Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Elektronik

Legalne zarabianie na stronie

Polecane posty

Witajcie, mam problem związanych z "papierkami", mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc.

 

Mam stronę, na której mógłbym sprzedać reklamy konkretnym firmom, są one zainteresowane nią już od dłuższego czasu. Problem jest taki, że one potrzebują dokumentów typu rachunek/faktura - a ja też chciałbym to rozwiązać legalnie i poprawnie. Jakieś opcje kupowania przez AdSens/Allegro/firmy pośrednie też niestety nie jest możliwe.

 

Czy jako osoba fizyczna bez działalności mogę im wystawiać rachunki na zakupione reklamy? Są to kwoty rzędu kilku tysięcy rocznie, ale nie na tyle wysokie, abym mógł tylko po to otworzyć własną DG, rozważałem możliwość wybrania się do inkubatora przedsiębiorczości, ale na razie nie widzę takiej potrzeby. Chciałbym się dowiedzieć jak można to inaczej rozwiązać. Czy na przykład możliwe jest podpisanie jakieś umowy o dzieło, w której moim "dziełem" będzie reklamowanie konkretnej firmy na mojej stronie pod postacią bannerów?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Słuchaj spokojnie możesz to robić na umowę i potem wystawiasz rachunki tak robią przecież sieci reklamowe (np. OMGPL, Afilo itd.)

 

Gdzieś posiadam taką umowę, wiec jak chcesz to pisz na PW a podeśle :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się podatkiem ryczałtowym.

 

Reklamy na stronie traktujesz jako najem powierzchni reklamowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja takie usługi rozliczam na zwyczajną umowę o dzieło z przeniesieniem praw autorskich (mniejszy podatek). Firma taką umowę ze mną podpisuje i gotowe. Wiadomo, że mniej zachodu byłoby z fakturą czy rachunkiem, no ale wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Musisz się jakoś rozliczyć z "kradziejami polskimi", więc 18 raczej potrzebne wszędzie i chyba NIP, więc dodatkowa rzecz do załatwienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIP możesz wyrobić w wieku 16 lat, o ile mnie pamięć nie myli.

A więc jak najbardziej możesz już od tego wieku zacząć rozliczać się z US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu założysz zwykłą DG? Jeśli już gdzieś pracujesz to nie będziesz miał strasznie wysokich podatków w zusie. Natomiast jeśli jesteś uczniem to polecam zainteresowanie się AIP(Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości) http://www.inkubatory.pl/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Arkoso:

 

Jeśli chodzi o AIP, to nie musisz być ani pełnoletni ani nie musisz być nawet uczniem.

 

@topic:

 

Jeśli chcesz zacząć z nim to chętnie Cię pokieruję co i jak, bo sam z tego korzystam ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×