Skocz do zawartości
PeterRiley

livenet - ostrzeżenie

Polecane posty

Chciałbym przestrzec wszystkich przed korzystaniem z oferty livenet.pl. Ceny nie są wysokie, ale konfiguracja serwera i obsługa klienta na żenująco niskim poziomie.

 

Po założeniu konta pojawiły się problemy. Po pierwsze do baz postgresa można było dostawać się (np. z poziomu skryptów) z użytkownika "postgres" bez hasła (sic!). Druga sprawa to standardowe kodowanie baz SQL_ASCII i brak możliwości jego zmiany. Problemy zostały zgłoszone do firmy.

 

Po kilkudniowych ponagleniach livenet stwierdził, że załatwienie tych spraw trwa długo, ponieważ mamy niestandardowe i wydziwione żądania. W końcu dostaliśmy informację, że wszystko jest w porządku. Okazało się, że teraz nie tylko nie można zalogować się do bazy użytkownikiem postges, ale żadnym innym stworzonym w tym celu. Rozpoczęła się kolejna batalia, jednak nie starczyło nam cierpliwości i poddaliśmy się zmieniając firmę.

 

Jaki standard komunikacji z klientem prezentuje livenet? E-maile bez wstępu, zaczęte małą literą i bez podpisu. Nie odbieranie telefonu albo odbieranie i natychmiastowe rozłączanie (komórka, livenet nie posiada stacjonarnego numeru). Przerzucanie odpowiedzialności ("nie wiem, admin się tym zajmuje" itp.).

 

Podsumowując radzę omijać z daleka osobom, które chcą wrzucać na serwer coś więcej niż *.html

 

Pozdrawiam

Peter Riley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja czekam godzinę-dwie do paru godzin...

ale w ogóle chciałem tu przyjść i już coś pisać na nich, bo tak średniawo ostatnio działa serw... czasem późnym wieczorem, czasem w dzień jest "wąskie gardło".. albo się rozłącza eftep.. albo problemy z komendami ftp..heh zobaczymy co z tym będzie.. ale takie małe ostrzeżenie - fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także zauważyłem że LiveNet coś ostatnio kuleje, proponuję napisać e-maila z tymi wszystkimi uwagami do nich, a być może będzie lepiej. Czasami "admini" sami nie wiedzą co robią źle, czy w ogóle coś nie tak robią, więc lepiej napisać do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak livenet nie ma serwerów pierwszej klasy. Klient tam kupił serwer i jak instalowałem swój skrypt to się wykrzaczał - powód - źle skonfigurowane php5, którte działą jakby chciało a nie mogło. Acha Pan admin nie wie jaka jest różnica między mysqli a mysql.

 

 

Kolejną sprawą jest kontakt, moim zdaniem są to osoby w wieku licealnym ale głowy nie dam za to. Wnioskuję po treści odpowiedzi jaką raczyli mi odpisać po 24h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtrące swoje 3 grosze ;)

ale w ogóle chciałem tu przyjść i już coś pisać na nich, bo tak średniawo ostatnio działa serw... czasem późnym wieczorem, czasem w dzień jest "wąskie gardło".. albo się rozłącza eftep.. albo problemy z komendami ftp..heh zobaczymy co z tym będzie.. ale takie małe ostrzeżenie - fakt.
Niestety, musze Cie zmartwic. Osobiscie nigdy nie zauwazylem zadnych zamulen serwera, od czasu do czasu jest jakis pad - ale to normalne w hostingu. FTP czasem mi sie rozlacza... ale to z powodu mojego providera, ktorego anteny czasem np. gubia pakiety ;s Moge spytac przy okazji jakie masz problemy z komendami ftp? :P

 

Posta pana omega107 nie bede komentowal, poniewaz...

Skąd: www.solvhost.com
.

