a raczej już dobry wieczór.

 

Zastanawia mnie tylko dlaczego użytkownicy tego forum tak ochoczo krytykują każdą decyzję właścicieli? Fakt, może Wam się to nie podobać, ba... To raczej kwestia gustu. Nie zapominajcie, że pewnego pięknego dnia, z małego nic nie wartego forum dzięki użytkownikom (tak to wszystko dzięki nim), z tego małego forum robi się dużo większe forum, a potem spory moloch. W następnych dniach czy tygodniach powstaje myśli: "czas zacząć na nim zarabiać! po co mamy klepać kod i obsługiwać klientów skoro możemy zarobić na tym co mamy i to całkowicie bez pracy?! EUREKA!". To całkiem normalne i zrozumiałe (według mnie).

 

Często krzykacze trzaskają posty, że to forum upadło, po części mają rację. Dlaczego?

Firmy te większe, mniejsze wręcz "błagają" klienta by do nich przyszedł i rzucają się na niego jak sępy na padlinę by co miesiąc zgarniać 12,50 zł brutto. To jest strasznie smutne i przykre. Nie będę rzucał tu przykładami na lewo i prawo, ale takich osób jest sporo, a potem pewnego pięknego dnia te firmy padają, a dzień wcześniej zaśmiecały forum swoimi ofertami (usuń odcisk buta ze swojej zdziwionej twarzy).

 

@mZone, nie rozumiem Twojego zgrzytu. Boli Cię, że Tomasz za pół roku dzięki forum i Twoim postom weźmie sobie samochód za gotówkę, a nie na raty? Boisz się, że zrobi Ci konkurencję, której nigdy nie przebijesz? Zamiast jęczeć i krzyczeć stwórz ofertę taką, do której klient będzie lgnął i będzie ją pragnął, tak jak kobietę o pięknych kształtach i buźce. Cóż? Widzę, że w ostatnim poście zacząłeś wjeżdżać już na dobro klienta końcowego, czym się martwisz? Osoba, która zakupi taką usługę albo przepłaci, albo i nie. Zauważ, że usługi WHT skierowane są/będą dla klientów zamożnych, a raczej dla przedsiębiorstw niż dla osób prywatnych. Zakładam, że WHT nie będzie chciało obsługiwać klientów od Minecrafta i mam nadzieję, że się nie pomylę. :)

 

Pamiętajcie drodzy użytkownicy, że jeżeli Wam się coś nie podoba to zawsze możecie skasować swoje konto, stworzyć forum konkurencyjne - nie to, że proponuje Wam bunt czy coś w tym stylu, ale tak to działa? Mamy jak to już gdzieś pewnie wspomniałem wolny rynek, a sam internet jest ogólnodostępny. Stwórzcie platformę jak WHT gdzie skupicie najważniejszych i najlepszych ludzi z branży. Ale nie chcę Was martwić... Pewnego pięknego dnia (jak dzisiaj) nastąpi taka chwila, że także będziesz chciał na nim zarobić... I co? Użytkownicy znów odejdą i zrobią kolejne forum? To bez sensu...

 

Brakuje Wam merytorycznych rozmów? Zawsze możesz napisać wątek, w którym wszyscy użytkownicy tego forum zaczną dyskutować, ale zanim to nastąpi musi zostać zakończony jeden wielki targ! Tak targ... Firmy przekrzykują się jedną przed drugą ze swoimi ofertami (ja to także rozumiem, każdy chce zarobić, a konkurencja jest dosyć spora). Dlatego też polecam wszystkim wstrzymać się od jakiś dziwnych sądów, spojrzeć co wnoszą na to forum, a następnie zmienić najpierw swoje postępowanie, a następnie spróbować wpłynąć na administrację. Zacznijcie zmieniać siebie, nie innych.

 

Heh, zapewne za chwilkę wielcy przeciwnicy zaczną na mnie wjeżdżać, że sam się reklamowałem...

Jeden: Napisałem raptem jeden post z ofertą, nic więcej. Mam do tego prawo, a nie co chwilę podbijać tematy i tworzyć kółka wzajemnej adoracji bo kilku dostało konta za darmo lub po sporych zniżkach i wszędzie polecają usługi innych firm.

Dwa: Nie chcę Was martwić, ale hosting w Naszych rękach to tylko zabawka, stać mnie by nawet do tego dokładać. Nasza firma żyje głównie z klepania kodu dla klientów z Europy.

Trzy: Jak widać, stać mnie na tyle by płacić w Polsce ZUSy po 800 zł, opłacać księgową, mieć legalne oprogramowanie i rozliczać się z każdej złotówki bez jęku. Nie muszę uciekać do Anglii czy Hongkongu by prowadzić DG.

 

A teraz polecam wszystkim przesłuchać jakiś Nokturn Chopina na uspokojenie. :)

 

Życzę miłego wieczoru.

