Skocz do zawartości
hicky

Tworzenie / Organizacja Lana

Polecane posty

Siemka, jak stworzyć lana . U nas w mieście nigdy nie było poważniejszej rozgrywki Lan.

Chciałbym zorganizować lana. Mniej więcej wyobrażam sobie to tak.

Wynajęcie sali konferencyjnej w hali sportowej, pozyskanie jednostek centralnych z osprzętem, pozyskanie sponsorów .

 

I teraz tu moje pytania.

1) Słyszałem piąte przez dziesiąte, jeżeli organizuję jakiś turniej to muszę zgłosić to do Urzędu Miasta .

 

2) Skąd pozyskać jednostki centralne ew. 'uśmiechnąć' się do Miejskiego Centrum Kultury o udostępnienie sali teleinformatycznej wraz z osprzętem.

 

3) Pozyskiwanie sponsorów, Iść osobiście zagadać czy napisać stosowne pismo i wyróżnić w nim co i jak .

 

4) Co do strony 'reklamy' to nie będzie problemów, ponieważ w internecie reklamę da się zrobić, a broszury i plakaty informacyjne mogę mieć po kosztach, tylko drukarnia.

 

Gdyby byłby ktoś w stanie wyjaśnić, byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Już widziałem podobny temat.

 

Nie ma gotowej recepty na organizacje. Ludzie którzy tworzą imprezy robią to nie z dnia na dzień tylko przez kilka miesięcy (mówie o większych imprezach).

 

Musisz na pewno zacząć z pół roku wcześniej no i musisz mieć na to budżet. Wszystko za darmo nie zrobisz.

 

Sprzęt, oświetlenie, muzyka, sala, kobiety (jak impreza to na całego) :) itp to kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to na temat organizacji nie wiesz praktycznie niczego i chcesz żeby ktoś Ci wszystko wytłumaczył?blink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na szybko, bo naprawdę zero informacji jest podanych - nie wiadomo, czy mowa o gimnazjalistach, licealistach, studentach, o firmie, czy o kole gospodyń wiejskich.

 

Kwestie:

- kim jesteś i z jakiego środowiska, zastanów się kogo możesz "wykorzystać"

- organizatorzy - kto organizuje, kto co robi, podział działań między członkami ekipy

- wielkość (ile kompów i uczestników)

- organizacja samych zawodów (jakie gry, kto z kim)

- sponsorzy to może dużo powiedziane, plus trzeba uważać, żeby zaraz jakaś menda z US nie zapukała

- zapewnienie bezpieczeństwa, legalności softu i skąd wziąć sprzęt, obsługi toaletowo-rzeźwiącej

- nagrody, profity dla organizatorów/partnerów/sponsorów/uczestników/zwycięzców

- pewnie jakaś strona internetowa, czyli promocja (+ plakaty, może do lokalnego radia uderzyć itd. itp.)

 

milion, milion rzeczy... tutaj w dużej części będzie ważne kim jesteś, kogo znasz i z kim możesz współpracować.

I przede wszystkim PO CO to wszystko, bo jak będziesz chodził po ludziach albo nawet montował plakat, to musisz mieć gotowe teksty i hasełka w stylu "pierwszy mega hiper turniej w <tu miejsce>! weź udział!" itd. itp., heh.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do terminu to planujemy ok. coś koło 2-3 tygodnia sierpnia bieżącego roku .

Kim jestem? Licealista w maju 18 - nastka

Organizatorzy ? Ja, Znajomy co ma firmę i sieć telebimów i ekranów ledowych z reklamami w mieście .

Co do wielkości no to 6 vs 6 . Gra popularna a może trochę dziecinna Counter-Strike 1.6 /

Co do sponsorów, to są pewne 2 firmy co sponsorują różne sensowne 'turnieje' . Firma budowlana, nie będę wymieniał nazwy . Popularna w moim mieście oraz lokalnyd duży ISP .

Co do obsługi, to planujemy się narazie rozejrzeć czy lepiej sala konferencyjna czy sala teleinformatyczna w MCK .

Bezpieczeństwo hmm.. Znajomy ma ojca na stanowisku kierownika oddziału służby ochrony osób i mienia, ale raczej nie będzie to potrzbnę.

nagrody, profity do ustalenia

Promocja, strona www, broszury do zrobienia w znajomym studiu graficznym, tylko koszta w drukarnii.

 

Kogo znam, hmm Wpływowego informatyka w mieście, sąsiada kierownika prywatnej rozgłośni radiowej, jak wyżej zaznaczyłem mamy w ekipie osobę co posiada sieć w mieście ekranów LED i telebimów.

 

Po co to wszystko? Dla rozrywki, i promocji, że Skierniewice to nie tylko Stolica nauk ogrodniczych xD

 

Edit

Co do przedziału do tak gimnazjalistów, licealistów.

Edytowano przez hicky (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No więc działaj...

 

Tylko licz się z kosztami (chyba że znajdziesz sponsorów na wszystko co bez doświadczenia jest bardzo trudne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imo w Counter-strike gra się przeważnie 1v1 2v2 3v3 lub 5v5 a nie ma 6v6. I twoje szeroko rozwinięte kontakty osobiste mnie przerażają naprawdę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rzeczywiście, masz bazę na duży event, ale też będzie przy tym dużo roboty... ale matura jak sądzę dopiero za rok, także możesz zacząć już teraz działać. Myślę, że powinieneś skompletować jeszcze ze 2-3 osoby. Trzeba będzie rozpisać to wszystko, pomyśleć nad miejscem, rozpiską wszystkiego, rozpiską przepisów, rozpiską dla partnerów/sponsorów, plakatami itd. Spora rzecz może z tego wyjść, fajna, ale też od groma roboty będzie. Uważaj na sprawy prawne, bo w tym kraju tylko czekają urzędasy, by kogoś obrobić z luk w przygotowaniach.

