Skocz do zawartości
Various

Wirtualizacja bez wsparcia sprzętowego

Polecane posty

Witam

Postawiłem sobie dziś na IMB X355 (2.8GHz, 1GB) platforme ESXi 3.5, na razie zainstalowałem Debiana i Vyatt'e.

 

Nurtuje mnie jedno: mój procek nie ma wsparcia dla wirtualizacji, stawiając na Debianie serwer HLDS nie udało mi się osiągnąć na nim stabilnej wartości FPS (a debian postawiony na VB w XP u mnie na desktopie spokojnie wyciąga 1000FPS) - czy może być to przyczyna ? Czy może źle skonfigurowałem ESXi (jednak wykorzystanie CPU nie osiąga nawet 70%, a FPS dalej mało).

 

Jak bardzo może spaść wydajność przy stosowaniu ESX nie mając akceleracji sprzętowej ?

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że może zainteresować Cię ten link. Zaciągnij, sprawdź jak działa i ewentualnie dodaj zmiany polepszające wydajność na swój VM debianowy.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam w/w serwer jest dla CS 1.5, mnie interesuje aktualna wersja czyli 1.6.

Czy zainstalowanie VM tools pomoże ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czemu ale mam to samo na vpsie, fpsy skaczą od 940-980 ale nigdy do 1k nie dojdzie.

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kaszub1136

Nigdy nie będziesz miał 1000FPS, wpisz sobie sys_ticrate 10000 wtedy 1000FPS wskoczy ale zobaczysz co sie stanie, zegar zacznie przyspieszać itp. Masz dobra konfiguracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj, wpisz sys_ticrate większy niż 1000, wtedy serwer wyciągnie 1000FPS (oczywiście -pingboost 3), ale zegar w grze przyspieszy, gra zacznie "zapierniczać" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jądro ... i jeszcze raz jądro.

Na każdej maszynie te same jądro zachowywuje się inaczej (sprawdzone)

 

Pobaw się jądrem, inna wersja, inne ustawienia.

 

oczywiście sys_ticrate 1000 i pingboost 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×