Skocz do zawartości
Hagen

Konfiguracja poczty przy stronie na zewnętrznym serwerze

Polecane posty

Bardzo potrzebuję pomocy w konfiguracji serwera/konta.

 

Od dwóch dni próbuję dodzwonić się i wysyłam tickety do Pana Adama z Głowanet. Niestety jest niedostępny. Bardzo potrzebuję tego konta jak najszybciej. Będę wdzięczny za szybką pomoc.

 

Posiadam serwer w Głowanet i skonfigurowane konta mailowe.

 

W jednej z podpiętych domen do tego serwera mam przekierowanie A na adres zewnętrznego serwera.

 

Niestety konta pocztowe w tej domenie, nazwijmy ją "testowa.pl" nie przyjmują żadnych maili z zewnątrz.

 

Są to adresy firmowe i zdałem sobie sprawę z tego dopiero gdy kolejny klient powiedział, że odrzuca mu maile.

 

Bardzo Was proszę o pomoc w konfiguracji. Niestety totalnie się na tym nie znam. Poniżej to co zwrócił mi mail oraz konfiguracje domeny:

 

testowa.pl. MX IN 3600 testowa.pl. [Preference = 0]

testowa.pl. NS IN 14400 ns2.glowanet.pl.

testowa.pl. NS IN 14400 ns1.glowanet.pl.

testowa.pl. A IN 3600 "adres zewn serwera"

 

ns1.glowanet.pl. A IN 300 94.75.229.74

ns2.glowanet.pl. A IN 3600 178.248.75.82

 

 

"Delivery to the following recipient failed permanently:

 

 

 

test@testowa.pl

 

 

 

Technical details of permanent failure:

 

Google tried to deliver your message, but it was rejectedby the recipient domain. We recommend contacting the other email provider forfurther information about the cause of this error. The error that the otherserver returned was: 550 550 authentication required (state 14)."

 

 

 

 

Dziękuje za pomoc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dostać jakąś pomoc, to albo idź z tymi danymi do wróżki, albo je tu podaj, albo sobie wynajmij do zrobienia tego kogoś, kto podpisze umowę o poufności.

 

Ale w sumie nawet i wróżąc widać, że pocztę kierujesz także na nowy serwer.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dostać jakąś pomoc, to albo idź z tymi danymi do wróżki, albo je tu podaj, albo sobie wynajmij do zrobienia tego kogoś, kto podpisze umowę o poufności.

 

Ale w sumie nawet i wróżąc widać, że pocztę kierujesz także na nowy serwer.

No cóż. Nie wiem po co adres zewnętrznego serwera i adres domeny, skoro potrzebuję odpowiedzi jak kierować pocztę na swój serwer w głowanet. Jeśli jest konieczne podanie tych danych to wole wiedzieć dlaczego. Po co chwalić się całemu światu takimi danymi jeśli to nie jest konieczne.

 

 

Skoro widzisz, że kieruję pocztę na nowy serwer to co mam zrobić żeby maile na tą domenę przychodziły.

 

Jak napisałem, nie znam się na tym. Wiedziałem, że muszę podać te konkretne dane bo tyle wyczytałem w internecie. Widzę, że znasz się na tym to bądź łaskaw pomóc mi albo daj sobie spokój z bezowocnymi postami. Jakby admin Głowanet był dostępny to bym nawet nie zaczynał pisać tego posta i nie tracił czasu swojego ani żadnego z Was.

 

Pomyśl o tym, że Ty też możesz potrzebować kiedyś pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany! :P

 

Serdecznie dziękuję użytkownikowi Miłosz za szybką pomoc!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×