Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
varez

[wirtualny] ~50zł za 2GB/10GB

Polecane posty

Witam,

 

Miałem sobie ja hosting bardzo fajny, mało kto tam był, więc szybko chodził, parametry dobre, z BOKiem można się dogadać - ale ostatnio mają problemy z zachowaniem bezpieczeństwa - już dwa skuteczne ataki były na nich - w obu przypadkach moje pliki mogły zostać wykradzione, a dodatkowo jeden z tych ataków mógł zepsuć moje dobre imię z racji podmieniana treści stron. Ofc nikt nie dostał informacji, że takie akcje miały miejsce, ja o obu wiem z przypadku. Stąd też decyzja o zmianie usługodawcy.

 

Poszukuję serwera wirtualnego z następującymi "parametrami":

 

Pojemność: 2GB+

Transfer/mies: 10GB+

Ilość domen: bez limitu

Ilość subdomen: bez limitu

Ilość baz danych: bez limitu

Obsługa PHP 5.2, MySQL 5

Zarządzanie DNS wg własnego widzimisia

Rozszerzenia PHP: mod_rewrite, mbstring, curl, gd, iconv [wbrew pozorom - nawet "dużym" firmom hostingowym czasem brakuje któregoś :/]

Cronjobs (tu limit: muszę móc ustawić go na wykonywanie co 5 minut)

ImageMagick (via exec w PHP)

 

Mile widziane:

Dostęp via ssh,

Możliwość zrobienia "exec" w php z odpaleniem małego programiku (kompilatora plików lua-kompilacja trwa ułamek sekundy)

Szybka reakcja BOKu "w razie co"

Polska lokalizacja (Europa jest ok, dalej - nie bardzo)

 

Cena: 50zł brutto (tyle teraz płacę) - do naciągnięcia

 

Ktoś może coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

roczna Panowie.

 

2/10GB jak na dzisiejsze czasy nie wydaje mi się nie wiadomo jaką ilością - reszta wymagań to tylko konfiguracja.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz: http://hitme.net.pl/hosting_www.php

Pakiet: Home za 59zł/m-c.

Po kontakcie z bok udostępnią za darmo dostęp do ssh. Test usługi możliwy po kontakcie z bok.

 

Napisz na PW to dam Ci kod na 10% na hosting w HitMe na cały okres opłacania usługi.

 

Jakbyś chciał się coś spytać to pisz na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2/10GB jak na dzisiejsze czasy nie wydaje mi się nie wiadomo jaką ilością - reszta wymagań to tylko konfiguracja.

Niestety konfiguracja kosztuje, może jakaś mała firma zaoferuje Ci zmiane konfiguracji za tą cenę.

 

Aimer wkleił Ci link do jakieś oferty, ale nawet pewnie nie wie, czy te wszystkie moduły będą tam dostępne za tą cenę (59 złotych na rok + VAT chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego niech przetestuje rozne firmy i wybierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego niech przetestuje rozne firmy i wybierze.

 

Zgadza się Aimer, ale nie wszystkie firmy będą za tą cenę zmienić konfigurację serwera, czy konfigurować serwer pod jednego konkretnego klienta.

Pod takie zastosowania jest właśnie hosting dedykowany, jest droższy i to dużo, ale klient może sobie zażyczyć jakiekolwiek moduły czy pluginy.

Częśc modułów jest dostępna w standardzie, ale niektóre mogą sprawiać kłopoty przy instalacji/konfiguracji. Serwer współdzielony nie jest ukierunkowany pod widzi mi się jednego klienta, tak jak autobus nie jest przygotowany dla konfortu jazdy jednego pasażera.

 

Niech się wypowiedzą firmy, które mają te moduły dostepne za tą cenę lub mogą zaoferować taką ofertę w podanym przedziale ceny autora postu.

Pomimo szczerych chęci My nie jesteśmy w stanie zaoferować za tą cene.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, momencik - jakoś widzę was przerażają moje wymagania, gdzie większość moim zdaniem jest standardem..