 

Zapewniam takze, ze wlasciciele livenet.pl / administratorzy maja liceum juz daleko, daleko za soba :P

 

pozdrawiam

hubert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No ja sie nie zgadzam z powyrzszymi wypowiedziami, byc może sa jakieś niedociągnięcia.. ale puki co Admin jest na każdy mój problem, i jeżeli takowy sie zdarza to jest według mnie bardzo szybko usuwany.. z usług Livenetu korzystam już od 1,5 roku i na tą chwile stoi tam 6 moich serwisów. Pozatym.. nie jeden raz zdarzyła mi sie sytuacja... że brakło mi transferu na ostatnie 2 dni miesiąca.. i płaciłem za niego tylko raz.. reszta to jak to Admin pisał "gratis od firmy" więc naprawde.. ja osobiście polecam.. jak dla mnie admini z livenet.pl to sa ludzie z którymi da sie dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posta pana omega107 nie bede komentowal, poniewaz...
Skąd: www.solvhost.com
.

 

Zapewniam takze, ze wlasciciele livenet.pl / administratorzy maja liceum juz daleko, daleko za soba ;)

 

pozdrawiam

hubert

 

No i co z tego że z solvhost.com. Robie stronki na zamówienie i tam gdzie klienci każą tam jest strona.

Nie polecam dwóch firm na pewno livenet oraz bigserwer. Za to bardzo dobrze współpracuje mi się z lap.pl, home.pl (to wiadomo) i easyisp.pl bo u tych usługodawców moi klienci mają wykupiony serwer.

 

To że mam własny hosting nie oznacza, że nie mogę opiniować innych dostawców - wyrażam swoją opinię, to mi chyba wolno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To że mam własny hosting nie oznacza, że nie mogę opiniować innych dostawców - wyrażam swoją opinię, to mi chyba wolno?

 

I tutaj mylisz sie ! Zapoznaj sie z prawem ochrony konkurencji i konsumentów.

 

tomasz.b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze mnie zastanawia, dlaczego jak sie o kims (o jakiejs firmie) zaczyna sie pisac brutalna prawde to zawsze pojawia sie nie wiadomo skad osoby ktore ledwo co sie zarejestrowaly i napisaly TYLKO jeden post i to akurat w tym temacie. Dziwne to ale widze ze juz na dobre taka metoda poprawiania sobie opinii na forach jest norma. Nie nam to oceniac- nie mniej jednak potencjalni klienci moze zwroca na to uwage i wyciagna odpowiednie wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze mnie zastanawia, dlaczego jak sie o kims (o jakiejs firmie) zaczyna sie pisac brutalna prawde to zawsze pojawia sie nie wiadomo skad osoby ktore ledwo co sie zarejestrowaly i napisaly TYLKO jeden post i to akurat w tym temacie. Dziwne to ale  widze ze juz na dobre taka metoda poprawiania sobie opinii na forach jest norma. Nie nam to oceniac- nie mniej jednak potencjalni klienci moze zwroca na to uwage i wyciagna odpowiednie wnioski.

Jak dobrze poszukasz na forum webhelp to znajdziesz odpowiedź. Tam było tak samo, a nawet jeżeli dobrze pamiętam to były póxniej wyjaśnienia takiej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

antharax przy przesylaniu plikow na/z serwera.. np. PORT, z tego, co pamiętam.. że zacina się i 'stoi'.. no i ta wykrzaczona baza danych jakoś raz, że koleżanka mi zwróciła uwagę, a po 10 minutach już było OK.. no niby takie różne 'małe' sprawy... "ale"..

 

inna sprawa, że lepiej to działa, niż takie inne moje konto u innego ISP, w USA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj mylisz sie ! Zapoznaj sie z prawem ochrony konkurencji i konsumentów.

 

Dobrze by bylo wprowadzic taki zapis rowniez do regulaminu

 

Ps. tomasz.b swoj popis znajomosci prawa juz pokazales na kasarcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Panie Fujara dla informacji !

 

USTAWA z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

 

Art. 14. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o swoim lub innym przedsiębiorcy albo przedsiębiorstwie, w celu przysporzenia korzyści lub wyrządzenia szkody.