Pozdrawiam,

Robert Kowalski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie oferowanych usług, wszystko ok. Tylko jak chcecie kasować ludzi bez cennika?. Czy to będzie tak, że w środy będzie taniej, a w soboty drożej. Czy może to będzie tak, że jak ktoś napisze na PW po zniżkę. Z doświadczenia wiem, że taki widełkowaty cennik nie jest dobry, jest bardzo szkodliwy dla klienta końcowego. Klientowi wydaje się, że ma taniej, jednak to tylko takie wrażenie.

Tylko, że oni chcą to robić pod marką WHT, a jak to będą obecne referencje, to wystawione na jakąś tam firmę. Klient wtedy pójdzie bezpośrednio do osoby, która jest podwykonawcą.

Nadal się nie rozumiemy, nie dajemy usług MASOWYCH. 3 klientów korporacyjnych na indywidualnych zasadach i tyle. Pisałem już o tym.

 

Chcemy stworzyć 3, kilku / kilkunasto osobowe zespoły pod wybranych klientów i na tym koniec (bo przewidujemy warianty współpracy >12 miesięcy).

 

Zauważ, że usługi WHT skierowane są/będą dla klientów zamożnych, a raczej dla przedsiębiorstw niż dla osób prywatnych. Zakładam, że WHT nie będzie chciało obsługiwać klientów od Minecrafta i mam nadzieję, że się nie pomylę. :)

Uff pierwsza samotna dusza na WHT, która przeczytała całą naszą ofertę i wyciągnęła słuszne wnioski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie tylko dlaczego użytkownicy tego forum tak ochoczo krytykują każdą decyzję właścicieli?

A to dlatego, że użytkownicy bez forum mogą żyć i egzystować, forum bez użytkowników już nie. Forum to społeczność, która wyraża swoja opinie, i ma do tego całkowite prawo.

 

Firmy te większe, mniejsze wręcz "błagają" klienta by do nich przyszedł i rzucają się na niego jak sępy na padlinę by co miesiąc zgarniać 12,50 zł brutto.

Każda firma ustala własny cennik, wie na co ją stać, ile może opuścić z ceny i jakie ma zaplecze. Niektórzy, jak np. Ty myślą, że jest to krwiożercza walka o klienta, nie zawsze tak jest. Czy nazwa.pl robi promocję za 1 PLN, bo brak jej klientów? Oczywiście że nie, to po prostu zabawa, co jest chyba logiczne, tak samo jak logiczny jest samorozwój człowieka.

 

@mZone, nie rozumiem Twojego zgrzytu. Boli Cię, że Tomasz za pół roku dzięki forum i Twoim postom weźmie sobie samochód za gotówkę, a nie na raty? Boisz się, że zrobi Ci konkurencję, której nigdy nie przebijesz? Zamiast jęczeć i krzyczeć stwórz ofertę taką, do której klient będzie lgnął i będzie ją pragnął, tak jak kobietę o pięknych kształtach i buźce. Cóż? Widzę, że w ostatnim poście zacząłeś wjeżdżać już na dobro klienta końcowego, czym się martwisz?

Tu nie rozumiem Ciebie już w ogóle, być może jest to spowodowane różnica wieku pomiędzy nami, być może po prostu inaczej patrzymy na ten sam przedmiot. Pokazałeś typowo polskie podejście do materializmu. Ktoś ma więcej, ja mnie to znaczy że jest lepszy. Tylko skąd wiesz, czy ktoś ma więcej i czego?. Od razu Ci odpowiadam, NIE, NIE i NIE. :)

 

Zauważ, że usługi WHT skierowane są/będą dla klientów zamożnych, a raczej dla przedsiębiorstw niż dla osób prywatnych.

Zauważ, że w tej chwili z tych usług korzysta tylko kilka firm na forum. Nie zastanawiałeś się dlaczego? Popatrz sobie jak pusty jest katalog: http://www.webhostingtalk.pl/katalog/

 

Dlatego też polecam wszystkim wstrzymać się od jakiś dziwnych sądów, spojrzeć co wnoszą na to forum, a następnie zmienić najpierw swoje postępowanie, a następnie spróbować wpłynąć na administrację. Zacznijcie zmieniać siebie, nie innych.

Skoro to jest forum i Tomek otworzył temat, wydaje mi się że chciał poznać także opinie użytkowników. Każdy ma prawo do swojego zdania, nawet Ty, chociaż nie zawsze musi ono być obiektywne.

 

Ja już nie będę pisał (bo można pisać tylko superlatywy o forum), najwyżej odpowiem na kolejne zaczepki KOWR w moim kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomku ja też jestem za tym, by wprowadzić cennik tych usług WHT, jak już będzie dany katalog funkcjonował. Nie ukrywam, że nie chciałbym za każdym razem kierować maila z pytaniem co i ile kosztuje. Dzięki forum, doradziłem wielu klientom naprawdę dobre firmy, do których nikt nie ma żadnych obiekcji jak chociażby mZone, dhosting, Linuxpl etc..., dlatego też jak będą kierowane do mnie pytania w stylu potrzebuję optymalizacji usługi czy skonfigurowania VPS-a, dedyka, budowy klastra chciałbym od razu przekazać im do kogo mają się zgłosić oraz ile taka usługa będzie klienta kosztowała, by mógł oszacować czy będzie chciał z tej usługi skorzystać.

