Skocz do zawartości

Polecane posty

na ping odpowiadają, główna nie działa

 

|------------------------------------------------------------------------------------------|

| WinMTR statistics |

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| 192.168.1.1 - 34 | 15 | 10 | 0 | 9 | 78 | 0 |

| poz-ru6.neo2.tpnet.pl - 7 | 15 | 14 | 0 | 16 | 62 | 16 |

| z.poz-ru6.do.poz-r1.tpnet.pl - 7 | 15 | 14 | 0 | 11 | 16 | 15 |

| 194.204.175.65 - 14 | 15 | 13 | 15 | 25 | 93 | 16 |

| war-b4-link.telia.net - 0 | 14 | 14 | 31 | 41 | 47 | 31 |

| ffm-bb1-link.telia.net - 0 | 14 | 14 | 31 | 42 | 47 | 31 |

| ffm-b3-link.telia.net - 8 | 14 | 13 | 31 | 41 | 63 | 31 |

| lambdanet-ic-119014-ffm-b3.c.telia.net - 8 | 14 | 13 | 31 | 36 | 47 | 47 |

| FRA-3-eth100.de.lambdanet.net - 15 | 14 | 12 | 140 | 170 | 297 | 157 |

| NUE-2-eth100.de.lambdanet.net - 22 | 14 | 11 | 156 | 177 | 219 | 157 |

| lambdanet-gw.hetzner.de - 8 | 14 | 13 | 31 | 44 | 47 | 31 |

| hos-bb2.juniper3.rz4.hetzner.de - 8 | 14 | 13 | 31 | 46 | 63 | 31 |

| et.1.13.rs3k8.rz5.hetzner.de - 0 | 14 | 14 | 31 | 49 | 94 | 47 |

| masternet.pl - 0 | 14 | 14 | 31 | 47 | 78 | 47 |

|________________________________________________|______|______|______|______|__

____|______|

WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir ( stanimir@cr.nivis.com )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy mi się wydaje, czy nie tylko ja z Neo nie mogę od 15:58 używać usług hostingowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Też mam neo. Strona główna działa, ale serwer #2 już nie (wszystkie dane z panelu zniknęły). Źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni [czyli odkąd mam u nich hosting] zmagam się z OGROMNYMI problemami z ich serwerem. Częściej on nie działa poprawnie niż działa. Korzystam z Neostrady. Wysyłanie obszernych maili to supportu nie pomogło, ale też nic wielkiego się nie spodziewałem.

 

Przedwczoraj strona ładowała się KATASTROFALNIE, wczoraj już było lepiej, a dziś rano miałem do nich pingi 30-40, co spowodowało, że byłem zachwycony, bo u nich standard to 150. Szczęście jednak nie trwało długo. Dziś po południu strona nie działała w ogóle! Pingi oczywiście wróciły do swojego standardu - 150. Ręce opadają...

 

PS Nawet z obsługą CMSa były problemy. Nie mogłem zainstalować prostego komponentu Phoca Gallery dla Joomla.

 

Pytanie do osób, które mają dłużej u nich hosting:

Czy ping 150 to u nich norma czy po prostu nie mam farta i trafiłem do nich w złym momencie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Badanie hetzner.de [213.133.107.227] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=164ms TTL=54

Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=162ms TTL=54

Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=170ms TTL=54

Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=162ms TTL=54

 

Statystyka badania ping dla 213.133.107.227:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 162 ms, Maksimum = 170 ms, Czas średni = 164 ms

 

 

Hetzner nawala ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Potwierdzam, z panelu znikły statystyki, domeny, subdomeny oraz bazy danych. Dostęp do FTP był cały czas. Niemożliwe było dostanie się na stronę, po kilkudziesięciu minutach problem ustąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to problem występuje tylko z sieci TP i nie dotyczy tylko firmy masternet lecz wszystkich firm posiadających serwery z niemieckiej serwerowni hetzner.de.

 

Nie jest to wina Masternetu.

 

Taki sobie isp wybraliście to macie :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja z Chello bardzo długo czekam żeby dostać się na własne zapomniane forum :lol: Nie mam pretensji do MasterNET - to nie ich wina, siła wyższa że tak powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

to od wczoraj takie problemy? Bo widzę delikatny spadek ruchu na serwerach z HZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do kraju.. występowały problemy z serwerem s2 i wyłącznie z usługą HTTPd, poczta oraz ftp funkcjonowały cały czas prawidłowo, pingi również szły jak na s2 oraz główną maszynę na której jest strona MasterNET.pl oraz panel Klienta.

Jeżeli występowały problemy w komunikacji z s2, wówczas w panelu Klienta dane na temat wykorzystania usług mogły być niewidoczne gdyż panel Klienta komunikuje się z danymi serwerami i pobiera określone informacje.

 

Jak tylko dowiedziałem się o problemach z HTTPd na s2 wówczas automatycznie nachalnie zgłaszałem problem administratorowi który przebywał na dożynkach :lol: problemu nie dało się rozwiązać w parę minut więc musiało to trochę potrwać. Jednak jak na pierwszy tego typu dłuższy pad WWW (dla złości w święto) od końca kwietnia 2009 uważam, iż nie jest to zły wynik (jednak Klient ma zawsze rację) ;)

 

@JohnyBBB z informacji których udzielił mi współpracownik, wynika iż udzielone zostały wyjaśnienia odnośnie funkcjonowania specyficznego skryptu joomla. (ps na publicznym forum nie mam zamiaru dyskutować na tego typu tematy gdyż nie jest to odpowiedni kanał komunikacji).

 

Jeżeli w czasie padu WWW serwera s2 nie działało komuś dosłownie "nic" włącznie ze stroną firmy MasterNET.pl, oznacza iż były problemy na łączach (przypuszczam iż TP). Serwer główny strony oraz panel Klienta MasterNET.pl nie notował w tym czasie żadnych problemów.

 

Owszem z TP są ostatnimi czasy problemy ( i to cholerne), nie tylko dotykani są Klienci MasterNET.pl lecz również innych firm.

 

Z poważaniem;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Hetzner ma jakiś czas już problemy, teraz jedno z ich urządzeń też gubi ~70 % pakietów, zgłoszone do noc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patrys owszem, również zgłaszałem im ten problem, zwłaszcza bezpośrednio po ich sieci.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×