Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Pozycjonowanie - poradnik

Polecane posty

A ze tak zapytam kto z was wie albo gdzie mozna znalesc konkretna liste informacli jakie maja wplywa na to ze strona znajduje sie na danej pozycji a nie innej. Wiadomo ze Page rank, backlinks czy domain authority ale co konkretnie sklada sie na te czynniki. Ktoś ma pojecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo ze Page rank, backlinks czy domain authority ale co konkretnie sklada sie na te czynniki. Ktoś ma pojecie ?

PR nie ma nic do rzeczy. Możesz mieć i PR=6,7.8,9,10 ale co to ma do pozycji? Backlinks? przede wszystkim jakość bl a nie ilość (jak kilka lat temu). Po nowych zmianach link ze stopki z danej strony i jej wszystkich podstron straciło całkowicie sens. Tego typu sposobem można co najwyżej zafiltrować domenę. Tematyczne linki, z treści, najlepiej tylko z kilku artykułów i strony głównej, z różnych serwisów, duża różnorodność.

 

Przede wszystkim na pozycję wpływa treść (Content is King), unikalny kod strony a nie wałkowany miliony razy darmowy szablon również ułatwia sprawę. Stałe tematyczne linki różnego pochodzenia z mocnych stron, trochę linków rotacyjnych nie powinno zaszkodzić, różnorodność anchorów...

Bardziej formalne- wskazówki / wytyczne Google

 

gdzie mozna znalesc konkretna liste informacli

Konkretnej nie znajdziesz ale zapraszam na forum PiO, po przekopaniu się przez tysiące tematów znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Panowie, potrzebuję rady fachowców.

Chce wypozycjonować portal i forum pod np. portal.pl

Czy mogę postawić zaplecze na subdomenie np. Strona.portal.pl ? Będzie to miało efekty ? Mam jeszcze do wyboru domenę, załóżmy rower.pl i postawie 10 zapleczówek na np. Strona1.rower.pl strona2.rower.pl. I zapleczówki *.rower.pl odnosiły by się do portal.pl

Oczywiście różne ip, unikalne artykuły. Które rozwiązanie da lepsze efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chce wypozycjonować portal i forum pod np. portal.pl

Czy mogę postawić zaplecze na subdomenie np. Strona.portal.pl ? Będzie to miało efekty ?

To nie ma najmniejszego sensu.

 

Zaplecza

- Stawia się na innej domenie

- Na innym hostingu

- Najlepszy byłby hosting z unikalnymi IP ewentualnie hosting seo

Kup w dropped 10 domen regionalnych x 10 subdomen = 100 stron zapleczowych. Na każdym 10 tekstów po 1000 znaków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję rady fachowców.

Chce wypozycjonować portal i forum pod np. portal.pl

Czy mogę postawić zaplecze na subdomenie np. Strona.portal.pl ? Będzie to miało efekty ? Mam jeszcze do wyboru domenę, załóżmy rower.pl i postawie 10 zapleczówek na np. Strona1.rower.pl strona2.rower.pl. I zapleczówki *.rower.pl odnosiły by się do portal.pl

Oczywiście różne ip, unikalne artykuły. Które rozwiązanie da lepsze efekty?

 

Nie będzie to wyglądać naturalnie dla robota, na sub domenie postaw 1 katalog resztę na innej domenie.

Fachowcem nie jestem ale kilka domen w top 1 miałem :lol: :lol: btw poczytaj o farmach linków jak je tworzyć black hat seo itp

Edytowano przez Szpieggrupa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Domena:

Dobrze dobrana domena, dobrze jest stosowanie domen dla przykładu:

slowo-klucz.pl

slowoklucz.pl

slowo.klucz.pl

slowo.klucz-slowo.pl

 

W kontekście zmiany algorytmu EMD nie jest to dobra praktyka. Więcej informacji tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

SWLe to kiepski pomysł na pozycjonowanie moim zdaniem. Nigdy z nich nie korzystałem i nie będe.

Jeśli wiesz do czego swl-e wykorzystywać to nie jest taki głupi pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz do czego swl-e wykorzystywać to nie jest taki głupi pomysł.

