Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
manta4

Parametry servera do streamingu

Polecane posty

Witam,

Przeglądałem ten dział w miarę dokładnie,ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.

Chciałbym podłączyć do netu obraz i dźwięk z 2 kamer IP, umieścić to na lokalnej stronie i udostępnić innym.

Chcę,żeby obraz był płynny a nie jpeg, na żywo i kamery będą pracować cały czas.

Z tego co wiem muszę mieć server dedykowany lub VPS ,który ma łącze ok. 100Mb/s i odpowiedni transfer.Przypuszczam,że będę korzystał z Adobe FMS. Nie wiem jednak jak określić parametry jednego lub drugiego servera zakładając,że jednocześnie może być do 100 użytkowników on-line.Chodzi mi o określenie potrzebnej przestrzeni dyskowej,RAM,procesora i przede wszystkim transfer miesięczny.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosyć kluczowym aspektem potrzebnym do oszacowania tego jest to, jakie parametry ma obraz z tych kamer - rozdzielczość, ilość klatek na sekundę (framerate per second) i ogólny bitrate strumienia.

Pytanie, czy owy serwer ma być tylko rozsiewczy (na żywca transmitujący kamerę bez żadnej obróbki), czy też ma działać jako transkoder (mniejsza rozdzielczość, a może kilka rozdzielczości w zależności od łącza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy chciałbym użyć kamer 1,3Mpix dających rozdzielczość 1280x1024.Dla uzyskania płynnego obrazu,z tego co mi wiadomo, musi być co najmniej 25kl/s dlatego biorę pod uwagę takie, które to zapewnią,czyli dające też 30kl/s oraz kompresję w H.264. Z uwagi na fakt,że posiadam łącze z uploadem 1Mb/s to myślę,że wystarczy do płynnego obrazu i dźwięku z tych 2 kamer, ale czy wystarczy na tą rozdzielczość SXGA to nie wiem. Może będzie trzeba dać mniejszą,ale nie chciałbym schodzić niżej niż VGA.Zdaję sobie też sprawę,że odbiorca będzie miał łącza o różnym dawnload. Dlatego prosiłbym o analizę dla serwera dającego tylko obraz on-line i również takiego dającego możliwość wyboru rozdzielczości dostosowanej do łącza odbiorcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×