Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
WPNJ

Serwer pod mailing

Polecane posty

Witam.

 

Poszukuję hostingu do wysyłania mailingu. Liczba odbiorców w tym momencie wynosi blisko 80.000. Nie jest więc łatwo wysłać tyle wiadomości email.

Czytałem na forum kilka podobnych tematów, ale niektóre były z poprzedniego roku. Może się coś zmieniło i ktoś zaproponuje ciekawą ofertę.

W moim przypadku zapewne potrzeba VPS'a, tylko budżet wiadomo, że im mniejszy tym lepiej dla mnie.

Jest ktoś w stanie coś doradzić?

 

Pozdrawiam,

WPNJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastanawiasz się nad VPS. To na początek powinieneś zdecydować czy ma to być VPS root czy wolisz może zarządzany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli VPS to root.

A jeśli chodzi o pieniądze to nie wiem. Za granicą widziałem VPS'y w cenie do 200zł rocznie. W Polsce raczej ciężko będzie o taką cenę.

Kwota jak najmniejsza, bo chyba nie wiadomo jakiego VPS'a nie potrzebuje, a te mailingi będę wysyłał kilka razy w miesiącu.

Edytowano przez WPNJ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem właśnie waszą ofertę, w szczególności, że mam hosting w ViPower :)

Nie robicie problemów z wysyłką takich mailingów do użytkowników for?

Ostatnio zostałem wyrzucony z pewnej firmy, bo stwierdziła że rozsyłam spam. Natomiast uważam, że wysyłanie maili do ludzi, którzy wyrazili na to zgodę i mają możliwość wypisania się z subskrypcji nie jest spamem.

Edytowano przez WPNJ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomiast uważam, że wysyłanie maili do ludzi, którzy wyrazili na to zgodę i mają możliwość wypisania się z subskrypcji nie jest spamem.

No tak... ale jeśli twój usługodawca otrzymuje monity od tych ludzi, że oni to chyba jednak nie wyrażali na to zgody (klikając np. na przycisk SPAM w webkliencie), to cóż. Chyba to jednak jest spam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ludzie mogą mówić, że nie wyrażali zgody na to skoro wyrazili. Nie moja wina, że ludzie nie czytają regulaminów. Pretensje i zażalenia niech mają do samych siebie.

Ja nie ukrywam tego, że Ci którzy się zarejestrują na moim forum będą otrzymywać co jakiś czas wiadomości z reklamami na swoją pocztę.

 

Najbardziej jednak zirytował mnie olewczy stosunek firmy, która "podziękowała mi za współpracę". Pomimo moich tłumaczeń i próśb o uzasadnienie swojej decyzji nie otrzymałem od nich żadnej odpowiedzi. Ale to teraz nie miejsce na dyskusje na temat tej firmy, bo jeszcze miałbym coś do powiedzenia na ich temat.

Edytowano przez WPNJ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mechanizm jest taki: może i ci ludzie nawet są świadomi tego, że wyrazili zgodę na dostarczanie maili.

Ale myślą sobie - kliknę znacznik SPAM, to filtry antyspamowe wytną te wiadomości reklamowe i będę miał czystą skrzynkę. Jednak niektóre systemy, po pacnięciu przez użytkownika SPAM, to generują także abuse-report do usługodawcy, z IP którego ta wiadomość przyszła. Dodatkowo dorzucają to do bazy RBL, gdzie po odpowiednim skumulowaniu adres IP jest blokowany. No ale czasami nie tylko pojedynczy adres IP, bo niektórzy zaczynają wycinać całą podsieć, a niektórzy i nawet cały AS. Stąd też większość usługodawców nie chce użerać się ze ściąganiem swojej adresacji z różnych blacklist, więc takim osobom wolą podziękować.

 

PS: Spróbuj personalizować wiadomości i każdą podpisywać DKIM. Do tego wyraźne linki do wycofania się z subskrypcji - to powinno znacznie ograniczyć czułość różnych systemów wykrywania spamu.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już będę miał VPS'a to spróbuję wykorzystać ten klucz DKIM. Na razie muszę znaleźć odpowiedniego usługodawcę.

 

Dzięki za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×