Skocz do zawartości
Hadouken

Drukarka sieciowa

Polecane posty

Witam, mam problem z drukarką w mojej sieci domowej.

 

Używam:

Router TP-link TD-W9801G

Drukarka Samsung SCX-4623FN

Problem polega na tym że drukarka nie wykrywa żadnego komputera do którego mogła by skanować obrazy.

2 Komputery są podłączone ethernetem a trzeci komp to laptop na wifi.

 

Co dziwne nie ma problemu z drukowaniem dokumentów i obrazów.

 

Proszę o jakieś sugestie do rozwiązania tego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z drukarką w mojej sieci domowej.

 

Używam:

Router TP-link TD-W9801G

Drukarka Samsung SCX-4623FN

Problem polega na tym że drukarka nie wykrywa żadnego komputera do którego mogła by skanować obrazy.

2 Komputery są podłączone ethernetem a trzeci komp to laptop na wifi.

 

Co dziwne nie ma problemu z drukowaniem dokumentów i obrazów.

 

Proszę o jakieś sugestie do rozwiązania tego problemu

 

Drukarka jest w tej samej podsieci czy oddzielona routerem? Bo ona sobie pewnie szuka czegoś po smb czyli tym windzianym otoczeniu sieciowym. W ogóle jesteś pewien że ta drukarka ma coś znaleźć? Bo ja miałem pod opieką taką maszynę kiedyś i tam się w konfiguracji po prostu podawało nazwę udziału do jakiego ma skanować i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może moja rada będzie bezwartościowa w tym przypadku (bo nie znam tej drukarki), ale u innych producentów trzeba było najpierw odpalić mały programik u klienta który umożliwiał wrzucenie skanu na PC. Taka ochrona przed władowaniem koledze z 7 piętra np. kompromitujących materiałów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mam drukarkę HP przez wifi ale nie pamiętam jaki model.

Na kompie odpalasz program i przez niego skanujesz, skanowanie bezpośrednio z drukarki przez przycisk na niej można tylko użyć gdy jest podłączona przez USB do PCta.

u mnie tak działa na 3 PCtach po kabelku do routera i 2 Lapkach po wifi, pewnie u Ciebie też tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję otworzyć manual do tej drukarki na stronie 69 i 70 i zaznajomić się z tematem i wszystko będzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drukarka jest w tej samej podsieci czy oddzielona routerem? Bo ona sobie pewnie szuka czegoś po smb czyli tym windzianym otoczeniu sieciowym. W ogóle jesteś pewien że ta drukarka ma coś znaleźć? Bo ja miałem pod opieką taką maszynę kiedyś i tam się w konfiguracji po prostu podawało nazwę udziału do jakiego ma skanować i tyle.

Drukarka jest podłączona do tego samego routera to moje PC. Czy jestem pewien że ona ma czegoś szukać ? Raczej tak bo zanim ustawiłem router żeby przydzielał IP po MAC to na drukarce bylo skanuj do Komputera lokalnego (1 byl podlaczony przez usb z drukarka) i skanuj do komputera sieciowego (1 komp byl podlaczony do tego routera co drukarka) i to działało bez problemów

 

 

Być może moja rada będzie bezwartościowa w tym przypadku (bo nie znam tej drukarki), ale u innych producentów trzeba było najpierw odpalić mały programik u klienta który umożliwiał wrzucenie skanu na PC. Taka ochrona przed władowaniem koledze z 7 piętra np. kompromitujących materiałów ;)

 

Samsung daje taki programik SmarThru no i fak używając go mogę skanować do kompa na którym go uruchomię. Jednak zanim zaczałem bawić się w konfigurowanie sieci to nie było takiej potrzeby żeby używać tego ST. Podchodziłem do drukarki, pakowałem co mam do skanowania, wybierałem odpowiedni komputer i jazda, ale teraz mam komunikat NIEDOSTEPNY. Z sugesti regdos'a i po przeczytaniu manuala dowiedziałem się tylko że to może być problem z połączeniem portów no ale jaki może być problem skoro mogę drukować bez problemów.

