Skocz do zawartości

Polecane posty

Z przykrością muszę napisać opinię o działaniu hostit.pl, ale to ku przestrodze dla ludzi, którzy poważnie traktują swoję strony firmowe i dane.

Mam konto w hostit.pl od roku ostatnio zmieniłem abonament na serwer business za ponad 350zł, a więc jakość usług za taką kwotę powinna reprezentować już jakiś poziom.

 

To co spotkało mnie przed 3 dniami przeszło jednak moje najśmielsze najgorsze oczekiwania. Następiła unich długotrwała awaria, o której nawet mnie nie poinformowano.

W wyniku awarii utracili moje wszystkie dane, po 2 dniach mogłem dopiero zalogować się na konto ftp i jest ono zupełnie puste, na dodatek nie zadbali nawet o zmienienie domyslnego pliku i wyswietla się komunikat : "Poszukiwana strona nie istnieje lub został usunięta.", co oczywiście negatywnie odbija się na wizerunku firmy.

Strony były wysoko wypozyconowane i przez taką awarię już straciły mocno na pozycji. Obudowanie pozycji może zająć sporo czasu.

Gdy do nich pisałem w spraie awarii byłem zbywany lakonicznymi komunikatami, w dodatku okazało się, że nie mają żadnych kopii moich danych i tak moje konto od kilku dni jest zupełnie puste, jakiekolwiek prośby o przywrócenie kopii nie przyniosły żadnego rezultatu.

Dostałem tylko informację, że być moze uda się odzyskać pliki... po prostu paranoja.

 

 

Jeżeli zależy wam na waszych plikach i pozycjach stron warto mocno się zastanowić czy korzystać z usług hostit.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały update: Dane udało się przywrócić, ale niestety obsługa podczas awarii pozostawia sporo do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja hostuje na Piggyshare , tam nie było żadnych awarii jak do tej pory, serwis działa juz w kilkudziesięciu krajach podobno , a jak dzwoniłem na infolinię to obsługa okazała sie profesjonalna. Także jakbyś chciał zmienić hosting to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okazało się, że nie mają żadnych kopii moich danych i tak moje konto od kilku dni jest zupełnie puste,

I znowu to samo, wałkowanie wiele razy na forum. Backup należy robić także w własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spamują fora, również moje to dotknęło:

 

Witam Wszystkich

 

W dniach od 7 do 21 grudnia 2011 otrzymasz rabat 50% na dowolny serwer http://hostit.pl + domenę pl gratis.

 

Pamiętaj oferta świąteczna ważna do 21 grudnia do godziny 20:00

 

Właścicielem marki http://hostit.pl jest firma DUE:

ul. Odrzańska 11/12 I p.

50-113 Wrocław

 

infolinia: 801 000 437

Tel (71) 342 10

Fax (71) 724 22 16

 

NIP: PL894-24-67-191

REGON: 020144108

Czy tak zachowuje się poważna firma? Po czymś takim ODRADZAM jakikolwiek kontakt z tą firmą.

Edytowano przez zrio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy tak zachowuje się poważna firma? Po czymś takim ODRADZAM jakikolwiek kontakt z tą firmą.

 

Pawle, posiadasz u nas usługę, bo nie bardzo rozumiem co mają te dwie sprawy ze sobą wspólnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od roku z hakiem mam tam hosting, teraz stwierdzili że obciążenie generowane jest za duże, usunąłem modyfikacje, zostawiłem goły skrypt praktcyznie i co, po tygodniu znów dostaje powiadomienie, plus prośbę o zakup nowego "serwera". Z Google Analytics naliczyłem tylko 500 odwiedzin, czyli nic. Host za 180zł rocznie.

Czy ktoś jeszcze ma podobny problem z tą firmą?

 

post-3267-0-00232200-1345084512.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hostit.pl nie polecam nikomu, jako 3 letni klient w ich firmie nie dostałem nawet kopii zapasowych plików, po prostu odmówiono mi tłumacząc, że kopie zapasowe przechowują na innym serwerze.

Druga sprawa - obciążenie, dwie mizerne strony oparte o Wordpress i generujące odwiedziny rzedu 400 dziennie i odsłon x1.5 obciążały według ich statystyk niemal maksymalnie ich host STANDARD - za nota bene 200zł za rok.

Trzecia sprawa - fatalny support i co gorsze równie mizerne podejście do klienta. Kilka razy została strona unieruchomiona z powodu powyższych limitów. Nie otrzymałem żadnego kontaktu ze strony Hostitu ponadto moja strona została zablokowana i pojawiło się przekierowanie do firmy hostingowej. Na maile w ogóle nie odpowiadają, za to ślą faktury za usługi jakich nie zamawiałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×