Skocz do zawartości
bovtek

hetzner.de duża baza danych

Polecane posty

Witam, posiadam serwer na hetzner.de i chcę zaimportować bazę danych ważącą ponad 120 MB. Podczas wgrywania poprzez phpMyAdmin w pewnym momencie przerywa bez komunikatu - po odświeżeniu widzę że zostało wgrane raptem 3 MB (operacja trwała ponad 30 min na upload 1Mb/s).

 

Znalazłem program do dzielenia bazy danych lecz wygenerowało mi ponad 100 plików 2 MB

 

Jest opcja na hetzner.de umieszczenia pliku na serwerze i pobrania go poprzez panel administracyjny? Widziałem że można tylko wgrać kopię i to wykonywaną przez administrację hostingu. Nie można samemu wykonać kopi zapasowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś skrypt php który wyśle plik do bazy danych trochę czasu poświęciłem na poszukiwanie lecz nic nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz go po prostu zaimportować z linii poleceń?

mysql -u user -p < plikzbazami.sql

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dedyk to nie widzę problemu by z linii poleceń zrobić import.

 

Jak jakiś shared to dowiedz się czy ma otwarty port dla mysql na zewnątrz i czy można się łączyć klientem. Wówczas robisz import z jakiegoś klienta (może być jakiś GUI czy też z linii poleceń z innego serwera/komputera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, serwer virtualny (Level 4), proszę o dokładny skrypt ponieważ nie jestem programistą. Wiem dokładnie że musi się znaleźć w skrypcie miejsce na wpisanie hosta, login oraz nazwę bazy danych i hasło oraz ścieżka do pliku.

 

mysql -u user -p < plikzbazami.sql

 

powyższy kod mi nic nie mówi, bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysql -h host -P port -u user -p baza < plikzbazami.sql

Ale to jak byś zdalnie to robił.

Lokalnie

mysql -u user -p baza < plikzbazami.sql

Ale level 4 nie ma ssh więc na nic ci się zda.

 

Ja bym umieścił plik z bazą na ftp, i napisał do supportu z prośbą o import.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.mysqldumper.net/ - polecam! Bardzo dobre narzędzie do wykonywania eksportów i importów bazy danych.

Ostatnio obsługiwałem nim bazę danych ~360MB - bazę podzielił mi na pliki po 5MB, a po załadowaniu na docelowy serwer jednym kliknięciem zaczął sobie je importować, a ja poszedłem na herbatę :]

Edytowano przez BlueMan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×