Skocz do zawartości
Marcin K

VPS - brak połączenia ze światem

Polecane posty

Witam!

 

Posiadam w abonamencie serwer VPS postawiony na OpenVZ, nie wiem czy jego parametry są istotne, ale tak:

 

RAM 1GB/ 2GB(burst) podczas działania serwera zajęte jest 670MB momentami dochodzi do 810MB

 

DYSK 20GB

 

Procek 50%

 

Debian 6

 

 

 

 

Serwer ma taką przypadłość, że co pewien czas znika z neta. Wszystkie podpięte domeny pokazują "It Works". Brak całkowitego kontaktu(www, ssh, etc.), jedynie do systemu można się dostać poprzez konsolę z panelu OpenVZ. Po wejściu w konsolę i próbie ping-owania zewnętrznych adresów IP jest komunikat upłynięcia czasu żądania.

 

Na początku byłem przekonany że widok "It Works" jest pewnie winą u mnie na serwerze, więc postanowiłem zmienić wszystkie komunikaty na serwerze na własne udziwnione, lecz komunikat nie uległ zmianie. Restart VPS-a też nic nie daje.

 

VPS potrafi wrócić samoczynnie po kilku godzinach, w logach nic ciekawego też nie znalazłem.

 

 

 

 

Już teraz podchodzę do tego z czystej ciekawości(bo hostowane serwisy nie mają dużego priorytetu), co może być tego przyczyną. Macie może jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Ja bym jednk dokładnie przeanalizował logi. Z niczego się to nie bierze.

Stawiam na iptables

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś być może posiada VPS/inną ciekawą usługę o tym samym adresie IP, przez co takie dziwne kwiatki mogły by powstawać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem iptables, domyślnie ma on zablokowane wszystkie porty z wyjątkiem otwartych najważniejszych już wpisanych w regułę IspConfig.

 

Podczas tego momentu, gdzie nie mam dostępu do VPS-a, jest możliwość do logowania po ssh na porcie 22(u siebie mam inny port) czyli tak jak wspomniał kafi, wygląda to jakby inny VPS był na adresie IP przydzielonym dla mojej usługi.

 

Hmm.. to by znaczyło chyba, że sam sobie z tym raczej nie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. to by znaczyło chyba, że sam sobie z tym raczej nie poradzę.

 

No nie.. musisz napisać do swojego usługodawcy, że taki problem występuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

usługodawca podaje informację o przypuszczalnych błędach u mnie w vhostach, choć objawy na to by nie wskazywały, stąd też temacik na forum, bo sam jestem ciekaw, jaka może być tego ukryta przyczyna.

Edytowano przez Marcin K (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No raczej on jest od rozwiązania tego problemu. A jak mu się nie spieszy to zmień firmę.

Podczas padu jak się łączysz po ssh to powinieneś miec inny fingerprint serwera. Więc pokaż mu, że one się różnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×