Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Pozycjonowanie - poradnik

Polecane posty

Gość

Google lubi ładować filtry za pozycjonowanie na jedną lub dwie frazy. Także jak możecie, to na kilka słów kluczowych.

 

Filtr, to oczywiście wtedy, gdy witryna leci z pozycji 10 na 300.

 

Ban jest wtedy, gdy po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy: " site:naszadomena" nie otrzymamy żadnych rezultatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jeśli zadajesz to pytanie to zapomnij o e-weblinku ;) (Bez obrazy). Rotacyjne jak najbardziej ale trzeba umieć stosować.

 

W każdym razie najważniejsza jest równowaga, problem jest gdy linków z rotacji jest dużo więcej niż stałych wtedy po update może być płacz (mówię z własnego doświadczenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

korzystając z linkme miałem zbyt duża ilość linków i dostałem filtra na frazy, teraz chce to ostrożniej stosować, i jak dziala publinker wystarczy normalny server czy vps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Co do publikera to dodaje automatycznie do katalogów i precli, działa bardzo ok (sam mam 2 licencje).

 

Natomiast gdzie to uruchomić to na wielu hostingach seo pozwalają, a w innych przypadkach lepiej wysłać maila czy nie będzie problemy.

 

Tak czy inaczej trochę obciąża serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Zdecydowanie tak, natomiast ze względu na koszty i obsługę można poszukać zwykłych hostingów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa porada: kupuj tylko domeny najwyższego poziomu. Obserwuje spory spadek pozycjonowania domen z nie NASKowych registrarów (wroc.pl, poznan.pl, lodz.pl). Większość witryn wypadła z wynikow wyszukiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie trochę związane z tematem domen (czy takie działania dają efekty czy to jest strata siły i czasu):

1) jak wygląda temat pozycjonowania na darmową subdomenę?

2) jak google widzi sprawę naprzykład gdy mamy jakiąś stronę z końcówką .pl ale chcemy zrobić do niej przekierowania np z domeny .info, org.pl itd

3) mamy domene .pl i chcemy zrobić np kilka przekierowań do niej z darmowych subdomen

 

Zaintrygowało mnie to lecz nigdzie w necie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Nowa porada: kupuj tylko domeny najwyższego poziomu. Obserwuje spory spadek pozycjonowania domen z nie NASKowych registrarów (wroc.pl, poznan.pl, lodz.pl). Większość witryn wypadła z wynikow wyszukiwania.

 

Jeszcze nie wszystkie, obecnie wspólnym mianownikiem jest duża liczba subdomen. Ja osobiście lece na domenach funkcjonalnych.

 

A ja mam pytanie trochę związane z tematem domen (czy takie działania dają efekty czy to jest strata siły i czasu):

1) jak wygląda temat pozycjonowania na darmową subdomenę?

Pomysł dobry ale pod spam. Jeśli robisz coś na porządnie to lepiej mieć nad tym kontrolę (tyczy się też darmowego hostingu). Natomiast darmowa subdomena np. login.home.pl jest bardzo dużą korzyścią :) Jednak od darmowych bym uciekał.

 

 

2) jak google widzi sprawę naprzykład gdy mamy jakiąś stronę z końcówką .pl ale chcemy zrobić do niej przekierowania np z domeny .info, org.pl itd

 

Co masz na myśli? W zależności od kilku rzeczy np. treści domena przekierowana przenosi pozycje.

 

 

3) mamy domene .pl i chcemy zrobić np kilka przekierowań do niej z darmowych subdomen

 

Zaintrygowało mnie to lecz nigdzie w necie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie

Normalnie działa, wpisz sobie w google "pozycjonowanie przez 301" ;)

 

Generalnie przenosi "całą" moc i pozycje na nową stronę.

 

Jak masz np.

