Skocz do zawartości
Macok

Przygody z firmą dotpay

Polecane posty

a właśnie się dowiedziałem, że znajomy czeka od 17.08 (!!!) więc w sumie potwierdzam słowa ViPower ;) Ile oni klientów już stracili a ile jeszcze stracą, niesamowite jak mozna mieć ludzi w dupie.

 

cóż poradzić.... zaległości mają z małymi kwotami jak i z dużymi.

Zmieniliśmy na platnosci.pl jakieś 3-4 mc temu i teraz zero problemów, a pieniądze mamy następnego dnia lub tego samego jeżeli klikniemy wypłać do 10:00 (tak mniej więcej z doświadczenia) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotpay walił w gumę od zawsze a to wypłaty po miesiąc a to wypłaty wybiórcze, a to zaginione środki z sms-ów.

Można by wymieniać, jednak payu i paypal działają bez zarzutów zatem polecam migrację.

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wypłata została zlecona na początku września i do tej pory nic się nie zmieniło. Teraz to tylko liczę na to, że kiedyś w ogóle te pieniądze zostaną wypłacone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może warto poprostu zgłosić wniosek o upadłość tej firmy z powodu niewypłacalności ?

 

Art. 20. 1. Wniosek o ogłoszenie upadłości może zgłosić dłużnik lub każdy z jego wierzycieli.

2. Wniosek mogą zgłosić również:

1) w stosunku do spółki jawnej, spółki partnerskiej, spółki komandytowej oraz spółki komandytowo-akcyjnej - każdy ze wspólników odpowiadających bez ograniczenia za zobowiązania spółki;

2) w stosunku do osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną - każdy, kto ma prawo je reprezentować sam lub łącznie z innymi osobami;

3) w stosunku do przedsiębiorstwa państwowego - także organ założycielski;

4) w stosunku do jednoosobowej spółki Skarbu Państwa - także minister właściwy do spraw Skarbu Państwa;

5) w stosunku do osoby prawnej, spółki jawnej, spółki partnerskiej oraz spółki komandytowej i komandytowo-akcyjnej, będących w stanie likwidacji - każdy z likwidatorów;

6) w stosunku do osoby prawnej wpisanej do Krajowego Rejestru Sądowego - kurator ustanowiony na podstawie art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz. U. z 2001 r. Nr 17, poz. 209 i Nr 110, poz. 1189, z 2002 r. Nr 1, poz. 2 i Nr 113, poz. 984 oraz z 2003 r. Nr 49, poz. 40;

7) w stosunku do dłużnika, któremu została udzielona pomoc publiczna o wartości przekraczającej 100.000 euro - organ udzielający pomocy.

 

Oczywiście najpierw należy wysłać wezwania do zapłaty itd.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elcct, jak zgłosić taki wniosek dla LTD zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii? Z firmą, która rozlicza w Polsce (Dotpay S.A.) nie ma problemów i nie ma powodu (na tą chwilę) aby coś takiego nastąpiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elcct, jak zgłosić taki wniosek dla LTD zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii? Z firmą, która rozlicza w Polsce (Dotpay S.A.) nie ma problemów i nie ma powodu (na tą chwilę) aby coś takiego nastąpiło.

 

Jeżeli to nie jest wysoka kwota (poniżej 5000 funtów) możesz zgłosić sprawę do tzw. Small Claims Court. Jest to bardzo tanie i nie musisz być osobiście w sądzie (http://www.adviceguide.org.uk/index/your_rights/legal_system/small_claims.htm)

W tym przypadku jeśli chodzi o określoną sumę możesz skorzystać z tego https://www.moneyclaim.gov.uk/web/mcol/welcome

 

Jeszcze dodam, że nie znam do końca szczegółów - ponieważ nie przeszedłem do końca tego procesu - po postraszeniu firmy w UK taką sprawą dostałem szybko pieniążki, więc nie poszło to dalej. Ja mieszkam w UK, więc nie wiem jak to by wyglądało w Polsce, ale jesteśmy w Unii, więc nie powinno być większych problemów - ew. musiałbyś wyznaczyć pełnomocnictwo w tej sprawie komuś kto tu mieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elcct, jak zgłosić taki wniosek dla LTD zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii? Z firmą, która rozlicza w Polsce (Dotpay S.A.) nie ma problemów i nie ma powodu (na tą chwilę) aby coś takiego nastąpiło.

