Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zaksmok

Zewnętrzny serwer mailowy dla VPSa.

Polecane posty

Witam. Poszukuję jakiegoś dobrego rozwiązania do podpięcia maili. Obecnie korzystałem z google apps, ale mają ograniczenie do 10 kont. Potrzebuje jakiegoś pewnego rozwiązania.

 

- minimum 30 kont email na domenę

- minimum 1gb na konto

- możliwość podpięcia własnej domeny + domen dodatkowych

- aliasy

- catchall

- filtry antyspamowe

 

Najlepiej coś darmowego, a jak nie da rady to może być płatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat. Dla skryptu typu forum phpbb3 jak skorzystam z usług google lub ms to będę mógł za ich pomocą wysyłać np. maila do 1000 użytkowników czy tu są jakieś ograniczenia? Bo rozumiem, że ograniczenie do 10 kont to dotyczy maili na domenę typu kontakt@domena.pl. biuro@domena.pl itp.?

 

W ogóle to jestem w kropce bo nie wiem czy konfigurując swojego vps-a lepiej zainstalować serwer pocztowy na swoim vps czy skorzystać z zewnętrznego rozwiązania.

Edytowano przez Ganicjusz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zawsze polecam zewnętrzne serwisy, dzięki temu w razie przesiadki na inny serwer poczta jest nieruszana i w czasie przeprowadzki działa nieprzerwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tutaj musze podziekowac d.v - przy okazji tego tematu zobaczylem odpowiedz i przenioslem cala poczte na prokonto.pl nawet nie wiedzialem ze jest taka mozliwosc w dodatku za free :P a z vpsa moglem dzieki temu zwolnic sporo ramu bo juz nie potrzebuje pewnych uslug ;) thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to takie serwisy istnieją. Dzięki GMialowi i Prokonto mam jeden serwer z kilkunastoma stronkami w Wordpressie i innych "ciężkich" skryptach, który ma zaledwie 512MB RAMu i spokojnie daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy prokonto.pl ma jakieś "haczyki"? Na czym zarabiają, jeśli wszystko dają darmowo? Bo z tego co pobieżnie przejrzałem nie doklejają żadnych reklam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie doklejają reklam, ale od czasu do czasu wysyłają masowy mailing, to jest usługa o2.pl. Takie same konta, takie same zasady, jedynie z możliwością podpięcia własnej domeny.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można, to operator (o2.pl) rozsyła mailingi reklamowe do użytkowników swoich kont (w tym prokonto.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×