 

Do depozycjonowania konkurencji? :ph34r:

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W celu podniesienia swojej wiedzy z zakresu pozycjonowania zapisałem się jakiś czas temu na ten nowy kurs od Lexy (z jej bloga). Kolejne części przychodzą do mnie w pdf-ie. W sumie otrzymałem 3 z 8 planowanych. Sam kurs całkiem interesujący. Lexy pisze w nim na przykładzie z branży ecommerce o tym jak zbadać konkurencje, ile pracy musimy włożyć w to aby ją przeskoczyć. Drugi rozdział porusza tematykę linków przychodzących - temat istotny w świetle filtrów które wiele stron otrzymało za nienaturalne linki. W części trzeciej omawia jak dobrać optymalne frazy na które warto się pozycjonować i które wygenerują największy ruch. W każdy rozdziale Lexy prezentuje mega dużo narzędzi (nie będę ich wymieniał, ponieważ szanuję jej pracę jaką włożyła w napisanie tego kursu). Opisuje na co zwracać uwagę a co jest mało istotne. Narzędzia - to jest klucz - ponieważ obecnie jak nigdy wcześniej trzeba dbać o naturalność i dywersyfikacje linków bo inaczej dostajemy po łapkach ;/ Kurs dobry, dla każdego kto chce pracować, pracuje lub interesuje się SEO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Od pewnego czasu udostępniam darmowy kurs / poradnik związany z pozycjonowaniem. Jest to oczywiście kurs, który został podzielony na 13 maili.

 

W niniejszym poradniku postaramy się wyjaśnić, czym jest pozycjonowanie, optymalizacja oraz wszystkie zagadnienia związane z nowoczesnym marketingiem internetowym, który wykorzystuje różne media w jednym celu - aby promować strony internetowe. Dzięki podstawowej wiedzy każdy będzie mógł rozpocząć własną kampanię internetową, lepiej zarządzać istniejącymi już zasobami internetowymi i lepiej przygotowywać się na trendy dyktujące warunki w internetowym świecie. Poradnik skierowany jest do osób, które chcą postawić pierwsze kroki na arenie SEO oraz do tych, którzy szukają uzupełnienia wiedzy związanej z internetowymi podwojami.

 

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kliknięcia w poniższy odnośnik:

 

Kurs / Poradnik Pozycjonowania i SEO

 

 

 

Pozdrawiam

Jakub Brożyna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzialam w internecie od 3 lat, i dalej wszystkiego dobrze nie rozumiem, ale wszystko jest git bo ciaglesie ucze :);) tylko czasami dluzej czekam na efekty pozycjonowania przez cos poro trace zysku, i chyba ktos mi wrzuca jakies linki ze mam filtr na strone i ona automatycznie spada w google na slabsze pozycje, i chodzi mi o to czy moge dowiedziec sie jakos kto np takie cos robi, i gdzie sie znajduje i skad bylo wykonywane dane zadanie po adresie ip? czy cos? po prostu nie jest to legalne jezeli ktos cos robi na czyjas nie korzysc nawet w internecie, a chcialabym zlozyc sprawe o odszkodowanie w sadzie cywilnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzialam w internecie od 3 lat, i dalej wszystkiego dobrze nie rozumiem, ale wszystko jest git bo ciaglesie ucze :);) tylko czasami dluzej czekam na efekty pozycjonowania przez cos poro trace zysku, i chyba ktos mi wrzuca jakies linki ze mam filtr na strone i ona automatycznie spada w google na slabsze pozycje, i chodzi mi o to czy moge dowiedziec sie jakos kto np takie cos robi, i gdzie sie znajduje i skad bylo wykonywane dane zadanie po adresie ip? czy cos? po prostu nie jest to legalne jezeli ktos cos robi na czyjas nie korzysc nawet w internecie, a chcialabym zlozyc sprawe o odszkodowanie w sadzie cywilnym

 

 

Polecam przeanalizować profil linkowy w narzędziach dla webmasterów ( obecnie Search Console) a następnie linki które są podejrzane zgłosić poprzez narzędzie "Zrzekanie się linków przychodzących" : https://support.google.com/webmasters/answer/2648487?hl=pl

 

Filtr nie koniecznie wynikać musi z działań konkurencji, może być również przyczyną własnych działań. Dlatego warto przeanalizować profil linkowi i sprawdzić czy linki nie pochodzą z miejsc o niskiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×