Skocz do zawartości
Damian.

MLM w internecie

Polecane posty

Hej,

 

ostatnio szperając troszkę po internecie zauważyłem MLM Macieja Wieczorka, chodzi tu o BSG (BUSINESS SUPPORT GROUP) i tu pojawia się moje pytanie czy warto iść w tą stronę? Z tego co czytałem działać to będzie na zasadzie takiej że kupie coś od tej ich spółki FM GROUP a później mam to sprzedać w internecie? Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem ;), jak byście mogli przybliżyć ten temat bliżej, nie wiem czy tylko mi czy może innym użytkownikom forum też się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MLM to w moim wolnym tłumaczeniu SCAM.

Przeczytaj wpis na wikipedii i pomyśl sam. W takich programach zarabiają tylko organizatorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MLM to w moim wolnym tłumaczeniu SCAM.

Przeczytaj wpis na wikipedii i pomyśl sam. W takich programach zarabiają tylko organizatorzy.

 

No tak trzeba się zarejestrować w firmie FM GROUP a później kupić za 111pkt ( 160zl ) starter a później? Koniec? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Później zaspamujesz forum ciekawą ofertą sprzedaży, ja dostanę na maila 10 raportów po czym zablokuje Ci możliwość pisania postów. Twoja wola;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no po oglądnięciu tego jego "prezentacji" coś mnie to tego przekonało tylko na koniec było własnie wspomniane że trzeba kupić ten starter a później? Później skończyła się prezentacja. Podałem fejkowe dane, odpowiedziałem na kilka pytań i po kilku godzina otrzymałem odpowiedź tą:

 

Cześć. Tu Maciek. No to działamy! ;) Proponuję przejść na "Ty", bo w końcu mamy robić razem biznes :) Podobały mi się odpowiedzi na pytania i jak najbardziej jestem chętny, by z Tobą współpracować. A tutaj odpowiadam na Twoje: Jasne, jak najbardziej. Jest tylko kwestia formalna ze strony samego FM Group, ktore wymaga, by umowe podpisywala osoba pelnoletnia. Mamy na to proste rozwiazanie - osoby niepelnoletnie zapisuja sie na kogos innego - siostre, brata, mame itp. A potem - gdy mija 18-tka - przepisuje sie umowe z mamy na syna i gotowe. Tak wiec pozostaje tylko usmiechnac sie do kogos, kto uzyczy swoich danych na ten rok. Ok, więc przejdźmy do formalności, a potem już możemy robić swoje - warto załatwić je jak najszybciej, żeby już można było działać dalej i być w systemie. Tutaj podaję linka do instrukcji rejestracji krok po kroku, którą przygotowałem, żeby można to było załatwić tak szybko, jak to możliwe: http://infinitemind.pl/bsg_pl_manual.php?id=bsg_pl_zapisy Jak tylko wypełnisz instrukcję zapisu i klikniesz w jej wykonanie, podeślę Ci dalsze informacje. Witam na pokładzie! Pzdr, Maciek

 

czyli jak to dobrze zrozumiałem będzie to na takiej zasadzie :

 

Kupuje towar za np 1000zl od nich dokładam sobie prowizje np 10% i muszę sprzedać ten towar za 1100zl w internecie z czego zarobie tylko 100zl. I co tak w kółko? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba że znajdziesz frajera który z Twego polecenia będzie sprzedawał towary, wtedy dostaniesz za niego jakąś prowizję, on znajdzie kolejnego frajera i będziesz zarabiał kokosy.

 

Powodzenia.

Mogę zamknąć temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba że znajdziesz frajera który z Twego polecenia będzie sprzedawał towary, wtedy dostaniesz za niego jakąś prowizję, on znajdzie kolejnego frajera i będziesz zarabiał kokosy.

 

Powodzenia.

Mogę zamknąć temat ?

 

tylko dlaczego nie chcesz dać się wypowiedzieć innym użytkownikom forum ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://spolecznie.com/2011/01/23/piec-sposobow-jak-dac-sie-wydymac-przez-internet/

 

Jeśli FM group jest tym co kojarze (kosmetyki, głównie podróbki perfum) to jakbyś był kobietą i miał dużo znajomych w salonie fryzjerskim to miałbyś szansę błysnąć;-)

 

Dlaczego nie dam się innym wypowiedzieć ? bo zaraz ktoś wklei link a spam, scam jest niedozwolony w Polsce;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://spolecznie.co...przez-internet/

 

Jeśli FM group jest tym co kojarze (kosmetyki, głównie podróbki perfum) to jakbyś był kobietą i miał dużo znajomych w salonie fryzjerskim to miałbyś szansę błysnąć;-)

 

Dlaczego nie dam się innym wypowiedzieć ? bo zaraz ktoś wklei link a spam, scam jest niedozwolony w Polsce;-)

 

no tak FM group sprzedaje mydła, płyny do naczyń , kosmetyki i itp tylko że właśnie tu nie chodzi o MLM taki normalny że "znajomych" zasypujesz dziadostwem tylko szukasz ludzi w internecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i myślisz że jesteś pierwszy, jedyny który może znaleźć chętnych ?

