Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
vcs

WHMCS Kilka początkowych pytań

Polecane posty

Cześć Wam,

 

Pierwszy post na tym forum ale mam nadziej że nie ostatni w roli pytającego :)

 

Zainstalowałem i wdrożyłem sobie testowo triala whmsc i mam kilka pytań bo czuje się w tym panelu jak dziecko we mgle.

 

1. Jak stworzyć metodę płatności np. płatne gotówką albo płatne przelewem tradycyjnym?

2. Jak w panelu klienta mogę stworzyć domenę która jest darmowo dorzucana do konta np. w nazwie domeny firmy hostingowej?

-> Dodałem w opcjach domen tld mojej domeny w roli darmowej, potem w produkcie i konkretnym pakiecie dodałem stworzoną domenę jako free domain i oznaczyłem typ jako none.

3. Jak mogę wyrzucić opcje rejestracji nowej domeny, transferu itd. z panelu klienta?

-> Jedynie co mi przychodzi na myśl to szablony.

4. Jak mogę uruchomić automatyczny okres testowy np. na 14 dni ? Taki czas na opłacenie faktur itd.

 

Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj: http://whmcs.com.pl/

 

 

Wszystko fajnie ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytania.

Promowałem się zaresjestrować to utknołem na pytaniu "Jak nazywa się to forum ?:" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się nazywa forum, nie mam z tym forum nic współnego.

 

1. Jak stworzyć metodę płatności np. płatne gotówką albo płatne przelewem tradycyjnym?

2. Jak w panelu klienta mogę stworzyć domenę która jest darmowo dorzucana do konta np. w nazwie domeny firmy hostingowej?

-> Dodałem w opcjach domen tld mojej domeny w roli darmowej, potem w produkcie i konkretnym pakiecie dodałem stworzoną domenę jako free domain i oznaczyłem typ jako none.

3. Jak mogę wyrzucić opcje rejestracji nowej domeny, transferu itd. z panelu klienta?

-> Jedynie co mi przychodzi na myśl to szablony.

4. Jak mogę uruchomić automatyczny okres testowy np. na 14 dni ? Taki czas na opłacenie faktur itd.

 

1. Setup > payments getaway

2. Tworzysz pakiet i ustawiasz opcję free (setup > product services)

3. nie rozumiem pytania ;)

4. Ustawiasz okres rozluczenia na 14, system po 14 dniach wyśle przypomnienie płatności

 

Setup >general setting > ordering i > Order Days Grace

 

 

Tu masz wszystko opisane: http://wiki.whmcs.com/Main_Page

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się nazywa forum, nie mam z tym forum nic współnego.

 

 

 

1. Setup > payments getaway

2. Tworzysz pakiet i ustawiasz opcję free (setup > product services)

3. nie rozumiem pytania :)

4. Ustawiasz okres rozluczenia na 14, system po 14 dniach wyśle przypomnienie płatności

 

Setup >general setting > ordering i > Order Days Grace

 

 

Tu masz wszystko opisane: http://wiki.whmcs.com/Main_Page

 

Dziękuje zostały mi dwa pierwsze pytania :P

 

Ad.1

Które wybrać nie ma tam pay cash :) Może w jakimś configu się da dodać czy coś ?

 

Ad2.

Ustawiam domain w TLD na .mojadomena.pl i w pakiecie w zakładce free domain wybraną pozycje .mojadomena.pl i nie pokazuje się w panelu klienta przy tym pakiecie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Utwórz sobie kana płatności ze zwykłym przelewem

Ad2. Musisz mieć moduł do polskich domen (o ile sie nie mylę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie będzie czytać polskich domen od strony klienta. Czyż nie? :)

 

Przeczytaj jeszcze raz co on chciał:

 

2. Jak w panelu klienta mogę stworzyć domenę która jest darmowo dorzucana do konta np. w nazwie domeny firmy hostingowej?

-> Dodałem w opcjach domen tld mojej domeny w roli darmowej, potem w produkcie i konkretnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to:

 

3. Jak mogę wyrzucić opcje rejestracji nowej domeny, transferu itd. z panelu klienta?

-> Jedynie co mi przychodzi na myśl to szablony.

 

Setup >domain pricing

 

Ale napewno będzie chciał rejestrować także Polskie domeny, do tego jest poprzebny moduł np HRD.

 

Zapoznaj się też zasadami przyznawania minusów, chyba nie wiesz że jest nowy regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to:

 

 

 

Setup >domain pricing

 

Ale napewno będzie chciał rejestrować także Polskie domeny, do tego jest poprzebny moduł np HRD.

 

Zapoznaj się też zasadami przyznawania minusów, chyba nie wiesz że jest nowy regulamin.

 

On chce to wyrzucić (wyłaczyć) rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje miałem to pod nosem :D

 

A teraz jeszcze mam inne pytanie,

Wszystko fajnie działa ale po zaznaczeniu ze faktura jest opłacone -> potem że zamówienie jest aktywne wchodzę i klikam Aktywuj aby stworzyło konto hostingowe w DirectAdminie.

 

I konto się tworzy, usuwa itd. ale directadmin już nie wysyła wiadomości o utworzeniu z danymi.

