Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
batonik

Parę pytań.

Polecane posty

Witajcie, na wstępie zaznaczę, że jestem jak na razie zielony w te klocki. Czytałem parę tematów w sprawie streamingu i wszystko wychodzi na tym, że najlepiej brać serwer dedykowany w OVH. No i tu nasuwa się pierwsze pytanie, w jaki sposób podłączyć nasz osprzęt, tj. kamerki, pulpit oraz głos do takowego serwera dedykowanego aby zacząć nadawanie relacji na żywo. Byłbym bardzo wdzięczny za nakierowanie na dobrą stronę w tej sprawie.

Następnie, jaki serwer dedykowany polecielibyście do nadawania przebiegu meczy z counter-strike'a + kamerki? Zakładając, że nadawanie oglądałoby maksymalnie początkowo 80 osób. Nie mówię tu o jakości HD, lecz przyzwoitej. Zaznaczyć chciałbym także, iż takie streamy nadawane byłyby sporadycznie w czasie trwania spotkań.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

To moze kupic specjalnie oferowane przez firmy pakiety TV? Np. w Radiohost.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Windows Media Video i Microsoftowski Media Encoder, który jest całkiem nietrafionym

Możesz podać jakieś logiczne uzasadnienie (poza tym, że na pełną solucję Microsoftową cię po prostu nie stać :) )?

 

Szczerze mówiąc, to do rozwiązań enterprise w dziedzinie streamingu to IMO produkty Real/Helix i Microsoftu były jednymi z najlepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Matmaxalez, pakiet TV, czyli w tym przypadku autopilot TV?

 

@Dj Mentos, z serwerami shoutcastu miałem styczność i chyba wiem o co chodzi, jeżeli chodzi o radio. W tamtym przypadku łączyło się za pomocą wtyczki od winampa do serwera shoutcastu. Teraz trzeba jedną z tych technologii i chyba wybiorę Icecast.

 

Widzę, że w moim przypadku serwer dedykowany raczej nie wchodzi w grę, ze względu na konfigurację.

 

Można by prosić jakieś propozycję firm zajmujących się streamingiem obrazu oraz dźwięku?

Nie chodzi mi tutaj o najwyższą półkę, bo z tego co widzę ceny są za wysokie.

Jak na moje wymagania chyba znajdzie się coś mniejszego i tańszego :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×