 

Przy interpretacji tego artykulu pomoze prawnik !

 

Artykul pomocny do wczesniejszej dyskusji prowadzonej prze Pana Fujare.

 

Art. 16.

1. Czynem nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy jest w szczególności:

 

2) reklama wprowadzająca klienta w błąd i mogąca przez to wpłynąć na jego decyzję co do nabycia towaru lub usługi;

...

 

4) wypowiedź, która, zachęcając do nabywania towarów lub usług, sprawia

wrażenie neutralnej informacji;

 

Rowniez przy interpretacji tego artykulu pomoze prawnik.

 

Panie Fujara prosilem juz wczesniej o zapoznanie sie z polskim prawem konsultacja z prawnikiem tez jest pomocna.

 

Panie Fujara, prosze odpowiedziec na pytanie wczesniej w innej dyskusji Panu zadane.

 

tomasz.b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, pisać sobie moge co chce jak pisze we własnym imieniu, a nie w imieniu firmy. Stwierdzam fakty, chcecie podam dane do klienta i sobie z nim pogadajcie.

 

Co do tych informaci prawnych rozmawiałem z prawnikiem, powiedział to co nsapisałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze odpowiedziec na pytanie wczesniej w innej dyskusji Panu zadane.

 

czyli jakie?

 

reklama wprowadzająca klienta w błąd i mogąca przez to wpłynąć na jego decyzję co do nabycia towaru lub usługi;

 

Omega nikogo nie wprowadza w blad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Informacja o artykule 16 punkt 2 dotyczyla dyskusji: http://www.webhostingtalk.pl/viewtopic.php...ighlight=#17393

 

Tam tez mozna znalezc ( na koncu postu) moje pytanie, Panie Fujara.

 

Wnioskuje, ze ma Pan polskie prawo w d.... Oczywiscie jesli nie ma skarg to nie ma problemu. Sytuacja moze sie zmienic i to w kazdej chwili.

 

Takze prosze po raz ostatni, skonsultowac sie z prawnikiem.

 

tomasz.b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa - brak mozliwosci wyłączenia register_globals w przypadku PHP5 - jedyna odpowiedzia na ten problem bylo milczenie.

 

Co do licealistow - mialem identyczne wrazenie, nie tylko z maili ale i z rozmow telefonicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli Panowie z livenet.pl byli by teraz w liceum (w co wątpie) to bardzo dobrze!

Dlaczego?

Livenet.pl z tego co się orientuje jest koło 40-50 miejsca w rankingu firm hostingowych w Polsce, a to spory sukces, jeżeli osiągneli go licealiści to napewno są oni bardzo zdolni. Jeżeli już teraz maja spore doświadczenie (przy tylu klientach jest ono napewno spore), to za kilka lat będą to spece, którzy maja spore perspektywy na przyszłość. Jeżeli to, że są rzekomo w liceum nie przeszkodziło im w na tyle dobrej obsłudze klienta, że Ci polecali nowych (bo wątpie, aby samą reklamą livnet.pl zbudował taką pozycję na rynku), to tylko nalezy pogratulować.

Sam chciałbym być teraz w Liceum - może mógłbym lepiej prowadzic swój hosting? :-)

Osobiście nie korzystam z konta na livenet.pl, ale znam jednego administratora i jest to bardzo miły i znający się na rzeczy człowiek.

Mam też codziennie kontakt z dwoma serwisami stojącymi na livenet.pl i nigdy nie spotkałem się z jakąś awarią czy zwolnieniem serwera.

To tylko taka moja mała dywagacja na ten temat, choć może różnić się od zdań, czy doświadczeń innych.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu ( prawniku ) w Polsce istnieje zasada praesumptio boni viri [ Pewnie zastanawia się Pan teraz co to takiego - nie wnikam ... ] nie miał Pan ochoty na dalszą dyskusje trudno ( taktyka podobna do WebLiona - rzucic mięso i nogi za pas ... ) wnioskuje więc , że to Pan ma "prawo w d.... " .

