Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pixel

1 adres IP i nameservery

Polecane posty

witam,

 

prowadze wlasnie zacieta dyskusje z kolega i chacialbym zasiegnac waszej rady czy aby napewno mam racje....

 

mam vps-a z 1 adresem IP, na nim domene glowna dla mojego "hostingu" (nie sprzedaje go komercyjnie) czy moge uzyc tej jednej domeny i jednego adresu IP zeby stworzyc 2 nameserwery ?

 

pozdrawiam

pixel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,

 

prowadze wlasnie zacieta dyskusje z kolega i chacialbym zasiegnac waszej rady czy aby napewno mam racje....

 

mam vps-a z 1 adresem IP, na nim domene glowna dla mojego "hostingu" (nie sprzedaje go komercyjnie) czy moge uzyc tej jednej domeny i jednego adresu IP zeby stworzyc 2 nameserwery ?

Nie możesz, stworzysz jeden nameserver o dwóch nazwach, na co być może nabiorą się niektóre, co głupsze systemy (które nie rozwiązują nazwy do IP i nie sprawdzają, czy IP są różne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie możesz, stworzysz jeden nameserver o dwóch nazwach, na co być może nabiorą się niektóre, co głupsze systemy (które nie rozwiązują nazwy do IP i nie sprawdzają, czy IP są różne).

Na domeny .pl wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz, stworzysz jeden nameserver o dwóch nazwach, na co być może nabiorą się niektóre, co głupsze systemy (które nie rozwiązują nazwy do IP i nie sprawdzają, czy IP są różne).

Na domeny .pl wystarczy

Tyle, że takie kombinowanie jest bezsensu, bo nie bez powodu wymagane są dwa nameservery. Jeśli ma się tylko jedno IP, to można do drugiego nameservera wykorzystać jakiś darmowy serwis, choćby fns.sgh.waw.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle, że takie kombinowanie jest bezsensu, bo nie bez powodu wymagane są dwa nameservery.

Masz rację. A jaki sens ma stawianie dwóch nameserwerów na jednej maszynie (na 2 róznych IP) co dzisiaj jest normalną praktyką w wielu hostingach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Masz rację. A jaki sens ma stawianie dwóch nameserwerów na jednej maszynie (na 2 róznych IP) co dzisiaj jest normalną praktyką w wielu hostingach.

 

To nie o sens tutaj chodzi, tylko kompletna niewiedze tych "adminow" :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że takie kombinowanie jest bezsensu, bo nie bez powodu wymagane są dwa nameservery.

Masz rację. A jaki sens ma stawianie dwóch nameserwerów na jednej maszynie (na 2 róznych IP) co dzisiaj jest normalną praktyką w wielu hostingach.

Żaden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli mialem racje - ja kozystam z xname.org - nie narzekam,dziala bez problemu - mysle ze dlatego hosteurope.de sprzedaje 1 ip zeby wlasnie wykozystac takie serwisy a nie kombinowac

 

nie rejestruje domen pl wcale - praktycznie tylko .co.uk i com wchodza w gre i cos mysle ze te systemy sie nie nabiora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rejestruje domen pl wcale - praktycznie tylko .co.uk i com wchodza w gre i cos mysle ze te systemy sie nie nabiora

Nie wiem jak domeny .uk ale .com przyjmuje i dziala bez problemu (nawet na jednym serwerze DNS) Ale np domeny info juz nie będą działać na serwerach DNS opartych na jednym IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko czy warto naprawde kombinowac - czy da rade czy nie, jesli moge sobie zrobic template na xname i potem tylko to duplikowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
np domeny info juz nie będą działać na serwerach DNS opartych na jednym IP

 

jak nie :)

Zawsze jak mialem jedno ip to ustawialem na jedno ip dwa dns.

i podpinane byly pdo to .info .com .pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np domeny info juz nie będą działać na serwerach DNS opartych na jednym IP

 

jak nie :)

Zawsze jak mialem jedno ip to ustawialem na jedno ip dwa dns.

i podpinane byly pdo to .info .com .pl :)

Nie masz się czym chwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Nie masz się czym chwalić.

 

hehe nie tylko mowie, ze w wiekoszsci rejestrantow dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×