 

hosting.twojadomena.pl* pozycja #2 na "hosting"

kolokacja.drugadomena.pl pozycja #4 na "kolokacja"

 

i chcesz zrobić przekierowanie na hosting-i-kolokacja.pl

 

To zakładając, że na hosting-i-kolokacja.pl jest treść o hostingu i kolokacji to hosting-i-kolokacja.pl pojawi się na pozycji #2 na "hosting" i #4 na "kolokacja".

 

Oczywiście nie zawsze jest tak różowo ale w uproszczeniu tak działa.

 

 

*(darmowe działaja tak samo ale tutaj potrzebne wyjaśnienie od Ciebie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa porada: kupuj tylko domeny najwyższego poziomu. Obserwuje spory spadek pozycjonowania domen z nie NASKowych registrarów (wroc.pl, poznan.pl, lodz.pl). Większość witryn wypadła z wynikow wyszukiwania.

 

http://www.google.com/support/forum/p/Webmasters/thread?tid=2352db94fd6ebdc0&hl=pl

 

Google powoli bierze się za spam.

 

Moja rada: stawiać tylko wartościowe zaplecze.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Żeby była jasność spam to spam, a zaplecze to zaplecze :)

 

Czym szybciej to wszyscy zrozumieją tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czym jest zaplecze z punktu widzenia użytkownika końcowego wyszukiwarki, jak nie wielkim spamem, którego wiele stron musi "przetwarzać", zanim znajdzie wartościowy website o tym, czego szuka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czym jest zaplecze z punktu widzenia użytkownika końcowego wyszukiwarki, jak nie wielkim spamem, którego wiele stron musi "przetwarzać", zanim znajdzie wartościowy website o tym, czego szuka?

 

SPAM to nie jest informacja, którą użytkownik nie jest zainteresowany....

 

Zaplecze to niekoniecznie tysiące wordpressów, a często są to wortale tematyczne, serwisy informacyjne powiązane ze stroną docelową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym samym został poruszony kolejny wątek: Czy zaplecze jest lepsze tematyczne, czy też to nie ma znaczenia? Pytanie może także brzmieć: jaki link jest lepszy: tematyczny czy to nie ma znaczenia?

 

Odpowiedź: Każdy pozycjoner ma swoje zdanie na ten temat, nie ma obecnie wyrobionego jasnego stanowiska w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tematyczny link ma większego kopa niż nietematyczny. Wystarczy umieścić link w katalogu ze złą kategorią. Zero kopa;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pozycjonowaniu to chyba nie ma frazy "nic nie dają" - zawsze dają coś. jednakże moim zdaniem - tematyczne mają większą wartość i dużo lepsze są linki tematyczne niż nietematyczne. Niefortunnie napisałem "zero kopa" a wcześniej poprawnie użyłem "mniejszego kopa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Zaplecze: zwykła, porządna strona, która daje korzyści odwiedzającemu

spam (w rozumieniu SEO): syf, który nie daje korzyści odwiedzającemu

 

Tematyczność linku:

na chwilę obecną można powiedzieć, że nie ma znaczenia czy link jest tematyczny czy nie.

 

Natomiast warto robić w zbliżonych kategoriach tematycznych jeśli nie jest to spam choćby na przyszłość.

 

Sam testów nie przeprowadzałem, ale do póki działają linki z każdego możliwego syfu to tezę o tematyczności olewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pojawia się kolejna kwestia:

 

Jeśli tworzymy zaplecze tematyczne, to link nie tylko będzie dawać "kopa" w serpach, ale także może generować ruch bezpośredni, dlatego warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Dokładnie, pewnie jeszcze kilka innych plusów by się znalazło.

 

Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo zaplecza bo to daje nadzieje na stabilność wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam tematyczność zaplecza niema znaczenia, ważne jest to na jakie frazy linkujesz dane zaplecze... Im bardziej zbliżone z tematyką serwisu docelowego tym większego kopa dostajesz... Najlepsze zaplecze to takie, które zarabia na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×