Skocz do zawartości
Glibnes

Obsługa płatności SMS dla osób prywatnych

Polecane posty

Witam, od roku na swoich stronach wykorzystuję system Premium SMS obsługiwany przez DotPay.

Ogólnie nie mam do nich większych zastrzeżeń, jednak stawki prowizji (41%) jakie oferują są dość niskie w porównaniu z innymi tego typu firmami.

 

Dlatego od jakiegoś czasu szukam innej firmy, w której ja, jako osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej, mógłbym na korzystnych warunkach utrzymywać swoje strony przez Premium SMS.

Oczywiście wartość prowizji jest dla mnie ważna, jednak najważniejszym aspektem dla mnie jest cała sprawa z podatkami - szukam firmy, w której sam z podatkami muszę robić jak najmniej (tak jak w DotPay, jest umowa o dzieło, potem podpinam to tylko do zeznania podatkowego i nie mam większych problemów).

 

Ostatnio rozmyślałem też nad przyjmowaniem płatności przelewami, jednak nie za bardzo wiem na jakiej zasadzie to działa (chodzi o podatki - jak trzeba je odprowadzać). Może mi ktoś wyjaśnij tą kwestię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

platnosci-online.pl

Rozumiem, że Premium SMS działa na takiej zasadzie jak w DotPayu (jest umowa którą podpisuje, wysyłam, i dostaję pieniądze od których zostaje już odjęte te 18% podatku, a ja jedyne co muszę dalej zrobić to zachować wszystkie papiery i dopisać ten dochód do rozliczenia)?

A jak to jest z przelewami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, fajnie że tak wymieniacie te serwisy, ale mi bardziej chodziło też o opinie, ich opis z doświadczenia w używaniu. Najłatwiej jest się zdecydować po opiniach a nie suchych opisach od samych autorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Polecam CashBill.pl

 

Dodatkowo posiadam skrypt dzięki któremu za kody można płacić nie tylko SMS ale i kartami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam CashBill.pl

 

Dodatkowo posiadam skrypt dzięki któremu za kody można płacić nie tylko SMS ale i kartami.

 

A jak wygląda u nich sprawa z podatkami? Sami odejmą z dochodu? I co z przelewami (tradycyjnymi lub internetowymi, nie musi być koniecznie z karty kredytowej)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz zadzwonić i się dopytać u źródła? Sam widzisz, że albo ludzie nie mają z nimi doświadczenia, albo co bardziej prawdopodobne - nie zajrzeli do Twojego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz zadzwonić i się dopytać u źródła? Sam widzisz, że albo ludzie nie mają z nimi doświadczenia, albo co bardziej prawdopodobne - nie zajrzeli do Twojego wątku.

 

Najlepsze są informacje od samych użytkowników, bo od razu mam też opinię a nie suche dane od pani Krysi, która oczywiście złego słowa na swojego pracodawce nie powie.

A skoro nie mają doświadczenia, to niech nie polecają, bo co mi po takim poleceniu...

Edytowano przez Glibnes (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chodzi o podatki więc Powyższy post raczej tego nie dotyczy (użytkownik chce wiedzieć jak jest z PITami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Na pytanie jak to wygląda z tymi rozliczeniami to nie odpowiem, bo najzwyczajniej nie wiem :D Zajmowałem się implementacją skryptów i pilnowałem żeby to wszystko działało. Jeżeli chodzi o przelewy itd to chyba jest taka opcja - kilka lat temu jak implementowałem skrypt to taka opcja była. Zmian chyba żadnych nie było, bo ostatnio pobrałem podstawowy skrypt i jest identyczny jak kilka lat temu.

 

Jeżeli zdecydowałbyś się na usługi CashBill.pl i byłbyś zainteresowany rozbudowanym skryptem to zapraszam na PW.

 

Odnośnie rozliczeń to pytaj u kogoś bardziej zorientowanego, albo u źródła czyli w CashBill.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajmowałem się implementacją skryptów i pilnowałem żeby to wszystko działało. Jeżeli chodzi o przelewy itd to chyba jest taka opcja - kilka lat temu jak implementowałem skrypt to taka opcja była. Zmian chyba żadnych nie było, bo ostatnio pobrałem podstawowy skrypt i jest identyczny jak kilka lat temu.