 

Wracając do tematu, administrator Rusel juz nie raz pokazał na co go stać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panie Tomaszu ( prawniku ) w Polsce istnieje zasada praesumptio boni viri [ Pewnie zastanawia się Pan teraz co to takiego - nie wnikam ... ] nie miał Pan ochoty na dalszą dyskusje trudno ( taktyka podobna do WebLiona - rzucic mięso i nogi za pas ... ) wnioskuje więc , że to Pan ma "prawo w d.... " .

 

Hi!

 

Informuje Panie Fujara, ze w styczniu 2006 kancelaria prawnicza reprezentujaca nasza firme, zajmie sie problemem ( miedzy innymi lamaniem prawa przez firme CP - cxc.pl - USTAWA z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji). Odpowiedzialna osoba ( prezes firmy CP) zostanie oficjalnie poinformowana o calej sprawie i jej toku. Skargi zostana zlozone w odpowiednim urzedzie.

 

Nie ma Pan do czynienia z jakims "idiota", ktory rzuca slowa na wiatr. Prowadze powazna firme i przez ochrone wlasnych interesow dbam o interesy moich klientow.

 

Prosta zasada w biznesie "nie ma nic latwiejszego jak konkurowac z nieuczciwa konkurencja"

 

Zycze Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku,

nie tylko Panu ale wszystkim czytelnikom webhostingtalk.pl

 

Tomasz Benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomasz.b: Mam tylko jedno pytanie - na jakiej zasadzie chcesz zakładać sprawę w Polsce i opierać się o polskie ustawy skoro Cię nie dotyczą jako firmy z racji tego, że prowadzisz działałność w Niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz.b: Mam tylko jedno pytanie - na jakiej zasadzie chcesz zakładać sprawę w Polsce i opierać się o polskie ustawy skoro Cię nie dotyczą jako firmy z racji tego, że prowadzisz działałność w Niemczech?

 

Hi!

 

Nie ma znaczenia gdzie znajduje sie przedsiebiorstwo, ale gdzie jest docelowo oferowany produkt/usluga.

 

Ostatnio otrzymalem skarge prawnika tutaj w Niemczech, tylko z tego powodu ze sklep w j.niemieckim polskiego klienta istnieje wbrew niemieckiemu prawu. Oznacza to, ze jesli oferujesz uslugi w j.niemieckim musisz przestrzegac niemieckie prawo. Niestety taka jest zasada nie tylko w Niemczech ale rowniez w calej UE.

 

Z drugiej strony od kiedy w UE istnieja granice ? :(

 

Tomasz Benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy są granice czy ich nie ma ma raczej małe znaczenie, bo donos możesz złożyć nawet jeśli mieszkasz na Alasce ;-)..

 

Nie zmienia to jednak tego, że prowadząc działalność w danym kraju podlegasz własnie pod jego prawo, a nie mając zarejestrowanej działalności w Polsce raczej nie udowodnisz tutejszemu sądowi, że ktoś nieuczciwie z Tobą konkuruje - bo Ciebie na tym rynku oficjalnie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zmienia to jednak tego, że prowadząc działalność w danym kraju podlegasz własnie pod jego prawo, a nie mając zarejestrowanej działalności w Polsce raczej nikomu nie udowodnisz, że ktoś nieuczciwie z Tobą konkuruje - bo Ciebie na tym rynku oficjalnie nie ma.

 

Patryk, skonsultowalem sie wczesniej z kancelaria i znam moje prawa.

 

A tak na marginesie, wynajmujac mieszkanie w Niemczech jakiego prawo musisz przestrzegac ? Polskie ? A teraz przenies to na serwery i znasz moje nastepne pole popisu :( Jakie stanowisko mam tutaj w Niemczech musi byc juz tobie znane, i tego niestety nikt nie zmieni :twisted:

 

Tomasz Benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×