Oczywiście normalnie bezpośrednio jak tworze usera to ta wiadomość się wysyła bez problemu, tylko jak WHMSC tworzy to nie jest ona wysyłana dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie wiadomości przyporządkowujesz w produkatch, osobno do każdego pakietu:

 

Setup > Product Services >Details Welcome email

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie wiadomości przyporządkowujesz w produkatch, osobno do każdego pakietu:

 

Setup > Product Services >Details Welcome email

 

Albo znów nie widzę albo tego tam nie ma :D

 

Jedynie co mi na myśl przychodzi to w Ustawieniach dział Email Templates.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może masz niższą wersję, napisz do supportu dokładnie Ci powiedzą gdzie to jest.

Jednak musisz wykupić software na conamniej 1 miesiąc, bez tego nie jesteś uprawniony do pomocy technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Jedynie co mi na myśl przychodzi to w Ustawieniach dział Email Templates.

Dokładnie tam znajdują się szablony email-ów wysyłanych do klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tam znajdują się szablony email-ów wysyłanych do klientów.

 

A da się to jakoś wyłączyć bo w przypadku DirectAdmina to on wysyła tak naprawdę komplet niezbędnych informacji ?

 

Inne pytania:

1. W Panelu klienta dziwnie przelicza cenę pakietu bo podaje cenę np. roczną w stosunku za miesiąc co jak się ustawi to dziwnie wygląda.

 

2. Da się jakoś numerki które do faktur generowanych z sytemu zmienić? Np. na jakiś hash bo tak w myśl ustawy o ochronie danych to zmieniając sobie id kolejnych faktur łatwo wyciągnąć z systemu dane.

Odp:Ustawienia Globalne>Invocation->Tick this box to enable automatic sequential numbering of paid invoices

Edytowano przez vcs (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
A da się to jakoś wyłączyć bo w przypadku DirectAdmina to on wysyła tak naprawdę komplet niezbędnych informacji ?

Da się.

W edycji produktu

Welcome Email

Ustawiasz na

None
2. Da się jakoś numerki które do faktur generowanych z sytemu zmienić? Np. na jakiś hash bo tak w myśl ustawy o ochronie danych to zmieniając sobie id kolejnych faktur łatwo wyciągnąć z systemu dane.

Klient X nie ma dostępu do faktur klienta Y.

Możesz też zaznaczyć:

Sequential Paid Invoice Numbering

(Settings > General > Invoices)

Opłacone faktury będą miały inną numerację niż proformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się.

W edycji produktu

Welcome Email

Ustawiasz na

None

 

Kurcze no nie działa ;/

 

DA nic mimo tego nie wysyła.

WHMSC robi to chyba przez curl wiec przy tworzeniu nawet nie ma w DA stworz konto bez wysyłania maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vcs, DA posiada taką opcję. Zależnie od wersji językowej jest to Send Email Notification/Wyslij powiadomienie email.

 

Faktycznie jest to tam, ale mimo wszystko dodaje w email templates nazwy tego pola itd. z kropkami bez kropek po czym edytuje pakiet i nadal nic nie jest wysyłane przy kliknięciu create.

 

No najlepiej było by gdyby faktycznie WHMSC wysyłanie tej wiadomości zostawił w spokoju ale mimo ustawienia none to dalej DA nic nie wysyła.

 

Oczywiście tworząc manualnie to DA wszystko ładnie wysyła tylko przy tym tworzeniu jakby na złość checkboxa odznaczał :/

Może mam zastarą wrsje DA - 1.33.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest to tam, ale mimo wszystko dodaje w email templates nazwy tego pola itd. z kropkami bez kropek po czym edytuje pakiet i nadal nic nie jest wysyłane przy kliknięciu create.

 

No najlepiej było by gdyby faktycznie WHMSC wysyłanie tej wiadomości zostawił w spokoju ale mimo ustawienia none to dalej DA nic nie wysyła.

 

Oczywiście tworząc manualnie to DA wszystko ładnie wysyła tylko przy tym tworzeniu jakby na złość checkboxa odznaczał :/

Może mam zastarą wrsje DA - 1.33.6

 

Chyba już wyczerpałem limit kombinowania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostawię wcześniejsze pytania odnośnie wysyłania komunikatów przez DA.

 

Ale mam inne.

 

Kombinuje z pakietami i mam takie pytanie.

 

Po zmianie statusu płatności na " zapłacone " i wygenerowaniu się faktury może whmsc od razu zaakceptować zamówienie i zrobić create konta na serwerze?

 

Jeśli tak to pytanie jak, bo zmiany w Module Setting w Pakiecie nie przynoszą efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostawię wcześniejsze pytania odnośnie wysyłania komunikatów przez DA.

 

Ale mam inne.

 

Kombinuje z pakietami i mam takie pytanie.

 

Po zmianie statusu płatności na " zapłacone " i wygenerowaniu się faktury może whmsc od razu zaakceptować zamówienie i zrobić create konta na serwerze?

 

Jeśli tak to pytanie jak, bo zmiany w Module Setting w Pakiecie nie przynoszą efektów.

 

Nie przynoszą bo masz źle to ustawione, przez ten sam powód nie wysyłają Ci się mejle z whmcs o nowym koncie.

Mail jest wysyłany dopiero wtedy gdy api dostanie sygnał "ok, konto założone w DA/cpanel". Jeżeli Ci go nie zakłada to jakie dane ma wysłać klientowi?

Wejdź w Activity Logs i zobacz co tam masz, jaki błąd się pojawia przy automatycznym tworzeniu konta po opłaceniu FV. Logi nie gryzą, serio. Z fusów nikt nie będzie Ci tutaj wróżył

Edytowano przez Krystian (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×