Po kolei

Pojemność: 2GB+

Transfer/mies: 10GB+

Jeżeli na VPS za 20zł (hitme) (czyli 5x drożej rocznie niż ja oczekuję) dostaję 20GB dysku + 100GB transferu (czyli x10) + spore "zużycie" na mnie procesora i ramu - to te cyferki u góry wydają mi się realne do osiągnięcia..

Ilość domen: bez limitu

Ilość subdomen: bez limitu

Ilość baz danych: bez limitu

To chyba nie stanowi problemu? Wiem, że firmy hostingowe lubią sobie ustawić np. limit 2 domen, ale to tylko naciąganie klienta na wyższy pakiet. Mam aktualnie 5 domen, 11 subdomen - chociaż faktem jest, że większość z nich ma odwiedzin ok 10-20 miesięcznie (jedna tylko jest odwiedzana 30 razy dziennie). Niemniej jednak myślałem nad dwoma kolejnymi domenami - i w przypadku takiego mzone (pierwszy z brzegu przykład, sorry) - jestem zmuszony kupić konto 5GB/60GB, które jest mi zupełnie zbędne, a kosztuje już 2x więcej.

Obsługa PHP 5.2, MySQL 5

standard

Zarządzanie DNS wg własnego widzimisia

to i tak każdy panel jaki na oczy widziałem miał, wypisałem, żeby była pewność.

Rozszerzenia PHP: mod_rewrite, mbstring, curl, gd, iconv

Iconv to standard, hosting bez mod_rewrite to nie hosting. gd dziś raczej też jest u wszystkich. Czasem brakuje curla (choć uważam, że powinno być w standardzie - często się przydaje), no i rzadko używany mbstring (choć widziałem jeden tylko hosting na którym go brakowało - home.pl).

Cronjobs (tu limit: muszę móc ustawić go na wykonywanie co 5 minut)

też raczej sprawa panelu. w directadminie i cpanelu jest. na home.pl bodajże jest tylko co godzinę lub rzadziej.

ImageMagick (via exec w PHP)

tak naprawdę jedyna rzecz, której może komuś brakować moim skromnym zdaniem - myślałem, że te firmy odrzucę i wybiorę coś u innych. (tu uwaga: tego chyba nie ma u mojego aktualnego dostawcy - jeszcze z tego nie korzystam, ale niedługo zamierzam wpuścić na serwer coś, co będzie robiło z tego użytek - powiedzmy, że możemy z tego zrezygnować)

 

Teraz prośba: Nie traktujcie mnie jako cwaniaka, który wpadł na forum i ma nie wiadomo jakie wymagania. Jeżeli ww. konfigurację w ww. cenie od dwóch lat zapewnia mi mój usługodawca - to myślałem, że bez problemu znajdę to samo u innych. Jeżeli się mylę, jeżeli uważacie, że mam wymagania z kosmosu - proszę o wyjaśnienia - które z wymagań stanowią problem i dlaczego? I proszę bez odpowiedzi typu "to załóż sobie własną firmę hostingową to zobaczysz jak to jest", bo czuję, że niektórzy pewnie chcieliby mi to powiedzieć ;)

Edytowano przez varez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że większości rozchodzi się o funkcje dopisane w mile widziane no i ten ImageMaggic przez exe, którego u dotychczasowego dostawcy też nie masz to są dość niestandardowe/niebezpieczne potrzeby, które raczej nie mieszczą się w 50 zł na rok.

No i jeżeli nawet ktoś by się pokusił o stworzenie Ci takiego środowiska to nakład pracy byłby o wiele wyższy niż zyski z Ciebie jako klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Aimer wkleił Ci link do jakieś oferty, ale nawet pewnie nie wie, czy te wszystkie moduły będą tam dostępne za tą cenę (59 złotych na rok + VAT chyba).

 

Bo to czarnuch hitme :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że większości rozchodzi się o funkcje dopisane w mile widziane no i ten ImageMaggic przez exe, którego u dotychczasowego dostawcy też nie masz to są dość niestandardowe/niebezpieczne potrzeby, które raczej nie mieszczą się w 50 zł na rok.

Hm, opcje mile widziane - to opcje mile widziane, nie muszą być :)

ImageMagick (przez exec()) jest np na HostGatorze, choć wiem - tam się płaci sporo.