 

A możesz mi powiedzieć na jakiej zasadzie działał ten skrypt do przelewów? Bo jedyne co sobie wyobrażam to jakiś formularz, w którym podaje się dane kontaktowe np. email, i na ten właśnie email przysyłają jakiś kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O podatki - pytaj w cashbill, ale odnośnie działania, szybkości wypłaty gotówki itp., złego słowa nie mogę powiedzieć (w przeciwieństwie do dotpaya)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Skrypt do przelewów działa podobnie jak w innych serwisach tego typu (dotpay.pl platnosci.pl itd). Całość jest szyfrowana, więc nie jest to jakiś lipny skrypt bez zabezpieczeń itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrypt do przelewów działa podobnie jak w innych serwisach tego typu (dotpay.pl platnosci.pl itd). Całość jest szyfrowana, więc nie jest to jakiś lipny skrypt bez zabezpieczeń itd.

 

Mi właśnie o to chodzi jak on działa, bo nie korzystałem z tego w DotPayu (ani "innych serwisach tego typu").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od ponad pół roku w DotPay jest straszny burdel. Nie wypłacają kasy w terminie, oznaczają niewykonane wypłaty jako rozliczone, a ostatnio jakimś sposobem z dodatniej kwoty na koncie naliczyli mi że mam -2100 zł. Mailowo już nie odpisują i jutro mam zamiar dzwonić do nich cały dzień i wyjaśniać sprawę. Lepiej daruj sobie dotpay ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam nową firmę na rynku, a mianowicie chodzi o homepay.pl, po przebojach jakie do tej pory przechodzę z jedną firmą z tego forum (usługi sms premium), przejście do homepay to istny raj, a mianowicie obsługa bardzo sprawna, zazwyczaj na pytania email odpowiadają w max 15min (dni/godziny robocze), jeśli chodzi o wypłaty z usług sms premium to otrzymuje je jeszcze w tym samym dniu gdy dojdzie do nich moja umowa, polecam z racji tego iż można starać się o indywidualne warunki wystarczy napisać do nich.

 

Homepay opłaca za nas zaliczki na podatek dochodowy do Urzędu Skarbowego w każdym miesiącu, w którym wygenerujemy ruch sms powyżej 50 zł.

 

Kto pyta nie błądzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam nową firmę na rynku, a mianowicie chodzi o homepay.pl, po przebojach jakie do tej pory przechodzę z jedną firmą z tego forum (usługi sms premium), przejście do homepay to istny raj, a mianowicie obsługa bardzo sprawna, zazwyczaj na pytania email odpowiadają w max 15min (dni/godziny robocze), jeśli chodzi o wypłaty z usług sms premium to otrzymuje je jeszcze w tym samym dniu gdy dojdzie do nich moja umowa, polecam z racji tego iż można starać się o indywidualne warunki wystarczy napisać do nich.

 

Homepay opłaca za nas zaliczki na podatek dochodowy do Urzędu Skarbowego w każdym miesiącu, w którym wygenerujemy ruch sms powyżej 50 zł.

 

Kto pyta nie błądzi :)

 

Pierwsza odpowiedź w tym temacie, która daje mi jakieś informacje o podatkach. Dzięki kolego :)

Zastanawia mnie tylko ten próg 50zł - dlaczego akurat taki próg ustalili (jest gdzieś na to odpowiedź)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Bo od jakieś tam sumy dochodów rocznie nie musisz odprowadzać podatku :D I chyba sobie tam jakoś to wyliczyli :) (tak mi się wydaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo od jakieś tam sumy dochodów rocznie nie musisz odprowadzać podatku :D I chyba sobie tam jakoś to wyliczyli :) (tak mi się wydaje)

 

Nie, to raczej nie to, bo jest za niskie:

W 2011 roku kwota wolna od podatku wynosi: 3091 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Glibnes

 

Nie wiem, pewnie tak sobie ustalili żeby nie wypłacać każdemu kto uzbiera 2 czy 5 zł w miesiącu bo pewnie troche by im się zeszło z wypłatami, wiem jednak, że jak nie uzbierasz 50 zł to saldo przechodzi na kolejny miesiąc i wypłacą dopiero wtedy kiedy uzbierasz minimum 50 zł. To są jednak tylko moje mniemania nic potwierdzonego ... ale na chłopski rozum się zgadza :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ech... każdy przelew kosztuje. Tak więc aby się to opłacało - trzeba ustalić jakieś rozsądne minimum. Poza tym - dopóki nie uzbierasz minimum, to te pieniądze pracują na ich koncie. Oczywiście przy jednej osobie to są grosze ale już przy kilkudziesięciu/kilkuset - procenty zaczynają robić się ładniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roothek

Ja korzystam z homepay i mam tam wypłaty co miesiąc i mogę sobie wypłacić 50% wczesniej. I stawke mam wynegocjowaną do 50% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×