Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

Jakie nowe moduły / funkcjonalności

Polecane posty

Moim zdaniem przydałby się dział Manual, zawierałby Know How na różne tematy, oczywiście bezpłatny bo pewnie już komuś się marzy robienie kasy na tym. :)

 

Założenie takiego działu uporządkowałoby trochę proste pytania np. jak ściągnąć bazę na dysk itp.

Coś w rodzaju Howtoforge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem przydałby się dział Manual, zawierałby Know How na różne tematy, oczywiście bezpłatny bo pewnie już komuś się marzy robienie kasy na tym. wink.gif

 

Założenie takiego działu uporządkowałoby trochę proste pytania np. jak ściągnąć bazę na dysk itp.

Coś w rodzaju Howtoforge.

Osobiście popieram ten pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pomysł jak najbardziej dobry. Przyda się, będzie można biznesmenów z podstawówki odsyłać bez zakładania i miętolenia 150 tematów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz widze jak za darmo ludzie beda pisali wartościowe teksty i poradniki na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiki zrobić i coś, żeby się chciało - BOSS niech wymyśli : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powtórzę to co już pisałem 9 stycznia:

Dla mnie rozwojem było by utworzenie jakiejś bazy wiedzy, FAQ, które odpowiadało by na podstawowe pytania, które przewijają się średnio 2 razy w tygodniu, np. "Zmieniłem DNS-y czekam już 24h i nic...."

Kolejnym krokiem byłby blog lub artykuły techniczne związane z branżą, które opisują nowości, trendy, wyjaśniają jakieś trudne zagadnienia lub jakieś casestudy ale nie takie 2 akapity traktujące pobieżnie temat ale wyczerpujące zagadnienie dotyczące każdej wiedzy i panelów i serwerów i programowania i sqla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z howtoforge jest ciekawy. Wydaje mi się jednak, że jakiś czas temu był dostępny portal wiki.webhostingtalk.pl i niewiele tam było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz n-ty powtarzam że dla wielu przydałoby się usunięcie tego sidebara z boku ; albo wstawcie coś ciekawego w jego miejsce żeby nie dyndało to puste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz n-ty powtarzam że dla wielu przydałoby się usunięcie tego sidebara z boku ; albo wstawcie coś ciekawego w jego miejsce żeby nie dyndało to puste

 

BOSS pisał, że sidebar zostanie i prawdopodobnie zostanie poszerzony.

 

Ze zmian jakie mi się nasunęło to powinien być bezwzględny zakaz pisanie tematów o pomoc przy warezach, filmach, itp. np. Hosting pod warez najlepiej w holandii bo to trochę zalatuje hipokryzją, najpierw tępimy krzaki i każdemu wytykamy brak nip-u, regon-u i straszymy urzędem skarbowym a z drugiej strony świetnie radzimy jak radzić sobie z warezemi, itp.

 

Zastanawiam się też nad zabronieniem ogłoszeń o sprzedaży domen, bo w większości osoby dające te ogłoszenia tylko po to rejestrują się an forum i traktują to jaki tablice ogłoszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Redgos, całkowity zakaz pisania tematów dotyczących warezów, w szczególności szukania hostingów pod warez na forum.

Jeszcze jedna myśl mi naszła, całkowity zakaz pisania ofert na PW. Przecież to jest nieuczciwe wobec firm co płacą abonament PRO, no i jest pełną pożywką dla krzaków, które nie mogą dać oferty w poście czy w katalogu.

 

W dziale Giełda mogłyby dawać swoje oferty osoby prywatne, ale oczywiście na zasadzie współpracy bez pobierania opłat za serwer.

 

Odnośnie tego wiki.wht.pl oczywiście administracja forum powinna zachęcić ludzi czymś aby pisali. W końcu WHT bierze niezłe pieniądze od firm, to mogą zachęcić jakąś kwotą osoby co pisałyby manuale, ale tu już ukłon w stronę Tomka i Bartosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ze zmian jakie mi się nasunęło to powinien być bezwzględny zakaz pisanie tematów o pomoc przy warezach, filmach, itp. np. Hosting pod warez najlepiej w holandii bo to trochę zalatuje hipokryzją, najpierw tępimy krzaki i każdemu wytykamy brak nip-u, regon-u i straszymy urzędem skarbowym a z drugiej strony świetnie radzimy jak radzić sobie z warezemi, itp.