 

Kto Ci kupi w internecie pościel za kilka tysięcy złotych jak po wpisaniu pościel wełniana może w hurtowni kupić za 1000zł cały komplet ?

Większość internetowych jak czegoś szuka lub chce kupić to patrzy po ile to na allegro stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeżyłem stan wojenny, Amway, Oriflame i Avon. Nasuwa mi się tylko jedno zdanie, nigdy więcej MLM, nie warto bo zawsze będziesz pracował na innych, nie na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z MLM. Lepiej pomyśl nad założeniem własnej działalności, np. w internecie. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz w swojej gminie programy grantowe dla nowych przedsiębiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam jednego magika, który robi dla FM... Bo nic innego nie umie :) Od jakichś dwóch lat słyszę, że firma kupuje mu mercedesa w leasing ;) tzn co 3 miesiące termin się przesuwa o kolejne 3 :) Następny wypada chyba jakoś w lutym, to z ciekawości znowu się go zapytam czy mogę się przejechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam Pana Wieczorka dość długo, uczyłem się u niego NLP, słyszałem kilka pozytywnych opinii o LangPower. Może i to BSG jest warte uwagi. Z tego co wiem, to nie chodzi o sprzedawanie, tylko o szukanie ludzi, którzy będą kupować na własny użytek. Muszę dowiedzieć się dokładnie, o co chodzi, to napiszę.

Edytowano przez coen84 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam jednego magika, który robi dla FM... Bo nic innego nie umie :) Od jakichś dwóch lat słyszę, że firma kupuje mu mercedesa w leasing :P tzn co 3 miesiące termin się przesuwa o kolejne 3 :D Następny wypada chyba jakoś w lutym, to z ciekawości znowu się go zapytam czy mogę się przejechać :D

Pan Tomasz ? :)

 

Znam Pana Wieczorka dość długo, uczyłem się u niego NLP, słyszałem kilka pozytywnych opinii o LangPower. Może i to BSG jest warte uwagi. Z tego co wiem, to nie chodzi o sprzedawanie, tylko o szukanie ludzi, którzy będą kupować na własny użytek. Muszę dowiedzieć się dokładnie, o co chodzi, to napiszę.

 

Nowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja jeszcze dodam inne szaty Amwaya, czyli Quixtar (to jest to kupowanie na własny użytek - że zamiast do Biedronki po Persil to z Amwaya bierzesz proszek 5kg i inne bzdety i to niby super jakość i dobra cena itd. itp. - takie tam bzdury). Ze 3-4 lata temu koleżanka mojej eks próbowała nas w to wciągnąć, ale mam zbyt dużo oleju w głowie, aby wysiedzieć podczas tamtej rozmowy dłużej niż 5 minut : )

 

Bzdury, bzdury, bzdury... lepiej iść na studia, a potem do pracy.

To jest amerykański dream-shit.

Na Youtubie są fajne filmiki jak goście rzucali pracę i tam biegnie do dzieciaka i pada z nim - takie propagandowe : )

a prawda taka, że tam na górze zarabiają na sprzedaży kaset i płyt "How to be successful" itd.

 

Przypomniałem sobie jeszcze, że tak 4-5 lat temu w Szczecinie byłem na spotkaniu (zaprosiła jakaś tam daleka znajoma, ogólnie "zaproszenie na spotkanie jak założyć swój biznes w Internecie" - buaha), 30 osób na sali, w hotelu w centrum miasta, woda (oni mają schizę, chleją wodę na potęgę, ciekawe, czy sama woda ; ) i facecik pocący się i nawijający jak to super swój biznes mieć... tylko jakoś nic o ZUSach itd. nie mówił... a kończyło się na zwykłej akwizycji : )

 

