Skocz do zawartości
Nexon

Kurs programowania C++

Polecane posty

Witam,

 

od pewnego czasu, a mianowicie dwóch dni, zacząłem się interesować programowaniem C++. Chciałbym się nauczyć programowania w tym języku, tak wiem że to trudne, mam brata programistę który pracuje w Nokii na tym stanowisku i ostrzegł mnie przed wszystkim, a zarazem zachęcił.

 

Poszukuję jakiś internetowych kursów, najlepiej dla zielonych, od podstaw. Czy znacie jakieś fajne stronki z których można się czegoś nauczyć?

Jak po dwóch dniach, potrafię napisać prosty kalkulator który (+,-,*,\) dwie liczby i program który prosi o podanie imienia, nazwiska i adresu, a później je wyświetla. Tak wiem że to banał, ale ja nigdy nie miałem styczności C++, a interesuje się nim od dwóch dni, z resztą już wyżej pisałem.

 

Jak znacie jakieś fajne kursy, poradniki itp (online) to bardzo proszę o podanie adresu :rolleyes:

 

Zanim ktoś napisze żebym sobie takowe "wygóglał" to chce poinformować że już to uczyniłem, znalazłem dwa, no i już je przeczytałem i opanowałem. Teraz mój umysł oczekuje czegoś więcej :)

 

 

Pozdrawiam,

Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.cpp0x.pl

 

Na twoim miejscu zainwestowałbym w najnowszą Symfonię C++ Grębosza. Wiem, że chciałeś coś online, ale osobiście wole mieć wszystko w jednym miejscu przed sobą. Na Allegro kupisz ją za około 70 zł jak się nie mylę. Warta swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do nauki programowania zdecydowanie Symfonia C++ Grębosza. Nie ma lepszego podręcznika porządnie wyjaśniającego rzeczy od podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mam tę symfonię na dysku w .pdf. Dawali nam żebyśmy się tego nauczyli ale 95% osób i tak to olała ;) Zapraszam na PW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie i wszystkie porady.

nie popieramy piractwa na wht

 

Pozdrawiam,

Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się podepne:

Czy ten zestaw będzie dobry dla osoby która nic nie wie o programowaniu??

http://allegro.pl/komplet-symfonia-c-pasja-c-4-tomy-naj-wydania-i1352776356.html

 

I jeszcze jedno: Jaki jest najlepszy program do pisania w c++ ??

Jak kiedyś kombinowałem z c# to miałem microsoft visual c# ( lub podobnie to się nazywało) , ale z tego co czytałem to lepiej się nauczyć c++ niż c# .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się podepne:

Czy ten zestaw będzie dobry dla osoby która nic nie wie o programowaniu??

http://allegro.pl/ko...1352776356.html

 

I jeszcze jedno: Jaki jest najlepszy program do pisania w c++ ??

Jak kiedyś kombinowałem z c# to miałem microsoft visual c# ( lub podobnie to się nazywało) , ale z tego co czytałem to lepiej się nauczyć c++ niż c# .

 

Code::Blocks

 

DevC++ jest już od dawna nie aktualizowane. Jak już coś to wxDevC++.

 

Co do książek to tak. Tylko Pasja C++ to późniejsza lektura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje małej pomocy.

Ściągłem sobie Microsoft visual C++ 2010 Express i w zasadzie nie wiem od czego zaczać.........

 

Jak tworze czysty plik (File->new->file --> c++ file) to nie mogę ,,zobaczyć" co wpisałem

Jak wybieram project to w zależności które wybiore mam już wpisaną cześc kodu a po jej usunięciu wyskakuja błędy podczas debugowania (F5)

 

 

Jest coś prostszego do obsługi ?? tzn pisze kod jak w książce i mi kompiluje?? Lub ktorą opcje wybrać w vs 2010??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Express jest dokładnie, bo mam doświadczenie tylko z pełnym Visual Studio, ale prawdopodobnie przy tworzeniu projektu musisz przeklikąc kreator do końca i tam zaznaczyć opcję "Empty project". Wtedy nie będzie funckji main z "dziwnymi" typami i pliku stdafx.h.

 

 

 

 

EDIT

 

Ja zaczynałem z Borland C++ Builder 6 Personal, jest na pewno prostszym środowiskiem. Jest też DevC ale nigdy go nie lubiłem. Visual Studio jest najlepszym środowiskiem z jakim miałem doczynienia, aczkolwiek z całą pewnością wymaga trochę czasu żeby je poznać (przy czym jak wyżej, w życiu na oczy wersji Express nie widziałem, poza tym dawno już w C++ nie pisałem, używam C# głównie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×