Skocz do zawartości
fod

Netbook - wybór

Polecane posty

witam,

 

przymierzam się do zakupu kompa. zależy mi głownie na mobilności, ale też z wydajnością, żeby nie było najgorzej. używałem przez jakiś czas 10,1 calowego msi, jednak ekran jest nieco za mały jak dla mnie, 15 to znowu za dużo. znalazłem taki o sprzęcik:

 

ASUS EeePC 1215N

 

http://pl.asus.com/product.aspx?P_ID=HrglRhH8D60Rmlv3

 

prosiłbym o opinie jeśli ktoś miał z nim do czynienia lub też inne propozycje o zbliżonych parametrach i cenie (do 2 tys. zł.).

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macer

Mam 1015PN, to to samo tylko z mniejszym ekranem :)

Ogólnie bardzo fajnie, bez problemu odpalam takie gry jak: Extreme Tux Racer, Tux Kart i inne o nie za dużych wymaganiach :)

Filmy Full HD też bez problemu odtworzysz :)

Zdecydowanie warto brać :P!

 

PS. ten 10 calowy ekran zaczyna mnie powoli denerwować. Dobrze że mam MacBooka 13" pod ręką bo bym zwariował chyba :)!

Edytowano przez macer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam Winda U230, dwa rdzenie, dorzuciłem RAMu do 4GB i jak się załaduje i chwilę pochodzi to jest naprawdę rewelacyjny.

 

Ten Asus wygląda świetnie i w sumie zgadza się z moimi przesłankami przy wyborze netbooka.

Moje zalecenia:

- szukaj bez systemu (będzie ciężko, ale warto - 7 SE to i tak dziadostwo)

- 2 rdzenie podstawa

- 12 cali minimum, fajne 13tki widziałem wczoraj w Sferisie (www.sferis.pl)

- RAM 2GB, wtedy dorzucasz 2GB, sys 64bit i jest bombex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajne 13tki widziałem wczoraj w Sferisie

Co one tam robiły? :P Jak zauważysz 18tki, to daj cynka :)

 

Może i mobilne są te małe netbóczki. Ale komfort pracy wg mnie nie jest szałowy. Posiadam eeepc 901, do pracy przy sieci się nadaje. Są fajne Lenovo 14''', ale nie w tej cenie co podałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie no 901 to chyba z 9 calami jeszcze? To naprawdę mini, tyci tyci ekranik... od 12 cali zaczyna się życie : ) a wspomniane 13tki (dokładnie chyba 13,3) to naprawdę fajny sprzęt był.

 

Oglądałem te sprzęty i, cholera, ten efekt "ale fajne, chcę to" lekko mi się wzniecił. Ale ja poczekam na kolejną generację, moja 230tka spoko daje radę. I do pracy i do biura i nawet giery idzie zapuścić, oczywiście najlepiej z zasilaniem sieciowym, ale ja np. oprócz 2-3h filmów w pociągu więcej nie oczekuję w kwestii bezprzewodowości.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na 30m kominie ciężko byłoby otworzyć większego netbooka. Raz kumplowi 15'' wnet zwiało :P Do tego jest dobry ten mały laptopek. Ale do niczego więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

Potrzebował bym netbooka który jak najdłużej pracuje na baterii. Przynajmniej 8h ,dało radę by coś takiego znaleźć ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Winda U230, dwa rdzenie, dorzuciłem RAMu do 4GB i jak się załaduje i chwilę pochodzi to jest naprawdę rewelacyjny.

 

Ten Asus wygląda świetnie i w sumie zgadza się z moimi przesłankami przy wyborze netbooka.

Moje zalecenia:

- szukaj bez systemu (będzie ciężko, ale warto - 7 SE to i tak dziadostwo)

- 2 rdzenie podstawa

- 12 cali minimum, fajne 13tki widziałem wczoraj w Sferisie (www.sferis.pl)

- RAM 2GB, wtedy dorzucasz 2GB, sys 64bit i jest bombex

 

W kilku sklepach internetowych widziałem bez systemu, a cena między 2GB a 4 różniła się w granicach 50 zł., więc na pewno od razu biorę z 4GB RAMu i myślę, że cena niecałe 1,7 koła też jest dobra. Jeśli chodzi o sam wygląd to nie znalazłem konkurenta.

 

Może wiecie coś o nadchodzących modelach? Warto poczekać jeszcze trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Już kiedyś o czekaniu pisaliśmy... nie warto : ) tzn. inaczej - podczas czekania i tak czegoś potrzebujesz (jak nie potrzebujesz, to nie kupuj : ), wiec to czekanie to będzie w nieskończoność.

O ile kiedyś te 9-10calowe jednordzeniowce z 1GB RAM to była średnia radocha, to teraz te netbooki to naprawdę spoko sprzęt. IMO nie warto aż tak czekać, ale warto sensownie kupić, by nie wydać kasy na coś starszego.

 

Pienio69 to najlepiej kupi 9-10 cali, nawet poszukaj staroci z Atomem i dyskiem SSD, do tego dokup 6 lub 9-komorową baterię (o ile to jest, trzeba poczytać i poszukać takiej konfiguracji) i wtedy koniec końców Windows XP, 1GB RAM, dysk SSD (pewnie 4-6GB ; ) na 9 calach Asusa wczesnego z dużą baterią powinno dłuuugo działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie najbardziej opłaca się brać netbooki na APU AMD http://www.amd.com/p...ltrathin.aspx#3 E-350 - wydajność o WIELE lepsza niż Atom + ION2 a cena albo ta sama albo nawet ciut niższa.

własnie słyszałem ostatnio o tych AMD, ale czy może ktoś polecić jakiś konkretny sprzęcik na tym układzie? parametry podobne do asusa, którego podałem. cena może być wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Asusa Eee, ja mam model 1005PX i fajnie wszystko chodzi, jedynie ram jest obowiązkowy. BO 2 tygodniach używania na kolanach ekran trochę się opiera na nogach i jak piszę trochę skrzypi, ale mi to tam bardzo nie przeszkadza.

Na alledrogo są bez systemów dosyć często.

 

A mam pytanie, ile max ramu wchodzi do 1005PX nie wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma nic w cenie 1200zł tak jak obiecywano przed premiera (netbooks under 300$ czyli z podatkami to powinno wyjść 1200plnów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.balta.pl/notebooki/opis.php?ID=49294 ja mam dokładnie to. Minusem Asusa jest to że ma mały zakres odchylenia ekranu. Ponad to dłuugo męczyłem się z instalacja systemu. Trzeba było dwie rzeczy zmienić w BIOS. Na baterii chodzi z WI-FI ok 5 do 5,5 h.

Ogólnie fajny, dużo wygodniej pracuje się na 12 cali niż na 10.

Można sobie wymyślać z modelami laptopów, gorzej z ich dostępnością na rynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z instalacją problemów nie miałem, podałem usera, hasło i z 30min się instalowało, w końcu demon szybkości to to nie jest, ale jak dołoże do 2GB RAMu będzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z netbooków polecam sprzęciki Samsunga, mam jeden z ich jeszcze starszej generacji, tzn NC10 i sprawuje się b.dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×