Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
vBB

Jaka jest aktualna realna wartość SwiatCzcionki.pl?

Polecane posty

Witam. Jestem właścicielem serwisu http://swiatczcionki.pl. Aktualnie mam bardzo mało czasu na jego prowadzenie, z racji tego, że jest to dosyć rzadko spotykana tematyka, nie jestem pewien, czy lepiej byłoby zamknąć forum niż sprzedać je komuś, kogo tematyka nie interesuje, tylko zyski z ew. reklam. Nie wiem też za ile mógłbym sprzedać serwis, tj. skrypt IPB (tutaj sie orientuję sam za ile, około 300 zł jest całkiem realne, no ale to już by się dało ustalić), domena swiatczcionki.pl oraz wszystko co w serwisie, tj. baza danych, pliki, użytkownicy, grafiki itp. itd. Będę musiał w najbliższym czasie podjąć decyzję czy sprzedawać czy przedłużać hosting i niech forum dalej wegetuje, tylko, ze beze mnie to nie ma sensu, bo głównie ja pomagałem w związku z tematykę. Wiem, że cena zależy w dużej mierze od popularności serwisu, ilości odwiedzin itd., więc z tego co widzę w statystykach serwera jest około 2000 wyświetleń dziennie i około 200 odwiedzin unikalnych, statystyki spadły prawię o połowe w ostatnich tygodniach/miesiącach. W sieci forum jest od czerwca 2009 roku. Prosiłbym o jakieś opinie, glosy rozsądku itd.

 

Pozdrawiam :)

Edytowano przez vBB (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

PageRank 2/10, 907 unikalnych wejść dziennie, linki przychodzące 2952, według speedtest.pl domena jest warta 7494,30 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Podałem informacje jakie wyświetla serwis speedtest.pl. Wycena jest robiona na podstawie algorytmów i nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Domeny nie odkupie bo jest g warta :) Na przyszłość wczytaj się w post, napisałem wyraźnie że WEDŁUG speedtest.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za 500 MOŻE znajdziesz klienta.

Generalnie aby zrozumieć czynnik cenotwórczy tego typu rzeczy, warto zrozumieć zasadę tworzenie (ruchu) cen na giełdzie papierów wartościowych. Jeśli ktoś chce coś na siłę kupić, to cena będzie rosła (bo będzie zbierał kolejne pakiety akcji, po kolejnych cenach w arkuszu). Jeśli ktoś chce coś na siłę sprzedać, to cena będzie spadała (bo będzie obdarowywał swoimi akcjami kolejnych chętnych w arkuszu zleceń). Tutaj jest identycznie - czekając na inwestora, masz szanse na sporo wyższą cenę. Wystawiając na Allegro, od 1pln bez ceny minimalnej uważam, że nie osiągniesz więcej niż 100-200zł.

 

Ale odpowiedz sobie realnie czy inwestor kupi od Ciebie taką stronę... Obawiam się, że nie, bo ta pewnie nawet na siebie nie zarabia. A jak zarabia to 10zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PageRank 2/10, 907 unikalnych wejść dziennie, linki przychodzące 2952, według speedtest.pl domena jest warta 7494,30 PLN.

 

Takie ceny to ja znam, niestety nie są miarodajne.

 

Myślę, że za 500 MOŻE znajdziesz klienta.

 

Ale chyba samo forum, bez skryptu, który jest warty ok. 300 zł. Jeśli mówisz, że za 500 zł całość, razem ze skryptem, to mocno zaniżona wycena :)

Co do allegro, to tam mi się nie opłaca wystawiać, dodatkowo, tematyka serwisu jest dosyć specjalna i ciężko znaleźć osobę o podobnych zainteresowaniach co moje, dlatego albo sprzedam za taką w miarę rozsądną cenę to przedłużę hosting i niech sobie wegetuje i czeka na lepsze czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×