Skocz do zawartości
htk

[wirtualny/dedykowane/VPS] serwer + dedykowany serwer baz danych

Polecane posty

Witam,

 

obecnie mam serwer w nazwa.pl "Active". Utrzymuje na nim ponad 20 małych serwisów (strony firmowe, prywatne, sklepy, fora). Do tej pory nie było z tym żadnego problemu. Czasami były krótkotrwałe awarie, ale poza tymi kilkoma razami bardzo przyjemnie się użytkowało owy serwer. Problem pojawił się, gdy wrzuciłem tam pewien serwis i jak się okazało ilość danych przesyłanych z/do bazy danych wynosi dla tego serwisu ok. 80 GB na dobę. Na tym serwerze jest limit 10GB na owy transfer. Dostałem informację od nazwa.pl, iż mam 30 dni na rozwiązanie tego problemu.

Teraz moja pytanie/prośba do Was - użytkowników. Szukam serwera z dedykowanym serwerem baz danych. Jak już wspomniałem, limity nałożone na bazę danych to jedyny problem, zatem nie musi to być osobny dedyk. Zależy mi tylko na tym by serwer baz danych był dedykowany. Czy istnieje może jakiś serwer wirtualny bez limitów na bazy danych?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malutki budżet na takie cos przeznaczasz.

 

Spróbuj się przesadzić na jakiś VPS NO LIMIT. Ale nie oczekuj cudów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może zapytam inaczej: ile musiałbym przeznaczyć miesięcznie, żeby serwer funkcjonował przynajmniej tak jak na nazwa.pl, z jedyną różnicą - posiadał dedykowany serwer baz danych.

Bardzo proszę o odpowiedzi, z konkretnymi ofertami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze podpytaj w nazwie, aby okreslili Ci czy to tylko sama kwestia ilosci danych przesylanych z/do bazy - czy tez dochodzi kwestia limitu dlugosci wykonywania sie zapytan na ktore sie lapiesz.

 

Przyjrzyj sie ofercie OVH

http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/prywatny_serwer_sql.xml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Prywatny Serwer SQL jest dostępny jedynie w sieci wewnętrznej OVH (połączenie localhost). Dlatego nie można nawiązać połączenia zewnętrznego do bazy w tej opcji."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekraczam dokładnie dwa limity:

 

"Maksymalna ilość danych przesłanych z/do baz danych liczona na serwer w ciągu doby 10 GB"

 

oraz

 

"Maksymalna liczba pobranych wierszy liczona na serwer w ciągu doby 100 000 000"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o serwerze wirtualnym na OVH + Serwer SQL 128MB RAM (o którym pisał @maniektme)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj post d.v. Jeżeli weźmiesz to tej bazy hosting w OVH to niewiele Ci to pomoże. Osobiście uważam, że hosting OVH jest bardzo dobry, jeżeli chodzi o obrazki, natomiast pod nic innego się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To proszę, polećcie mi coś z dedykowanym serwerem baz danych. Jakim budżetem miesięcznym muszę dysponować na takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może kup sobie VPSa i skonfiguj sobie tak abyś mógł łączyć się z zewnątrz z serwera gdzie masz stronę. Może i trochę to spowolni wczytywanie strony i może być bardziej awaryjne ale na zastępstwo wystarczy (zobacz budgetvps.pl)

 

Później przesiądź się może na coś takiego:

 

http://hitme.net.pl/specjal.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lub jeśli chcesz taniej to możesz coś wziąć bez DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No ale tutaj wszystko ładnie skonfigurują i nie musi bawić się z konsolą bo nie każdy potrafi wszystko robić only ssh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już jego decyzja :)

Ja wole wszystko po CLI robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podrzucajac temat serwera SQL w OVH mialem dokladnie rowniez na mysli to, iz trzeba byloby zakupic tam jakis serwer wirtualny. Dodatkowo nawet jezeli pozwalaliby na polaczenia z zewnatrz do bazy to podejrzewam, ze w regulaminie nazwa.pl jest na pewno odpowiedni zapis za co mogliby wyciac takie polaczenia na iptables.

 

Na pewno podniesie Ci to koszt utrzymania serwisu, ale rozwiazanie to nie bedzie wymagalo od Ciebie zatrudnienia Administratora lub poswiecenia wlasnego czasu na konfiguracje i uruchomienie uslug na serwerze typu VPS lub VDS.

 

Wszystko zalezy od tego ile funduszy chcesz przeznaczyc. Musisz przekalkulowac, jakie rozwiazanie dla Twojego budzetu 100 PLN/miesiac bedzie najrozsadniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem hosting dedykowany w hekko.pl - podstawowy pakiet. Przenoszę te serwisy, które przekraczały limity z nazwa.pl. Za kilka dni napiszę jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w jak najlepszym porządku na serwerze w hekko.pl. Obecnie z tymi serwisami, co w nazwa.pl mam minimalne obciążenie serwera. Dodam tylko, że obsługa na bardzo wysokim poziomie.

 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za udział w rozmowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×