Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marlonk

Przerobienie panelu DA

Polecane posty

Witam,

 

chce się dowiedzieć jakie są możliwości zmiany/przerobienia lub modyfikacji DirectAdmina abym miał możliwość zarządzania IP domenami na koncie?

 

Chce uzyskac taki efekt http://img340.imageshack.us/i/beztytuuhgk.jpg/

 

wykupione dodatkowe IP i w tej chwili moge je przydzielac tylko dla poszcegolnych kont (nie domen) w DA. Skutkuje to tym, że dla kazdej domeny musze zalozyc osobnego usera co dla kilkudziesieciu domen jest uciazliwe. Chce miec mozliwosc podpiecia IP do konkretnej domeny w obrebie mojego usera.

 

Czy orientujecie sie jaki jest tego koszt i mozliwosci?

Edytowano przez marlonk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypisujesz wszystkie IP do danego konta a potem masz w konfiguracji domeny możliwość przypisania IP do konkretnej domeny.

Edytowano przez regdos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy to jest tak banalne jak mi się wydaje?

 

Rozumiem, że chodzi o to, że loguje się do panelu usera w DirectAdminie

 

-> wybieram domene i przechodze do jej panelu

 

-> tam wchodzę w "Zarządzanie strefą DNS"

 

-> i tutaj dla domeny głównej i jej subdomen (i pytanie czy dla domeny glownej i subdomen moge ustawic w tym miejscu różne IP?) mogę zmienić ustawienia IP, które są do nich przypisane w panelu na takie IP, które mam wykupione?

 

i już? ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Wchodzisz konfigurację domen

http://twojadres:2222/CMD_ADDITIONAL_DOMAINS i klikasz na daną domenę i tam pojawi się opcja przypisania IP do domeny.

 

http://www.pomoc.jupe.pl/content/5/74/pl/jak-zmieni%E6-ip-strony-umieszczonej-na-serwerze-jupepl-.html tam masz to opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

regdos: No właśnie tam szukałem na początku.. i niestety w moim DA nie ma tam nic do zmiany IP dla domeny. Stąd moje dalsze kombinacje.

 

www.ionic.pl: Wersja Panelu DA 1.38.0. I teraz pytanie jaka wersja DA pozwala na takie zmiany IP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To najnowsza wersja i obsługuje dodawanie IP dla domen.

Na pewno masz przypisane te dodatkowe IP do tego konta gdzie chcesz przypisywać IP do domen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to najnowsza wersja. To może inaczej. Loguje się do panelu Admina serwera, przypisuje do resellera wszystkie IP. W koncie resellera mam usera i do niego moge przypisac tylko jedno IP z listy rozwijanej (na liscie oczywiscie mam wszystkie IP ale moge wybrac tylko jedno i je zapisac i przypisac do usera). Moze tutaj gdzies popelniam blad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ip z poziomu resellera muszą być shared,

dodajesz je do usera jako dodatkowe nie jako z listy nr1 owned (czyt. nie zmieniasz IP userowi) a dodajesz mu dodatkowe w edycji usera pozycja druga od góry jesli chodzi o IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zrobiłem jak piszecie. Opisze jednak po kolei co i jak u mnie wyglada:

 

U admina wszystkie IP wskazują na resellera i są jako shared. W pakiecie resellera mam 32 IP (zgadza sie) i zaznaczone, ze Współdziel IP Serwera Zezwól Resellerowi na tworzenie stron z IP serwera.

 

W koncie resellera mam wszystkie IP jako shared. Wchodze w liste uzytkownikow, wybieram usera, wchodze w modyfikuj użytkownika i mam drugie od góry "Zmień IP Użytkownika" i "Ustaw IP na" a tam liste rozwijana gdzie moge wybrac IP. Na liście IP sa oznaczone jako shared. Jesli wybiore IP z listy i zapiszę to nadpisuje sie IP dla wszystkich domen. Nie widzę nigdzie w tym miejscu możliwości dodania (nie zmiany) IP.

 

Czy coś pominąłem? A może zaglądam nie w to miejsce co trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W reselerze gdy dodajesz/edytujesz użytkownika dodajesz tam kolejne IP przypisane do tego użytkownika:

post-6369-0-90682900-1302176636.jpg

 

Widzisz jest opcja Dodaj dodatkowe IP i z niej korzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i problem w tym, ze tego tam nie ma... tak jak myślałem. Dobrze zrozumiałem wszystko tylko u mnie nie ma takiej opcji. To co ja widze wyglada tak:

 

beztytuusn.jpg

 

 

http://img850.images...beztytuusn.jpg/

 

I pytanie co teraz? Licencja jest najnowsza z tego co widze... a tej opcji z IP nie ma.

Edytowano przez marlonk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pokaż konfig ip w zakładce reseller i w zakładce admin

 

Nie chce pisać na prv bo może to się komuś przyda w przyszlosci więc zadam swoje lamerskie pytanie tutaj ;)

 

 

Czy chodzi Ci o screen z ustawien "Zarządzanie adresami IP" dla admina i resellera czy o cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wersji 1.37 w configu DA potrzebne jest włączenie opcji unified_ftp_password_file, żeby zmiana IP była widoczna. U marlonka tego nie było. Z tego co rozumiem sprawia to przy okazji, że główne konta FTP mają loginy w formie user@domena i trzeba dokonać konwersji loginów.

 

http://www.directadmin.com/features.php?id=1134

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i działa to co napisał Patryk : ) Może przyda się to też i innym, którzy będą mięli ten sam problem.

 

Dziękuje Wam za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×