Syf i żenada : )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam jednego magika, który robi dla FM... Bo nic innego nie umie :) Od jakichś dwóch lat słyszę, że firma kupuje mu mercedesa w leasing :P tzn co 3 miesiące termin się przesuwa o kolejne 3 :D Następny wypada chyba jakoś w lutym, to z ciekawości znowu się go zapytam czy mogę się przejechać :D

 

 

Akurat jest to realne, mam 2 znajomych - ale jeżdzą tylko A-klasą. I do tego widzę ile to ich wysiłku kosztuje. Niesamowicie wiele osób musi mieć pod sobą tzw siatkę szpiegowską :) w dodatku autka przechodzą na Ciebie po 2 latach i są w leasingu i żeby je utrzymać należy utrzymywać sprzedaż produktów przez 2 lata na minimalnym poziomie wymaganym przez uzyskanie auta :)

 

więc jeśli masz talenty akwizytora, nie zraza Cie porażka i mało przejmujesz się opinią o sobie i jak Cię wyrzucają drzwiami to ładujesz się oknem lub piwnicą, a do tego jesteś duszą towarzystwa na imprezach i masz mega miliony znajomych to po roku może coś osiągniesz :)

 

ale jeśli taki jesteś to lepiej otwórz własną działalność bo szkoda żebyś się marnował dla innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ogólnie pojęte zarabianie w internecie to jedna wilka ściema i g*wno jakich mało.

Coraz więcej osób się o tym dowiaduje, interesuje, potem zaczyna i na tym sie kończy.

Tak naprawdę od niedawna powstają grupy, które pomagają takim świeżo zainteresowanym osobom, a nie tylko jakieś brednie i farmazony, ogólniki i pie&rdy. Mają z tego zysk, ale i osoba nowa nareszcie zaczyna zarabiać.

Smutna prawda jest taka, że bez pomocy, to sobie można najwyżej napluć na but.

 

Przeczytajcie dokładnie, że to firma FM Group daje możliwość wyboru dwóch pakietów - a nie ta BSG.

natomiast BSG pisze o pierwszych zakupach za 140 złotych, a nie za 1000 jak tu niektórzy nie rozumieją.

Poza tym nie ma mowy o sprzedaży. Powód jest banalny - nie zakłada się działalności gospodarczej bez kasy - dopiero potem, jak są już dochody.

Logika szwankuje czy co, że nie rozumiecie?

Biznes w sieci też jest opodatkowany, a i ZUSowi, i Ochronie Zdrowia trzeba dać...

Początkujący w tym biznesie nie ma takich pieniędzy - to chyba jasne.

 

 

Co do produktów, to cena, cena!!!

Porównujecie z Amway, Monavie, czy innymi super drogimi, zamiast zastanowić się o co chodzi?

Założyciel firmy pomyślał, że ludzie kasy nie mają i dał produkty w przystępnej cenie - bo kto powiedział, ze w MLM to tylko drogie są specyfiki?

Tak właśnie było na początku i te firmy, chociaż starsze niż Fm Group, mają szansę upaść, a jak nie, to stracą.

Obroty na poziom 21% można robić i to o wiele lepiej/szybciej produktami ogólnie lub bardziej dostępnymi - dzis ludzie są wybredni i byle g*wna drogiego się im nie wciśnie.

Poza tym firma działa dopiero 7 rok, stale się rozwija...

 

Ps. Nie należę do BSG ani do FM Group, ale czytać ze zrozumieniem umiem i szykanowania bezpodstawnego nie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@crazyluki - odpusc sobie takie wypowiedzi albo dorosnij... a nie pieprzysz bzdury.

Znasz definicje 'scamu'? W takim razie powinienes wiedziec, ze jako obywatel RP powinienes powiadomic stosowne organy, jesli jestes swiadkiem popelnianego przestepstwa. Co za tym idzie - jesli uwazasz, ze firmy MLM (podkreslam PRAWDZIWE firmy MLM, ktore sa czlonkami np. PSSB badz otrzymuja certyfikaty typu "rzetelna firma") to "sciema" - zglos to!

 

Na szczescie UOKiK wydal oficjalne oswiadczenie w sprawie MLM i NIE ZAKLASYFIKOWAL tego jako piramidy finansowej, ktora w Polsce nie jest legalna, jak zreszta na prawie calym swiecie.

 

Tak wiec jesli nie chce Ci sie ruszyc dupy za przeproszeniem i rozpoczac wlasnej dzialalnosci, w ktorej nie jestes jedynie SAMOZATRUDNIONYM - pozwol dzialac ludziom, ktorzy chca osiagnac troche wiecej niz tylko przecietnosc.

 

TAK, zarabiam w MLM.