Na forum więcej ciężko powiedzieć, bo na odległość niewiele się doradzi. Teraz trzeba to wszystko po prostu poogarniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, masz bazę na duży event, ale też będzie przy tym dużo roboty... ale matura jak sądzę dopiero za rok, także możesz zacząć już teraz działać. Myślę, że powinieneś skompletować jeszcze ze 2-3 osoby. Trzeba będzie rozpisać to wszystko, pomyśleć nad miejscem, rozpiską wszystkiego, rozpiską przepisów, rozpiską dla partnerów/sponsorów, plakatami itd. Spora rzecz może z tego wyjść, fajna, ale też od groma roboty będzie. Uważaj na sprawy prawne, bo w tym kraju tylko czekają urzędasy, by kogoś obrobić z luk w przygotowaniach.

Na forum więcej ciężko powiedzieć, bo na odległość niewiele się doradzi. Teraz trzeba to wszystko po prostu poogarniać.

 

Co do prawa, to zapytam się Ojca czy mogę porozmawiać z jego 'firmowym' prawnikiem. Narazie w grupie mamy 4 osoby. Co do kosztów to narazie ja mam na przeznaczenie około 1500 zł . Jeszcze 2 osoba około 2 tys. Tylko on to taki potocznie zwany "lewus" . Teraz po świętach zaczynamy 'pracę' pełną parą.

 

 

imo w Counter-strike gra się przeważnie 1v1 2v2 3v3 lub 5v5 a nie ma 6v6. I twoje szeroko rozwinięte kontakty osobiste mnie przerażają naprawdę .

To jest wszystko do uzgodnienia.

// Dzięki wszystkim za informacje .

Co do sponsorów to będę planował na nagrody i koszulki. Z koszulkami nie będzie problemu, znajomy co ma "drużynę" w e-sporcie ma 2 sponsorów na koszulki, jednego lokalnego na miejscu i 2 z Bełchatowa. t

Teraz zostaje rozpisanie wszystkiego i robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko jedno mnie zastanawia, czamu tylko cs1.6 i czy masz licencje na 12-stu kontch steam. Nie wystarczy tylko jedno o ile mi wiadomo.

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No ale taki myk to chyba już średnio legalny jest : / heh

często ekipy robią tak, ze każdy przynosi swoją kopię... ba, z 10 lat temu w moim rodzinnym mieście robili LAN-party, ze każdy przynosił całego swojego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z WH, Aimem i pełno programów nie konieczne czitów ale wspomagających grę jak np. rozjaśnienie mapy na choćby de_train czy innych gdzie łatwo można się schować w ciemnych miejscach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No ale IMO lepiej zrobić jakiś reset ludziom i sprawdzać co jakiś czas, czy jest OK niż na piratach jechać... taka ciut meta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No ale o to chodzi w tej części dyskusji, że jak załatwić problem tylu kopii CS-a.

Skoro nie pirat, to po co iść offline...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ multilogowania Steam nie przepuści, ale jak będziesz w offline to masz oryginał, i nie jesteś połączony z serwerami Steam przez sam program. Ale w LANie chyba powinno dało się grać, tak myślę, i jest to prawie (99.99%) pewne ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

logowanie do steama możesz nawet blueconnectem puścić . A reszte po lanie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu chodzi właśnie jak się nie zalogować :)

Bo nie da się zrobić multilogowania na Steamie, wywala prośbę o hasło na jednym kompie, wpiszesz to wywala na drugim i tak w kółko, przynajmniej jak kiedyś testowałem to tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

każdy przychodzi z własnym kontem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu chodzi właśnie jak się nie zalogować :)

Bo nie da się zrobić multilogowania na Steamie, wywala prośbę o hasło na jednym kompie, wpiszesz to wywala na drugim i tak w kółko, przynajmniej jak kiedyś testowałem to tak było

To, że mam jedną licencję BOX na Windowsa, to raczej chyba nie upoważnia mnie do używania jej jednocześnie na wielu stanowiskach; porady z trybem offline to niczym crackowanie aktywacji właśnie takich windowsów.

Bo chyba używanie jednej licencji na wielu stanowiskach to raczej JEST piractwo.

A jakiekolwiek takie sztuczki na publicznym evencie raczej nie przejdą... bo wystarczy, że znajdzie się życzliwy, ewentualnie ciekawski i taki mały problem się z tego robi.

 

Ale cóż, łatwo wam tak sobie marzyć... Bo nawet w razie przysłowiowej "wtopy" to z racji wieku odpowiedzialność poniosą raczej prawni opiekunowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kafi

Co do kont Steam to będą na każdym stanowisku i o to się nie martwie.

 

Ale cóż, łatwo wam tak sobie marzyć... Bo nawet w razie przysłowiowej "wtopy" to z racji wieku odpowiedzialność poniosą raczej prawni opiekunowie.

Co masz na myśli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

IMO głupie by było, że na LANie nie można z kilkoma kontami się zalogować w jednej chwili... wtf?

Coś kombinujesz Toffik, tak jak kafi pisze - to pachnie piractwem.

Każdy loguje się na swoje i git...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kont Steam to będą na każdym stanowisku i o to się nie martwie.

To po co całe dywagacje o niemożności zalogowania się?

To co, Valve odcięło by sobie dostęp do mamony od graczy znajdujących się za jakimikolwiek NATami?

 

Co masz na myśli ?

Ano to, że jeśli jest to impreza masowa, to głowę nadstawia ktoś, kto jest wpisany jako jej organizator.

A z racji wieku (chyba <18) to raczej prawnie stać się nim nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×