Skocz do zawartości
gregi1

GMail i własny hosting

Polecane posty

Zastanawiam się nad korzystaniem z usług googla, aby mieć tam swoją pocztę na własnej domenie, ale rownoczesnie chcialbym na własnym hostingu ktory posiadam trzymać swoją stronę podpiętą pod tą domenę.

Czy to jest możliwe? Jeśli tak to możecie podpowiedzieć jak to zrobic?

 

I pytanie drugie czy tutaj jestem takze ograniczony nazwami w adresach? Tzn czy jesli ktos ma w gmailu juz nazwe xyz (xyz@gmail.com) tzn ze ja w swojej domenenie nie bede mogl stworzyc takiego uzytkownika (xyz@mojadomena.pl)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to jest możliwe?

Tak

 

Jeśli tak to możecie podpowiedzieć jak to zrobic?

Przeczytać manual google

 

I pytanie drugie czy tutaj jestem takze ograniczony nazwami w adresach? Tzn czy jesli ktos ma w gmailu juz nazwe xyz (xyz@gmail.com) tzn ze ja w swojej domenenie nie bede mogl stworzyc takiego uzytkownika (xyz@mojadomena.pl)?

Nie jesteś - będziesz mógł.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

To jeszcze dwa trzy pytania.

 

1. Jestem w tej kwesti laikiem, bedzie trzeba zmienic rekordy MX na serwerze, powiedzcie czy mozna jest zmienic dla kazdej domeny oddzielnie. Bo mam na hostingu kilka domen i chcialbym aby tylko jedna byla obslugiwana przez googla.

 

2. Czy ta usługa : http://www.google.com/apps/intl/pl/group/index.html jest bezpłatna i można z niej korzystać, bo coś tam czytałem o google dla firm, dla szkol, a dla zwyklych obywateli?

 

3. Ponieważ mam na swoim hostingu troche maili w jaki sposób najprościej zrobić aby je zachować. W gmailu jest import wiadomosci, ale konto sie stworzy dopiero jak podepnę domenę wiec strace dostepe do maili na obecnym koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jestem w tej kwesti laikiem, bedzie trzeba zmienic rekordy MX na serwerze, powiedzcie czy mozna jest zmienic dla kazdej domeny oddzielnie. Bo mam na hostingu kilka domen i chcialbym aby tylko jedna byla obslugiwana przez googla.

Jak najbardziej, każda domena jest traktowana osobno.

2. Czy ta usługa : http://www.google.com/apps/intl/pl/group/index.html jest bezpłatna i można z niej korzystać, bo coś tam czytałem o google dla firm, dla szkol, a dla zwyklych obywateli?

To jest za darmo, dla firm jest nieco inna usługa, przy której jest podany cennik.

3. Ponieważ mam na swoim hostingu troche maili w jaki sposób najprościej zrobić aby je zachować. W gmailu jest import wiadomosci, ale konto sie stworzy dopiero jak podepnę domenę wiec strace dostepe do maili na obecnym koncie.

Ustaw konto w domenie w Google Apps, przekieruj rekord MX, do czasu aż nie załapie maile będą szły na starą skrzynkę. Jak już zaczną docierać wiadomości na skrzynkę w G.Apps zaimportuj maile ze starej skrzynki i zamknij ją. Niczego nie stracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugi zestaw pytań:

 

1. Tak

 

2. Jest bezpłatna. Chyba max 10, czy 100 skrzynek pocztowych można mieć.

 

3. Chyba nic na to nie poradzisz.

 

 

 

Dość stare, ale raczej jeszcze aktualne

http://www.pcworld.pl/artykuly/58028/GoogleApps.na.talerzu.html mój dawny artykuł z PC World Komputer :]

Edytowano przez BlueMan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

3. Chyba nic na to nie poradzisz.

 

 

Tutaj jest sprzeczność z tym co powiedział @Blargh!.

Więc jak to jest?

 

Ja chce po prostu miec obecne maile ktore mam na koncie xxx@mojadomena.pl, na nowym koncie w google z tym samym adresem. Czy to jest wykonywalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie może być problem z importem bezpośrednim, szczególnie w tej samej domenie, z tym samym adresem. Ale jest sztuczka, która pozwoli to ograniczenie obejść - załóż nowe konto na gmail.com, tam podaj, żeby ściągnęło Ci wszystkie maile ze starego konta na to nowo utworzone w gmail.com, po czym po przeniesieniu domeny i podpięciu MX-a na Google Apps zrób to samo, tylko z konta na gmail.com na nowe konto w Apps.

 

P.S.

Mój nick to "d.v", "Blargh!" to tylko podpis pod awatarem ;)

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć się do istniejącego serwera jakimś klientem pocztowym via IMAP, skopiować dane na dysk lokalny, po czym zalogować się do gmaila też via IMAP i je tam wrzucić. Jeśli nie masz potworzonych folderów imapowych, to uda się też sztuczka pod postacią podpięcia do gmaila tego zewnętrznego konta i ściągnięcia z niego wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wszystkim za informację.

 

A czy ktoś korzysta z takiego rozwiązania i warto z niego skorzystać czy lepiej korzystać z poczty na własnym hostingu?

 

Za tym rozwiązaniem przemawia do mnie takżę ewentualna możliwość synchronizowania kalendarza Googla z (ical na macu) i kalendarzem na iPhonie.

 

Może ktoś z was też wykorzystuje w taki sposób to rozwiazanie i może coś o nim powiedzieć?

Niestety usługa mobile.me jest już nie dostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×