TAK, prowadze firme i odprowadzam podatki.

TAK, mam 2 leasingowane prywatnie samochody celem generowania kosztow, ktore w MLM sa niestety na dosc niskim poziomie.

NIE, nie dzialam w FM GROUP, ale rowniez jak przedmowca - nie lubie jak pieprzy sie glupoty o rzeczach o ktorych nie ma sie zielonego pojecia.

 

Zanim napiszesz jakas kolejna wydumana, nie majaca pokrycia z rzeczywistoscia wiadomosc, zapoznaj sie z raportami wyciagnietymi z KRS:

http://www.networkmagazyn.pl/wyniki-finansowe-firm-mlm-w-polsce

 

Wybacz, ale jesli uwazasz, ze FM Group to firma krzak, a zarabiaja tylko wlasciciele mimo tego, ze plan marketingowy mozesz matematycznie rozebrac na czynniki pierwsze, to coz... zycze Ci przedsiebiorczosci na niezmienionym poziomie. Sa ludzie, ktorzy zawsze beda musieli pracowac dla kogos :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, według każdego co reklamuje FM firma ta jest przecudowna.

Tyle chwalą, firmowe samochody, telefony, laptopy, internet...

A nic z tego nie ma. Moja siostra bawi się w to już 4 lata,

tyle tylko, że zarabia na sprzedaży perfum. Nic więcej. Nie warto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że współpracuje z FM Group właśnie w ramach BSG.

Czytając krytyczne posty tu zawarte nasuwa mi się jedno pytanie.

Ile osób tu krzyczących działa lub działało w branży MLM?

Dam sobie rękę uciąć, że żadna. Ktoś coś słyszał, że ktoś

 

tam coś tam. Dla takich osób mam jedno stwierdzenie:

- nie uprawiałeś seksu wiec się na ten temat nie wypowiadaj,

bo nie wiesz jak to jest. Wszystkim pozostałym życzę wysokich obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

MLM mi się to tylko kojarzy z z jednym:

 

http://www.m-ms.com/us/

 

i dopisek "mój portfel jest tak samo pusty w środku jak te pastylki" :P

 

Jeżeli ktokolwiek zamierza się bawić w FM Group to odradzam bo byłem ONLINE na takiej prezentacji, koleś non stop się powtarzał, gadał o tym MLM i o kasie ile to on nie zarabia. Uśmiałem się troszkę i się rozłączyłem z tej video prezentacji bo szkoda mi było na to słów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a u mnie w bloku Pan ma najnowszego Mercedesa klasy E, najnowszego Mercedesa klasy C i najnowszego klasy A ;) (wszystkie wiśniowe z logo FM) więc jakoś się da na tym zarabiać tak mi się wydaje, aut za darmo raczej nie dają, szefem FM raczej też nie jest, bo by nie mieszkał od siedziby firmy ponad 500 km. Kim jest tego nie wiem, ale auta ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

A czy ja powiedziałem że się nie da na tym zarobić?

 

Łukasz widziałeś kiedyś żeby ktoś nie zarobił na oszukiwaniu potencjalnych ofiar wyłuskanych chociażby na deptaku w większym mieście? Nie oszukujmy się ale tego typu Firmy to istny "pic na wodę". TAAAK! Zrobili oni swoją markę. Wiesz a ja wolę pójść do Rossmana i kupić sobie Perfjums za te dajmy 50-200zł niż wziąć od nich "rzekomy prezent" za 70zł a później chodzić do dermatologa i wydawać kolejną kasę bo dostanę uczulenia od tych ich nędznych substytutek. Dla mnie to i mogą ferrari jeździć mało mnie to obchodzi ale nie nabijaliby ludzi w butelkę jak to się nie raz widzi.

 

Pytanie jest jedno: Czemu nie mają swoich Firmowych sklepów tak jak np: Puma, Adidas, Rossman, tylko biegają od chodnika do krawężnika? :P

Edytowano przez GrandBB (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zauważ, że firmy takie jak Avon czy Oriflame mają swoje stoiska chociażby w galeriach handlowych. A to też przedstawiciele branży MLM. Nie widziałem jeszcze sklepów firmowych ale powód jest jeden - inny plan marketingowy. Adidas, itp. wydaje horrendalne pieniądze na utrzymanie sklepów. Avon i Oriflame wydają na ten cel mniej pieniędzy.

To, że firma działa w branży MLM wcale nie oznacza, że produkty musi mieć gorsze. W wielu przypadkach - wręcz przeciwnie.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×