Skocz do zawartości
login1010

Serwerownia od podstaw

Polecane posty

Witam.

Przeglądałem to forum i wiem o tym, że takie tematy były już tu poruszane. Nie miejcie mi za złe, że zakładam nowy. Nie mam zamiaru uruchamiać firmy po to by serwerownię wybudować. Chciałbym dowiedzieć się jednak jak wygląda budowa serwerowni od podstaw.

Załóżmy, że pomieszczenie jest. Szafy na serwery też. Teraz jak to wygląda to od wewnątrz. Gdzie kupuję się te wszystkie urządzenia. Jakiej pojemność może mieć taka jedna szafa (TB) ? Gdzie się kupuję te dyski o takiej pojemności ? itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Jedno pytanie, dlaczego zadajesz takie pytanie ?

Za bardzo nie rozumiem przejawu twojej wiadomości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytania są mało logiczne.. Od kiedy wielkość dysków zależy od szafy? Z tego co wiem szafy mierzy się w U, a nie TB.. Rozmiar szafy zależy od tego jaką kupisz ;)

Wszystko możesz kupić u producentów takich jak DELL i HP.. Następnym razem zadawaj logiczniejsze pytania wtedy otrzymasz logiczne odpowiedzi, bo specjaliści z tego forum pominą ten temat albo zjadą Cię..

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że wymiar przeciętnego dysku 3,5" to

101,6 x 25,4 x 146,05

v = 377 cm^3

 

A wymiar przeciętnej szafy 42u to

2000 x 800 x 800

v = 1280000 cm^3

 

Więc można by przyjąć, że w szafie zmieści się ok. 3 tys. dysków.

Obecne dyski mają chyba maksymalnie 3TB, więc sumarycznie do szafy zmieści się 9PB "danych".

 

 

Osobne jest pytanie o sens przepłacania za szafę rack po to, aby robiła za półkę na dyski twarde :)

[ Post ofc. pół żartem, pół serio; ale jakie pytanie, taka odpowiedź :) ]

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobne jest pytanie o sens przepłacania za szafę rack po to, aby robiła za półkę na dyski twarde :)

 

mozna uzyc stolikow z IKEI :) 19" pasuje jak znalazl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz nawet takich informacji (jak szafy się liczy) to nawet nie zakładaj tej serwerowni w domu bo to będzie jeden wielki FIASK...

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy niektórzy z Was kiedykolwiek brali pod uwagę, że ludzie mogą po prostu chcieć się czegoś dowiedzieć? Że zżera Ich ciekawość i nie ma to nic wspólnego z chęcią tworzenia czegoś?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

A czy niektórzy z Was kiedykolwiek brali pod uwagę, że ludzie mogą po prostu chcieć się czegoś dowiedzieć? Że zżera Ich ciekawość i nie ma to nic wspólnego z chęcią tworzenia czegoś?

 

Ja rozumiem. Pytanie które zostało postawione to temat rzeka.

Osobiście uważam, że najlepiej się jest przejechać parę razy na jakieś eventy IT.

Np. w ostatnim czasie za darmo było Data Center Forum 2011 (www.datacenterforum.pl)

Jeżeli się łyknie jakieś tam fundamenty, potem można temat drążyć dalej.

 

Po co pisać że w skład DC wchodzi setki zabezpieczeń różnicowo prądowych (np) jak np kolega nie wie (tak mi się zdaje) co to jest. Nie mówiąc o pozostałej części infrastruktury.

 

Także niech kolega postawi konkretne pytanie, jakie go interesuje :)

Edytowano przez RuFiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×