Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
saldimo

Sprawdzanie dysku podczas uruchamiania systemu windows

Polecane posty

Witam,

 

Podczas uruchamiania systemu za każdym razem włącza się sprawdzanie dysku C: po jego sprawdzeniu komputer restartuje się i tak w koło.

 

Wcześniej użyłem polecenia chkdsk /r ponieważ przy ładowaniu Windowsa wyskakiwał mi tzw "ekran śmierci" w tempie błyskawicznym i komputer restartował się.

 

Komputer z systemem Windows Home XP SP3

 

Chciałbym wyłączyć tę opcje ponieważ jest to bardzo uciążliwe tym bardziej ze przy pierwszym uruchomieniu komputera nie działa opcja anulowania.

 

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami takie dziwne zachowania (cykliczne uszkadzanie systemu plików) są powiązane z awarią sprzętu (często RAM). Sciągnij np program memtest86+, wypal na płytce i zbootuj komputer. Sprawdzanie RAM potrwa parę minut a wyeliminujesz jedną z ewentualnych przyczyn problemu.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Możliwe także że uszkodzone zostały pliki systemowe lub całkowicie usunięte i przez co może się nie uruchamiać po czymś takim (ja miałem na XPku po kliknięciu wyłącz komputer po paru sekundach bluescreen i restart - komputer ponownie się uruchamiał, zamiast wyłączyć)... Możliwe że jakaś część dysku jest uszkodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie błędy są raczej typowe dla tzw. badsectorów. Na twoim miejscu niestety zacząłbym się przygotowywać na wymianę dysku.

Zrób jak najszybciej backup ważnych plików na inny dysk lub pendrive (najlepiej przez podpięcie tego dysku do innego kompa, ewentualnie odpalenie jakiegoś Live CD/DVD z Linuchem), bo przy takich błędach może się okazać, że pewnego dnia dysk w ogóle Ci nie wystartuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×