 

Popieram. To trzeba tępić, tylko niech GTW przyklepie "ustawę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie:

 

1)Z tego co pamiętam kiedyś ( nie wiem jak obecnie) każda firma musiała weryfikować się danymi (NIP, REGON) na maila.

 

Skoro teraz mamy katalog firm to może warto wprowadzić wymóg dla firm wypowiadających się na forum aby posiadały chociażby darmowy abonament (Firma bronze)?

 

Wiadomo że stali bywalcy wiedzą co się kryje pod danym nickiem, ale dla nowych byłaby to wskazówka czy oferte sklada firma czy osoba korzystająca.

 

P.s. Zajrzyjcie na zakładkę blogi, bo u mnie sie wszystko rozjechało i poprzestawiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powtórzę to co już pisałem 9 stycznia:

Jakbyście widzieli konkretniej taką bazę wiedzy / faq? Jest kilka dróg i zastanawiamy się jak to rozwiązać pod kątem naszych potrzeb.

 

Skoro teraz mamy katalog firm to może warto wprowadzić wymóg dla firm wypowiadających się na forum aby posiadały chociażby darmowy abonament (Firma bronze)?

Obecnie każdą nową firmę "ewangelizuję" via PW i jakoś się to sprawdza, ale im dalej w las dobrze by było już przy rejestracji to rozdzielić o czym już myślimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

1. Baza wiedzy, pewnie nie uwierzycie jest zaplanowana pierwsza seria artykułów tylko trzeba znaleźć kogoś kto to napisze pod naszym nadzorem. Pomysł z wiki na chwilę obecną odpada, za niska jakość merytoryczna na tego typu usługi.

Nie ma wyjścia pewne podstawowe tematy muszą zostać stworzone profesjonalnie i za pieniądze.

 

Link do tematu o bazie wiedzy: http://www.webhostingtalk.pl/topic/29180-baza-wiedzy-wiki-howtoforge/

 

2. firmy przy rejestracji można włączyć w każdej chwili

3. ogłoszenia - tutaj trzeba się zastanowić co z giełdą bo nie tylko domeny są problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Baza wiedzy, pewnie nie uwierzycie jest zaplanowana pierwsza seria artykułów tylko trzeba znaleźć kogoś kto to napisze pod naszym nadzorem. Pomysł z wiki na chwilę obecną odpada, za niska jakość merytoryczna na tego typu usługi.

Nie ma wyjścia pewne podstawowe tematy muszą zostać stworzone profesjonalnie i za pieniądze.

 

 

 

 

A nie można zrobić tak by dać firmom konto Platinium za free na rok w zamian za napisanie takich treści ? Jak dla mnie sprawa rozwiązuje się sama :) Tutaj na forum jest naprawdę sporo osób, które każdego dnia pisząc posty udowadniają wysoki poziom swoich umiejętności. Dodatkowo, aby nikt nie został posądzony o stronniczość podczas wybierania takich osób można zrobić sondę na forum i sami zdecydujemy komu damy taki zaszczyt pisania artykułów profesjonalnych i na temat :)

Edytowano przez Marcin K (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jest to dobry pomysł, myśleliśmy nad podobnym podejściem, które jest popularne w USA czyli "article marketing". Pod każdym artykułem jest stopka z obszernym podpisem - osoba pisząca robi sobie reklamę.

 

Może jakoś połączyć te pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Tak i będzie masę niepotrzebnych artykułów jak zainstalować np ekg2 na shellu. Więcej będzie tej reklamy niż treści artykułu.

 

Moim zdaniem powinny być normalna baza artykułów jak na howtoforge którzy by pisali chętni użytkownicy i podpis tylko nickiem z forum, na forum w profilu ilość dodanych artykułów i odnośniki do nich i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował utworzyć grupę pod nazwą REDAKTOR, byłaby to specjalna grupa pilnująca właśnie takich rzeczy, czyli manuale, podpowiedzi regulaminy itp. Byłaby to grupa ochotników, ale grupa prestiżowa, trzymająca ludzi aktywnych (nie tak jak nasi niektórzy moderatorzy), chcesz być w grupie to działaj, nic nie robisz tracisz uprawnienia. Myślę że wiele młodych osób chciałoby się pochwalić tym, że są redaktorami w takiej grupie na największym polskim forum o hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×