Sam exec() na moim aktualnym hostingu jest dostępny - przyznam się, że ten kompilator lua sam wrzuciłem dla testu do folderku, żeby zobaczyć czy się odpali spod exec() - i działa.

Ale powiedzmy, że ImageMagick można sobie odpuścić - jest mi potrzebny tylko testowo - nie do użytku dzień w dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie traktujcie mnie jako cwaniaka, który wpadł na forum i ma nie wiadomo jakie wymagania. Jeżeli ww. konfigurację w ww. cenie od dwóch lat zapewnia mi mój usługodawca - to myślałem, że bez problemu znajdę to samo u innych. Jeżeli się mylę, jeżeli uważacie, że mam wymagania z kosmosu - proszę o wyjaśnienia - które z wymagań stanowią problem i dlaczego? I proszę bez odpowiedzi typu "to załóż sobie własną firmę hostingową to zobaczysz jak to jest", bo czuję, że niektórzy pewnie chcieliby mi to powiedzieć

 

Jedyny kawałek prawdy, który napisałeś w tym wątku jednak chcesz zaprzeczyć? Ooo, nieładnie...

 

O tobie nic nie napiszę. Napiszę o firmie, w której rzekomo siedzisz: absurdalna konfiguracja poniżej kosztów opłacalności, moooże w rozliczeniu miesięcznym w tej cenie ma to sens. Przy takiej kasie rocznie to raczej "standard Allegro". Nawet tak wiele razy przez nas przytaczana oferta Ery nie dała rady i musiał ją T-Mobile przejąć ;;; )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absurdalna konfiguracja poniżej kosztów opłacalności

tzn co? 2/10 GB to za dużo?

 

Przy takiej kasie rocznie to raczej "standard Allegro".

Hm, Nigdy nie było problemów z wydajnością, miejsce zapchałem o 200MB za dużo i mimo to przyszła tylko informacja o fakcie - strony działały jak trzeba. Od boku dostałem raz w niedzielę w święta odpowiedź o godzinie 23:30 (ale to chyba przypadek, nie reguła, nie wiem..). Tylko te włamy do nich mnie niepokoją. Jest to jedna z pod-firemek prowadzonych aktualnie przez krdc.pl (choć na próżno szukać informacji o tym na stronie krdc) (kiedyś to była jakaś mała firemka na serwerach OVH).

Edytowano przez varez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Konfiguracja, oferta ogólnie, a nie dysk i transfer. Hosting to nie jest tylko pojemność i rura.

Zostań, gdzie jesteś - taka moja (nasza?) rada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włamy Cię niepokoją. Zastanów się teraz, dlaczego nie ma chętnych, żeby udostępnić Ci hosting współdzielony w tej cenie z takimi parametrami, a firma, która Ci to daje jest hackowana. Trochę logiki...

Jak dla mnie, skoro nie masz wielkich wymagań, to może zastanów się nad wykupieniem jakiegoś taniego budżetowego VPSa. Może nie zmieścisz się w 50 zł, ale w granicach 150-200 zł rocznie spokojnie coś znajdziesz. Wtedy poustawiasz sobie co chcesz, exec-a, zadania crona kiedy chcesz i ile chcesz, cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, skoro nie masz wielkich wymagań, to może zastanów się nad wykupieniem jakiegoś taniego budżetowego VPSa. Może nie zmieścisz się w 50 zł, ale w granicach 150-200 zł rocznie spokojnie coś znajdziesz. Wtedy poustawiasz sobie co chcesz, exec-a, zadania crona kiedy chcesz i ile chcesz, cokolwiek.

VPSa mam (pod serwer gry), ale nie mam za dużo pojęcia o wszelakich zabezpieniach (nawet tych podstawowych). Postawię LAMPa + serwer nazw, skonfiguruję PHP, vhosty, MySQL, crona, ale wszelakie firewalle i tego typu rzeczy - to jest poza moim zasięgiem. A podejrzewam, że taki "czysty" system to trochę nie bardzo.

 

Pewnie zostanę więc przy tym co mam, a do zabaw z ImageMagickiem wepcham się znajomej na konto na HostGatorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×