 

Upadłość zgłaszamy tu:

http://www.companies...UpCompany.shtml

Skargę możemy wysłać także tu, wtedy rozpoczynają śledztwo w podanej sprawie:

http://www.businessl...662601&type=PIP

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Upadłość zgłaszamy tu:

http://www.companies...UpCompany.shtml

Skargę możemy wysłać także tu, wtedy rozpoczynają śledztwo w podanej sprawie:

http://www.businessl...662601&type=PIP

 

Podałeś bardzo złe przykłady. Pierwszy link dotyczy firmy, która nie prowadziła działlności przez ostatnie 3 miesiące.

Drugi link - nie zajmują się sprawami długów.

 

Mam wrażenie, że podałeś te linki bez czytania. Osoby, które chcą skorzystać prawidłowo z drogi prawnej, powinny podążyć linkami które przedstawiłem - w miarę wolnego czasu mogę posłużyć pomocą z tłumaczeniem na polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podałeś bardzo złe przykłady. Pierwszy link dotyczy firmy, która nie prowadziła działlności przez ostatnie 3 miesiące.

Drugi link - nie zajmują się sprawami długów.

 

Mam wrażenie, że podałeś te linki bez czytania. Osoby, które chcą skorzystać prawidłowo z drogi prawnej, powinny podążyć linkami które przedstawiłem - w miarę wolnego czasu mogę posłużyć pomocą z tłumaczeniem na polski.

 

Czytałeś to?:

 

A company may be closed (wound up) voluntarily if it cannot pay its creditors.

It may also be closed (wound up) by order of the court on the petition of a creditor.

Pomoc właśnie można uzyskać z Business link i to pierwsza droga do rozpoczęcia takiej sprawy. Jest to rządowa instytucja, która posiada specjalne komórki zajmujące się skargami na firmy. W przypadku takich skarg zajmują się polubownym załatwieniem sprawy i pomogą Ci założyć ewentualną sprawę w sądzie. Jak ktoś z Polski może od razu założyć sprawę w sądzie na daną firmę bez opinii prawników?. Właśnie BL oferuje darmową pomoc prawną i wsparcie w takich sprawach i to byłby pierwszy krok do uzyskania bezpłatnej pomocy. Nikt z Polski nie będzie zatrudniał prawnika w UK, chyba że zbiorowo. Osoby pokrzywdzone mogą się udać tam i zostaną dokładnie pokierowane co zrobić, jak i oczywiście gdzie.

 

Mam wrażenie, że podałeś te linki bez czytania.

Identyczne wrażenie mam odnośnie Ciebie.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A company may be closed (wound up) voluntarily if it cannot pay its creditors.

 

Naprawdę nie przeczytałeś:

 

A limited company can request to be closed / dissolved under Section 1003 of the Companies Act 2006, providing that it meets all of the following requirements:

 

Not traded within the last 3 months

Not changed the company name within the last 3 months

Is not subject to any legal proceedings, current or proposed

Has not made a disposal for value of property or rights

 

When all of the above criteria are met the Striking Off application (DSO1) can be completed

 

Jeśli _wszystkie_ kryteria są spełnione, można złożyć skargę. O ile mi wiadomo Dotpay działa cały czas. Nie chcę mi się szukać teraz, ale było napisane, że zwykłymi długami się nie zajmują i od tego jest np. właśnie Small Claims Court.

 

Droga do odzyskania pieniędzy jest taka jak napisałem wcześniej. I wydaję mi się, iż w przypadku braku pieniędzy mimo nakazu sądowego, możesz dopiero zgłosić to co wyżej, o ile ktoś inny już nie zgłosił.

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego taki wybiórczy jesteś, widzisz tylko to co chcesz zobaczyć.

It may also be closed (wound up) by order of the court on the petition of a creditor.

Wyjaśnię jeszcze raz, bo widzę że jakoś się nie rozumiemy i to od dłuższego czasu (zresztą we wszystkich względach).

Na wniosek osób pokrzywdzonych sąd może ogłosić upadłość firmy LTD. Ta forma firmy posiada kapitał zakładowy, z którego są spłacane długi po ogłoszonej upadłości. Mogą to być środki pieniężne na koncie lub nieruchomości i ruchomości danej firmy.

 

Sąd nie wyda orzeczenia upadłości firmy i nie wypłaci pieniędzy poszkodowanym do momentu potwierdzenia faktycznego stanu finansowego firmy. Takimi sprawami zajmuje się właśnie opisane przeze mnie komórki działające w Business Link. To oni zaopiniują i przyśpieszą cały tok sprawy.

 

Twój sposób jest dobry dla pojedynczych osób, jednak firma nadal będzie działać i może nie wypłacać pieniędzy swoim klientom. Po upadłości ogłoszonej przez sąd już nie będzie mogła działać i http://www.companieshouse.gov.uk/ wyrejestruje taką firmę ze swojej bazy danych. Z tego co widzę temat dotyczy większej ilości pokrzywdzonych osób, więc raczej konieczna będzie pomoc innych instytucji, a w szczególności ogromnej pomocy prawnej.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego taki wybiórczy jesteś, widzisz tylko to co chcesz zobaczyć.

