Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Co daje Ci nielimitowany transfer miesięczny na koncie hostingowym?

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Co daje Ci nielimitowany transfer miesięczny na koncie hostingowym?

 

 

Pakiety hostingowe, w których użytkownik otrzymuje określoną liczbę gigabajtów transferu na miesiąc lub rok odchodzą do lamusa. Przyszłość należy do ofert nielimitowanych, znacznie bardziej elastycznych i przyjaznych dla dynamicznie rozwijających się firm.

 

 

Jeszcze niedawno na polskim rynku dominowały pakiety hostingowe z limitami transferu. Administrator konta otrzymał do dyspozycji kilkaset gigabajtów czy kilka terabajtów miesięcznie. Czasami miał większy limit roczny. Ograniczenie transferu było zazwyczaj powiązane z innymi parametrami konta, takimi jak np. powierzchnia dyskowa. Decydując się na wyższą opłatę właściciel otrzymywał jednocześnie więcej miejsca na serwerze i większy limit transferu.

 

 

To, czy limit ten był wystarczający, zależało przede wszystkim od ruchu na stronie. Im więcej osób ją odwiedzało, tym większa ilość informacji była przesyłana z serwera na komputery użytkowników i tym szybciej wyczerpywał się limit. Sytuację pogarszały duże objętościowo elementy serwisu, takie jak animacje Flash czy klipy wideo.

 

http://www.cal.pl

 

Źródło: Informacja prasowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jaki z tego morał? A no morał z tej bajki jest prosty i wszystkim znany, cal.pl wprowadziło hosting nielimitowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy ja wiem..

Do tej pory konta bez limitu kojarzyły mi się z ofertą dla nieco mniej zdecydowanych osób, w większości osób w wieku "dojrzewania".

Dlaczego ?

Ano dlatego, że taka osoba albo nie ma pojęcia, jak wygląda rozmiar pakietu transferu, jaki zakupuje, względem tego, ile wykorzysta.

Przez to wzrasta zapotrzebowanie na oferty bez limitu, które i tak są stuprocentowym oversellingiem firm hostingowych, gdyż one same nie są wstanie w przypadku ofert standardowych dzierżawy zapewnić klientowi nielimitowanego transferu, całość opiera się tutaj na przypuszczeniu, że "klient nie będzie wstanie wykorzystać więcej niż xGB transferu"

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już widziałem sytuacje, gdzie klient rzucał się na pakiet nielimitowany. Twierdził, że nie wykorzysta więcej niż kilkaset GB, a potem okazywało się, że znikało 4 TB i rura była ciągle zapchana. Jednak większość faktycznie nie używa więcej niż xx GB miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2.15. W

przypadku przekroczenia wielkości limitu ruchu określonej w

specyfikacji wykupionego abonamentu, Abonent jest zobowiązany do

uregulowania wynikłych należności za każdy rozpoczęty 1 GB ponad

limit transferu oraz za każdy rozpoczęty 1 MB ponad limit powierzchni

według aktualnej stawki cennika.

2.16. Abonent może skorzystać z

możliwości przejścia na serwer z większym transferem i powierzchnią

za stosowną opłatą wynikającą z obliczeń. Przy przejściu z pakietu

wyższego na niższy przed upłynięciem trwania zakupionego abonamentu,

Abonentowi nie jest zwracana różnica opłaty

abonamentowej.

 

To cytat z ich regulaminu, a więc, co z tym nielimitowanym transferem, czy ja czegoś nie zrozumiałam?

Edytowano przez Majka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Już się wszyscy cieszą bo oprócz tego że jest tanio (i lipnie) to dali jeszcze no-limit transfer i wszyscy wierzą że mogą teraz wybulić 100TB na miecha za takie śmieszne pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×