 

Obecna forma przedstawienia usług do mnie jako potencjalnego klienta nie przemawia http://www.webhostingtalk.pl/page/uslugi

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomku ja też jestem za tym, by wprowadzić cennik tych usług WHT, jak już będzie dany katalog funkcjonował. Nie ukrywam, że nie chciałbym za każdym razem kierować maila z pytaniem co i ile kosztuje. Dzięki forum, doradziłem wielu klientom naprawdę dobre firmy, do których nikt nie ma żadnych obiekcji jak chociażby mZone, dhosting, Linuxpl etc..., dlatego też jak będą kierowane do mnie pytania w stylu potrzebuję optymalizacji usługi czy skonfigurowania VPS-a, dedyka, budowy klastra chciałbym od razu przekazać im do kogo mają się zgłosić oraz ile taka usługa będzie klienta kosztowała, by mógł oszacować czy będzie chciał z tej usługi skorzystać.

 

Obecna forma przedstawienia usług do mnie jako potencjalnego klienta nie przemawia http://www.webhostingtalk.pl/page/uslugi

Hmm chyba nie do końca zrozumiałeś :)

 

Będą dwa zupełnie różne moduły:

 

1. Katalog usług, który powstanie będzie pod kątem użytkowników WHT i tam będą oczywiście ceny i szczegółowe oferty.

 

2. Usługi WHT to zupełnie co innego, powstały pod kątem kilku wybranych klientów i jak wspominałem chodzi tu bardziej o złożone i długofalowe projekty, gdzie sam charakter zleceń będzie wymagał wielotygodniowych przygotowań i ustalania cenników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wyjaśnienie, faktycznie mój post bardziej skłaniał się do usług pod kątem użytkowników WHT. Jak to powstanie to dla mnie bomba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przeznaczył lepiej te pieniądze zamiast na moduły, dla młodych aktywnych ludzi z forum, którzy wykonaliby przydatny kontent np. manuale.

Dostęp do manuali i przewodników byłby np. płatny, dla firm z abonamentem mógłby być bezpłatny.

 

Tym sposobem forum miałoby nową wartościową zawartość, ludzie mieliby to czego szukają (np. jak zainstalować Apache`a), a osoby które wykonały manual jakąś działkę.

 

Znowu coś napisałem co się nie spodoba administracji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przeznaczył lepiej te pieniądze zamiast na moduły, dla młodych aktywnych ludzi z forum, którzy wykonaliby przydatny kontent np. manuale.

Dostęp do manuali i przewodników byłby np. płatny, dla firm z abonamentem mógłby być bezpłatny.

 

Tym sposobem forum miałoby nową wartościową zawartość, ludzie mieliby to czego szukają (np. jak zainstalować Apache`a), a osoby które wykonały manual jakąś działkę.

Dokładnie, obecnie jesteśmy za tym aby cały content był za free, może tylko np. tylko dla zalogowanych, ale bez opłat. W tym roku uda nam się wszystko pokończyć, mam taką nadzieję.

 

Znowu coś napisałem co się nie spodoba administracji :P

Akurat teraz się nie czepiałeś tylko konstruktywnie zaproponowałeś ulepszenie obecnego stanu rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

WHT polskie a .com to niebo a ziemia ;) Tam jest tona tutoriali, rozwiązań, opisów, wszystkiego. A tutaj tylko durne tematy o niczym. Dla uczciwości powiem, że to nasza POLSKA przypadłość bo tak można porównać niemal każde forum techniczne.

 

I ps nr 2: próby rozkręcenia technicznego wątku na ogół kończą się niepowodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Może ja z innej strony

 

Usługi - zarówno Tomek (Boss) jak i Marcin (bellerofont), tak samo jak Igor (vellkan - grafika), Dawid (spanner - programista), Mateusz (programista) mają duże doświadczenie w pracy dla firm hostingowych i z firmami hostingowymi. Ich usługi są wykorzystywane non stop, po prostu wrzuciliśmy to jako dodatkowa usługa.

 

Nazwijmy to konsulting :)

 

Odnośnie zarzutów o komercjalizację forum - poszło to w tą stronę, a nie inną ale od dawna zmierza do tego samego. Wyjęcie części komercyjnej, powtarzającej się czy po prostu "głupiej" do modułów i "powrót do korzeni" czyli dyskusji.

 

Czy to się uda? Zobaczymy czy jak znikną pewne rodzaje wypowiedzi to będzie lepiej.

 

Acha, tak - cały czas kombinujemy żeby zatrudnić/wspomóc osoby pomagające na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×