Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ksx4system

Czy ktokolwiek w Polsce dostarcza VPSy na platformie KVM?

Polecane posty

Czy ktokolwiek w Polsce dostarcza VPSy na platformie KVM? Na stronach popularnych dostawców nie udało mi się znaleźć takiej oferty (oczywiście chodzi mi o fizyczną lokalizację w Polsce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli chodzi konkretnie o KVM to www.logout.pl

Podobną do KVM jest XEN HVM, firmy oferujące ją, to m. in. Ionic, Hitme.

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xen hvm != kvm-qemu

 

Chociaż powiem szczerze, że kvm-qemu (gdy to jakiś czas temu testowałem) to zbyt stabilne to nie było.

Instalując np. Windowsa można było zawiesić całą maszynę-hosta, więc nie dziwie się, że mało kto będzie ryzykował z dostarczaniem tak niestabilnej usługi.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

google.pl > Xen-hvm ;-)

 

KVM != Xen. Co do stabilności i okienek - nie pojmuję ludzi instalujących na serwerach tego pokroju ścierwo. Linux zwirtualizowany metodą KVM działa całkiem przyzwoicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pojmuję ludzi instalujących na serwerach tego pokroju ścierwo

Potrafisz jakoś uzasadnić, czemu Windows to ścierwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz jakoś uzasadnić, czemu Windows to ścierwo?

 

Miejmy nadzieję, że to nie będzie początek flejma ;)

 

  • absurdalnie wysoki pobór RAMu (już zaśmiecone Ubuntu Server czy starszy Solaris jest lżejszy...)
  • brak faktycznej kontroli nad Twoją maszyną (tak, właśnie to oznacza system operacyjny o zamkniętym kodzie źródłowym! m$ traktuje swoich userów jak wrogów/złodziei/*wstaw inną obelgę*)
  • znacznie więcej problemów z utrzymaniem sensownego poziomu bezpieczeństwa
  • ABSURDALNIE wysoki koszt biorąc pod uwagę niską jakość produktu (nawet "komercyjny" Linux jest znacznie tańszy, do tego dostajemy wysokiej jakości support. w tej samej formie co dla okienek czyli brak lub support via społeczność dostajemy za free)
  • do zarządzania może być potrzebny dostęp graficzny RDP/VNC (zaśmiecanie zarówno "swojej" przepustowości jak i całego internetu - w końcu nie Ty jeden dłubiesz w swojej maszynie na okienkach w tej samej chwili, robi to więcej osób na świecie)

Wiem, mogę wymieniać dalej. Chcesz kontynuować flamewar czy przyznasz, że Linux (lub BSD - wedle uznania) może lepiej zarządzać swoim fizycznym/zwirtualizowanym hardware?

 

P.S. Tak, też używam okienek. Do tego praktycznie codziennie używam pewnego programu od m$. Na szczęście nie zmusza mnie to do zaprzestania krytyki spowodowanej niską jakością (stabilność, bezpieczeństwo) ich produktów :rolleyes:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąc twoim tokiem rozumowania co do zużycia zasobów, to tak ubóstwiany przez wszystkich Android to równie wielkie ścierwo :) Z resztą - czy użycie 400MB pamięci przez okienkową sesję z włączoną Operą to tak absurdalnie dużo? Dwa - nie każdym serwerem zarządzasz przez RDP [jak siedzisz w firmie to masz konsolę lokalną] a (tak podobno) to okienkowo się niby zarządza łatwiej. Ba. Nawet co niektórzy biorą sobie specjalnie Windows, żeby mieć zdalne okienka. Trzy - support posprzedażowy dla okienek wbrew pozorom jest i to całkiem niezły (oczywiście jak kupisz te okienka w wersji BOX) ;] Cztery - argument czwarty to niejako zapętlenie się - że jest niskiej jakości bo jest za drogi i niskiej jakości - więc to raczej chyba tu pominę. Pięć - miałeś doczynienia z serwerowym Windowsem, że piszesz, że jest niestabilny?

I na koniec najlepsze

brak faktycznej kontroli nad Twoją maszyną

Od producenta samochodu także wymagasz schematów i otwartości źródeł każdego z elementów składowych np. komputera pokładowego, bo inaczej to nie masz pełnej kontroli nad swoim autkiem?

 

Po prostu wszystko kwestia zastosowań. Linuks ma swoje mocne zalety, to fakt. Ale i Windows (szczególnie, jeśli mówimy np. o ActiveDirectory) także. Kwestia doboru odpowiedniego rozwiązania do odpowiednich potrzeb, więc generalizowanie, że to zawsze i wszędzie ścierwo świadczy raczej o klapkach na oczach niż jakiejś rzeczowej opinii.

 

A wracając do tematu - to [nie patrząc na osobiste lajki systemów] - skoro dajesz klientowi KVM, to raczej właśnie po to, aby zainstalował system jaki sobie tam chce. Możesz mu zabronić regulaminowo - to fakt. Ale co, jeśli user owy zakaz złamie i wysypie ci całego hosta?

PS: Linux (np. Debian) pod kvm-qemu też rewelacyjnie stabilnie nie działał i potrafił hosta przymulić. Ale może przez ostatni rok to poprawili używalność tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli autor wątku nadal poszukuję VPS-a Xen-HVM to zapraszam do naszej oferty a także do kontaktu z konsultantem na www.

 

www.onevps.pl

 

 

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek w Polsce dostarcza VPSy na platformie KVM? Na stronach popularnych dostawców nie udało mi się znaleźć takiej oferty (oczywiście chodzi mi o fizyczną lokalizację w Polsce).

 

Zapraszam do zapoznania się z nasza oferta, niedawno wprowadziliśmy do oferty serwery VPS KVM.

 

http://hosteam.pl/

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×