Skocz do zawartości
Kimi2007

Pocztowy pod mailing

Polecane posty

Witam,

 

potrzebuje serwera pocztowego, do wysyłania mailingów. (Dwie listy mailingowa 80 tyś i 30 tyś), wysyłane było by raz- dwa razy w tygodniu. Dokładnie jeszcze nie wiem, bo na razie planujemy.

 

I teraz moje pytanie czy można kupić gdzieś sam serwer pocztowy (gotowy do wysyłki) czy radzicie jakieś inne rozwiązanie. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sorry, postaw sobie farmę serwerów rozproszonych geograficznie (jednym tego nie wyślesz, bo się dość szybko zatka na RBLach jako spam). Do tego ciągłe monitorowanie owych list, użeranie się z NOCami i abusami hosterów pocztowych, itp. Ciekawe, czy za miskę ryżu uda ci się to spreparować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do wysłania 80 tyś maili w czasie np. 6 godzin nie trzeba żadnej farmy :) bez przesady. Poza tym odpowiednia konfiguracja i przestrzeganie pewnych elementarnych podstaw nie wprowadzi cie zaraz na listy RBL.

 

Bez problemu można to rozłożyć na 3 VPS-y ze stosunkowo ubogimi parametrami. Wydając miesięcznie na infrastrukturę około 100 zł

 

Tyle że trzeba samemu przysiedzieć, albo komuś zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym odpowiednia konfiguracja i przestrzeganie pewnych elementarnych podstaw nie wprowadzi cie zaraz na listy RBL.

Taa, szczególnie, jeśli taki mailing pójdzie sobie do jakichś darmowopocztowiczów, którzy oczywiście wyrazili zgodę na dostarczanie wiadomości, ale klikają w guzik SPAM w swoim webmailu =) bo myślą, że przecież znakomite ichsze filtry antyspamowe są od tego, aby takie niuslettery wycinać ;)

 

A owe filtry przy w miarę skumulowanej ilości potrafią ułatwiać sobie pracę i wyrżnąć sobie co nieco przychodzące z adresu ip/klasy/ASa ;)

 

Wydając miesięcznie na infrastrukturę około 100 zł

I później płakać w dziale Host-Is-Down, że vps padł na 10 minut i generował milionowe straty przez to ;)

No albo płakać, że dostawca VPSa wyrzucił, bo nie nadążał z obsługą requestów na abuse-mailbox ;)

 

A poza tym - dochodzi jeszcze systemu automatyzującego wysyłkę, dochodzi kwestia operatorów reagujących na zgłoszenia abuse w trybie 24h, dochodzi kwestia zarządzania samymi systemami. To też za miskę ryżu chcesz zrobić?

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze robię coś takiego (nie na taką skalę co prawda) ale klienci wysyłają newslettery średnio kilka tysięcy tygodniowo) i działa już ponad rok i ma się dobrze. IP nigdy nie trafiło na żadną listę RBL.

 

O narzędziach nie pisałem, bo autor nie o to pytał, tylko o sam serwer wiec zakładam że ma soft realizujący wysyłkę (kolejkowanie, limitowanie itp.).

 

Jeżeli ktoś swój "milionowy" biznes opiera na tanich VPS-ach to jego sprawa jednak tu raczej chodzi o budżetowe rozwiązanie.

 

Wiesz to tak samo jak byś każdemu kentowi, który chce kupić samochód proponował najbardziej ekskluzywny model w salonie ale on chce auto którym będzie mógł dojeżdżać do pracy 5 dni w tygodniu (żeby był ekonomiczny w utrzymaniu i spełniał podstawowe funkcje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz to możemy dla Ciebie skonfigurować tak serwer VPS wg Twoich wymagań. Dla podniesienia skuteczności mailingu możesz zamówić dodatkowe adresy IP.

 

A może zamiast VPS bardziej Ci się opłaca zamówić serwer dedykowany, dodatkowo możesz zamówić też usługę administrowania przez naszych techników.

 

Serwery VPS:

http://hostit.pl/vps/

Serwery dedykowane:

http://hostit.pl/dedykowane/

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez bartosz.nowicki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Life,

kilka tys. newsletterów tygodniowo a mailing 80 tys od strzału to jest raczej spora różnica.

przy takim strzale rbl-e pewne na 1000% choćby to była najlegalniejsza baza z legalnych.

z Twoim newsletterem pewnie na większości hostingów problemów żadnych mieć nie będziesz, ale z takim mailingiem to już na pewno,

2500 zł. za drogo, ale widzę Bartosz z hostit rzucił ofertą, wnioskuję że dużo tańszą, w każdym razie poniżej vps wg mnie nic nie wchodzi w grę (chyba że allegro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już odpowiedniego dostawce. Wszystkie maile dochodzą. W ciągu trzech dni wysłałem 220 tyś maili i wszystko doszło o dziwo :D...

 

Angielskie WHT jest przydatne :D

Edytowano przez Kimi2007 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zdradzić jaki to serwer?

 

Również poszukuje serwera bez większych limitów, jednak nie mam dużych wymagań - max 60 tyś na miesiąc w formie zapytania, posiadam własna baze + oprogramowanie

 

 

 

 

prosze o oferty, rowniez od firm

 

 

Edytowano przez aragz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×