 

Wybiórczy jesteś ty, masz na początku napisane kiedy się tym mogą zająć. Dziwne, że jeszcze prowadzisz firmę, wykazując się takim brakiem rozumienia tekstów.

Droga jest taka jaka napisałem - pojedyncze osoby składają sprawy do sądu, mając orzeczenia o nakazie zapłaty i jej braku ze strony firmy, dopiero mogą zgłosić pozew zbiorowy.

Te linki które podałeś nikomu w tym nie pomogą.

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

elcct, daj sobie może nieco na luz bo niektóre twoje opinie są wręcz chamskie, zwłaszcza ta: Dziwne, że jeszcze prowadzisz firmę, wykazując się takim brakiem rozumienia tekstów. Z takim podejściem daleko nie zajedziesz. Sam załóż firmę, prowadź ją, odnieś sukces, osiągnij COŚ pozytywnego i koniecznie popracuj nad kulturą. W przeciwnym wypadku ciężko ci będzie dogadanie się z kimkolwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elcct, daj sobie może nieco na luz bo niektóre twoje opinie są wręcz chamskie, zwłaszcza ta: Dziwne, że jeszcze prowadzisz firmę, wykazując się takim brakiem rozumienia tekstów. Z takim podejściem daleko nie zajedziesz. Sam załóż firmę, prowadź ją, odnieś sukces, osiągnij COŚ pozytywnego i koniecznie popracuj nad kulturą. W przeciwnym wypadku ciężko ci będzie dogadanie się z kimkolwiek...

 

Nie lubię jak ktoś podaje złe rady ludziom, tyle. Nie wiem od kiedy chamstwem jest pisanie o tym co się myśli. Tak prowadzę firmę i ma się ona całkiem nieźle i robię dobre rzeczy. Dogaduje się z ludźmi bardzo dobrze i cenią sobie moje nazywanie rzeczy po imieniu, czy też nie owijanie w bawełne. Jeżeli wam się to nie podoba, nie będę więcej pisał. Chciałem pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa elcct, że każdy tu na forum chce pomóc. Nikt jednak nikogo na siłę nie neguje w każdym temacie, tak jak to robisz Ty.

To że Ci się coś nie podoba nie jest powodem, abyś krzyczał na całe forum i zachowywał się jak rozkapryszona panna.

Forum to miejsce wolnej wypowiedzi, ale także miejsce gdzie powinniśmy zachować wysoką kulturę wobec siebie.

 

Twoim zdaniem moje rady nie są na miejscu, moim jest to bardziej konkretna droga do rozwiązania tego problemu niż w Twoim przykładzie.

Na tym polega świat, że każdy z nas ma swoje zdanie, niektórzy jednak nie potrafią tego uszanować i narzucają swoja wolę innym.

 

Twoje głupie podteksty nie są wcale tu na miejscu, bo do poważnych dyskusji trzeba dorosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało uzyskać wypłatę wszystkich zaległych środków dzisiaj. Pomógł mi w tym account manager w dotpayu. Więc nie ma na razie co panikować jeśli wypłacają. Taki trochę uspokajający post dla tych co jeszcze czekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

wypłacać - wypłacają... po miesiącu i dłużej. Mamy być wdzięczni, że w ogóle raczyli? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest tak, że ludzie, którzy prowadzą działalnośc gospodarczą mają wypłacane zawsze w 14 dni roboczych.

 

Jeżeli chcesz mieć extra wypłate w 7 dni roboczych to trzeba zapłacić im jeszcze extra 5 % od przychodu. przy 10 tyś 500 zł ...

 

Dla ludzi nie prowadzacych działalności czeka się 24 dni robocze na przelew

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Ogólnie jest tak, że ludzie, którzy prowadzą działalnośc gospodarczą mają wypłacane zawsze w 14 dni roboczych.

Zawsze mnie ciekawiły wypowiedzi ludzi idących w zaparte ;) "i nikt nas nie przekona, że czarne jest czarne..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest tak, że ludzie, którzy prowadzą działalnośc gospodarczą mają wypłacane zawsze w 14 dni roboczych.

 

Jeżeli chcesz mieć extra wypłate w 7 dni roboczych to trzeba zapłacić im jeszcze extra 5 % od przychodu. przy 10 tyś 500 zł ...

 

Dla ludzi nie prowadzacych działalności czeka się 24 dni robocze na przelew

 

 

 

Chyba jasno przedstawiamy że fundusze nie są wypłacane miesiącami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×