Skocz do zawartości
Gość Linx

Nktalk otwarte

Polecane posty

Gość Linx

Witajcie

 

NK uwolniła jakiś czas temu swój czat. Ponieważ jest on oparty na protokole XMPP można z niego korzystać w dowolnym kliencie obsługującym ten protokół. Ja od prawie miesiąca testuję go w Gajimie? Czy ktoś z Was sprawdzał jak Nktalk działa w innym programie? Jakie macie wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie z siebie idiotów..

Dlaczego niby miał bym robić z siebie idiotę? Akurat użytkowników tego forum traktuję jak 'uświadomionych' więc posiadanie konta w serwisie Facebook mnie nie zadziwi lecz już NK trochę tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linx

A czym się różni Facebook od NK. Wszystko to samo: zdjęcia, dzielenie się statusami, opisami, linkami, gry, chat. Chyba jedyną różnicą jest że na Facebooku można się podzielić czy jest się samotnym, czy z kimś jest, czyli do kogo można startować i z kim się można przespać. A to akurat przynajmniej dla mnie daje duży + dla tego drugiego serwisu. Myślałam że to tylko małolaty takimi sprawami się pasjonują. No cóż, człowiek uczy się całe życie ... :)

A moje pytanie dotyczyło konkretnie chatu a nie samego portalu. Chatu FB już od dawna używam na Gajimie, teraz testuję NK i tylko tyle. Same serwisy w sobie ... to chyba sprawa na inny temat - rzekę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisanie że nie ma różnicy między tymi serwisami jest ogromnym błędem (pomimo skopiowania wielu patentów z FB przez NK) - mocą FB jest głównie otwarcie na programistów (API). Jednak osobiście nie przepadam za żadnym z nich więc się za żadnym nie wstawiam.

 

@xorg - wypraszam sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linx

Według mnie nie ma większej różnicy między NK i FB. Owszem, NK dużo sciągnęła z FB upodabniając się do niego.

 

Na FB jest mniej reklam? To chyba jakiś żart. Teraz wszędzie jest tyle reklam że głowa boli. Nie ma nawet o czym dyskutować, gdzie się nie obejrzysz to miga, brzęczy i świeci :)

 

Co do śledzika. To poprostu część FB tablicy. Tylko NK to rozproszkowała osobno na zdjęcia, statusy a w śledziku możesz sobie pisać co chcesz i udostępniać linki tak jak na FB tablicy. Przynajmniej nie zlewa Ci się to w jedną wielką masę tak jak na FB, kiedy wejdziesz po kilku dniach niczego nie możesz się doszukać w tym zlepku :). Zresztą co kto woli. Swego czasu przekonałam się że śledzik bardzo ładnie działa tylko jeszcze zależy kto i do czego go używa :).

 

A profili gwiazd czy rzeczy, etc na FB nic nie przebije. Jedne bardziej drugie mniej kretynskie. To też kwestia gustu :)

 

Ale stwierdzenie że "posiadanie konta w serwisie Facebook mnie nie zadziwi lecz już NK trochę tak..." mnie rozwaliło. Mnie dziwi posiadanie konta na którymkolwiek portalu społecznościowym nie tylko na NK czy FB. Chociaż myślę że różne są powody posiadania kont na takich portalach, nie tylko towarzyskie i plotkarskie. Każdy wybiera to co lubi.

 

A co do głównego tematu to czy ktoś korzysta z czatu NK w zewnętrznym programie obsługującym protokoły XMPP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak mam Cię nazwać, skoro udajesz nie wiadomo kogo z pytaniem "co to jest nasza-klasa" ? Doskonale wiesz co to jest, tak samo jak pół Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@xorg - Jeżeli wszystko umiesz odczytać tylko dosłownie nie rozumiejąc sensu mojej wiadomości, to bardzo mi przykro.

 

Z mojej strony koniec OT, jak chcesz kontynuować to zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jest moda na bycie anty.

Anty-PiS, Anty-PO, Anty-NK.

 

Wyśmiewanie się z użytkowników, którzy gdzieś tam mają konto i z niego w sposób normalny korzystają świadczy tylko w sumie o niskim poziomie takich osób i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na fb jest mniej reklam i nie ma debilskiego śledzika ! oraz jakieś kretyńskich profili gwiazd które są polecane i promowane przez kretyńskie nk......

 

/// Sory za wylewność :)

NK rezygnuje ze śledzika dla Twojej wiadomości - stare info. Również korzystam tylko z Facebooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arida

Ja też od dłuższego czasu używam chatu FB i NK w Gajimie. Porównując te dwa chaty to według mnie chat NK jest o niebo leszy. Po pierwsze przetrzymuje wiadomości offline i żadna wiadomość nie znika co jest nagminnym problemem chatu FB. Drugi plus dla chatu NK to to że przenosi statusy i opisy z komunikatora na stronę + obsługuje wszystkie statusy a nie tak jak chat FB tylko 2.

Chat FB ma jeszcze problem z komunikacją komunikator - komunikator. Niby jest taka możliwość tylko trzeba włączyć jakąs opcję na stronie, ale ta opcja za każdym razem sama się wyłącza nawet jeśli dotyczy jednej i tej samej osoby używającej tego samego komunikatora, co jest mocno wkurzające. Opcji komunikator - komunikator nie udało mi się jeszcze sprawdzić dla chatu NK, ale może kiedyś :).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×