 

 

Tak się zastanawiam czy to może mieć jakiś związek z tym że router blokuje porty chyba że router blokuje tylko porty dla ludzi z globalu a po lanie porty są otwarte ?

Edytowano przez Hadouken (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A czy w każdym kompie zainstalowałeś drukarkę/skaner? Bo ja miałem styczność z HPkiem i musiałem na każdym kompie gdzie miała być drukarka sieciowa (wifi) instalować ją :)

 

Jeżęli masz płytę w zestawie to może jest jakiś autoinstall.

 

U mnie przy pierwszej instalacji używało się do tego płytki i drukarki pod usb żeby zainstalować wszystko na drukarce i na kompie. Później oddzielnie na innym kompie z automatu przez dodaj drukarkę

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka mała wskazówka:

drukowanie to wysyłkę pakietów zaczyna KOMPUTER, odbiera DRUKARKA.

W przypadku zdalnego skanowania, to wysyłkę zaczyna DRUKARKA, odbiera KOMPUTER.

Może więc na komputerze jest jakaś zapora, która nie przyjmuje zdalnych połączeń?

 

Spróbuj do celów debugowania powyłączać wszelakiego rodzaju zapory, antywirusy, pakiety internet security itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę ale mówię wam że wcześniej nie miałem takiego problemu przy połączeniu na USB.

Natomiast przy połaczeniu przez ethernet to musialem cos tam kombinować z IP bo raz mogłem tylko drukować a raz tylko skanować (wlasnie w zależnosci od tego jak mialem ustawione ip ) ale teraz to nie pomaga. Tam się zastanawiam czy to może być problem z tym że jak drukarka próbuje się komunikować z którymś komputerem to używa jakiegoś dziwnego portu a u mnie wszystko jest zablokowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam się zastanawiam czy to może być problem z tym że jak drukarka próbuje się komunikować z którymś komputerem to używa jakiegoś dziwnego portu a u mnie wszystko jest zablokowane.

Dokładnie to wyżej napisał Kafi więc zastosuj się do tego co napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak:

W laptopie nie mam antyvirusa (jest win 7 to wylaczylem zapory ) i spróbowalem no ale to nic nie dalo

 

Wcześnie mogłem skanować do komputera który był podłączony na USB i nie było żadnych problemów z antyvirami i zaporami.

 

Jaki numer portu ma port przez który drukarka się komunikuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory za post pod postem ale może ktoś z was zna jakis program do diagnostyki sieci tak żeby wskazał mi miejsce które jest barierą dla pakietów drukarki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

na kompie swoim!

 

Poza tym chciałeś program do diagnostyki to co chciałeś go na drukarce instalować?

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a na kompie odpale program ktory sprawdzi trase pakietów drukarka -> komp ?

chyba nie, a inaczej to chyba nie sprawdzę gdzie te pakiety giną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Programy diagnostyczne o których myślisz działają w ten sam sposób!

 

 

to jest jak z VPSem!

 

Jeżeli padnie to tracertem zobaczysz gdzie.

 

jeżeli padnie coś po drodze to na 3-4 punkcie ci się zatrzyma. A jak VPS/Dedyk to po 5-8 punkcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, jaka to usługa ma odebrać przychodzące żądanie skanowania i je obsłużyć?

Jak łączysz się przez USB, to sterownik się pewnie tym zajmuje. A w przypadku ethernetu CO?

Na każdym komputerze, który ma mieć możliwość obsługi skanera powinien być postawiony jakiś SERWER, który będzie sobie słuchał i ewentualnie obrabiał przychodzące dane.

 

Szybkie pytanie - masz URUCHOMIONY i SKONFIGUROWANY na komputerze Menedżer Skanowania Samsung?

To NIE jest to samo, co sterownik WYDRUKU.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ta aplikacje też mam. Skończyły mi się pomysły więc zadzwoniłem do SAMSUNG POLSKA i tam opowiedziałem jakiemuś panu o moim problemie. Okazało się że jest jakoś tak dziwnie to wszystko zrobione że albo musi to być przez USB albo jak chcę skanować to do routera musi być podłączona tylko drukarka i TYLKO 1 PC. Nie wiem dlaczego tak ale działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×